reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ekologiczne pieluszki?

Dołączył(a)
20 Październik 2011
Postów
2
Witajcie. W połowie grudnia zostanę mamą. Już teraz ja i mój mąż zastanawiamy się, jakie pieluszki kupować naszemu dziecku. Zarówno, dla mnie, jak i dla męża zdrowie i wygoda dziecka mają pierwszorzędne znaczenie, chcielibyśmy jednak też żeby w miarę możliwości pieluszkowanie to było ekologiczne. Na pewno odpadają pieluchy tetrowe - takie rozwiązanie wydaje mi się przestarzałe i bardzo niewygodne dla mamy (zwłaszcza początkującej). Czytałam gdzieś o wychowaniu bezpieluchowym - ale czy to nie byłoby męczenie dziecka, i przy okazji siebie? Coś obiło mi się o uszy o pieluchach wielokrotnego użytku. Czy one są ekologiczne? I czy to o wiele wychodzi drożej w porównaniu z jednorazowymi pieluszkami typu pampers? Czy pielęgnacja dziecka staje się bardziej skomplikowana przy stosowaniu pieluszek wielorazowych? Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.
 
reklama
najlepiej pampersiaki.Ja uzywam teraz majtopieluszek kupowanych w tesko.Uzywam je tylko na noc ,w dzień dziecko jest bez pieluchy bo woła od 11 miesiaca życia..Nieraz się zdarza wpadka jak połoze go spac popołudniu ii nie pójdizemy na nocnik to przez sen moze siku zrobić,ale tak to nie
 
[FONT=Verdana, sans-serif]Dziękujęza odpowiedź. Ale bardziej chodziło mi o jakieś pieluchyekologiczne, a nie pampersiaki. Chociaż pewnie i one się przydadzą.[/FONT]
 
Katrina skocz do wątku o pielegnacji tam jest o wielo.Sama uzywam i na nocdla dwójki i jestem bardzozadowolona.Jest to jednorazowy koszt a sterty pampow nie ma i odparzen brak.ja polecam chcesz pytac służę pomoca
 
hej my używamy tetr ale do otulaczy więc "stara" tetra nie jest zła :)
najlepiej sobie zaplanować tak zeby prac co 3 dni nie częsciej bo wtedy za dużo zabawy ..
my mamy kilka otulaczy dwie kieszonki i masę tetr ...
naprawdę czasami coś wycieknie ale tak samo z pampków tez zdarzają sie awarie:tak:
w nocy nie jestem ekologiczna:szok: i używam jednorazówek
pozdarwiam!
 
hej

my na zmianę używamy wielo z jednorazówkami. po domu mały hasa w wielo, a do spania, na sapcer itd jednorazówki. mamy kilkanaście kieszonek, a tetra też się przyda, używamy jako wkładu.

pampersy dla nas są po prostu tragiczne, mocno śmierdzą chemią ;/ w rossmanie są fajne ekojednorazówki ichniejszej marki babydream. mają mniej syfu w środku i nie są chlorowane. fajne są też bella happy, też bez chloru.

powiem szczerze, że miałam wielo od początku, ale zaczelismy używać około 6-7 msc, gdy kupki nie były takie wodniste i spadło nieco zużycie pieluch. wcześniej było kilka prób, ale ilość kupy nas przerosła ;)

podobno dla takiego malucha tetry są właśnie najlepsze. swoją drogą teraz są inne sposoyb jej używania, są specjalne klamerki - snapi, otulacze no i do lamusa odeszło prasowanie, bo od spłaszczania tkaniny materiał jest mniej chłonny. nie trzeba gotować, wystarczy 60-70 stopni żeby wybić wszelkie bakterie ;) wspisz w google pieluszki wielorazowe i wyskoczy kilka sklepów/stron na których znajdziesz masę porad ;)
 
To fakt ze mleczne kupy i ich ilosc faje popalic.taka kupka splukuje sie laywo po prysznicem a przy nazbieraniu odpowiedniej ilosci teyry pierzesz w min.60st z proszkiem antybakteryjnym np.nappyfresh zamiast plynu do plukania kropisz kilka kropel olejku lawendowego lub herbacianego i git.povzatkowo earto zaklafac tetry lub flanele bo eklady do kieszonek sa drozsze a szkoda je zniszczyc lepiej poczekac na mniej kupkowe czasy i wowczas mozna stosowac papierki ktpre wyrzucasz do kibelka.do wyboru masz tez gatki welniane ktore lanolinujesz raz na kilka miesiecy adobrej jakosci moga byc stosowane nawet w nocy.sa milutkie i niegryzace.
 
Ja mam dwie "kieszonki",do których wkładam tetrę.Ale,niestety,używam ich rzadko...chyba jednak zbyt wygodnicka jestem:zawstydzona/y:.Myslę,że bardziej mi się przydadzą na etapie odpieluchowania.
Co do pieluszek z babydream to potwierdzam :tak:.Też ich używamy,"Pampersy" przy nich to porażka- sama chemia:no:.Dostałam niedawno od brata paczkę,bo ich córeczka już nie zdążyła zużyć i byłam załamana,jak po dwóch "sikach" z pieluchy robił sie dziecku cięzki "tobół" między nóżkami....:baffled:
 
reklama
Ja mam 2 otulacze Flip i 2 kieszonki allegrowe (czyt. chińskie)ale ich też używam jako otulaczy, do tego 6 wkładów "mam sucho" i 20 ręczniczków NACKTEN z ikei no i maaase tetry bo mój mały strasznie ulewał. Piorę co 3 dni. Ale mój mały już spory. Polecam taki zestaw. Tej tetry potrzebowałabyś pewnie ze 30 szt. i spinać ją klamerką snappi (są filmiki na youtube jak tą tetrę składać i zapinać) No i papierki jednorazowe na kupy. Tylko Ty zamiast tych chińskich kieszonek mogłąbyś kupić jakieś 2 lepsze otulacze w rozmiarze S lub NB (new born) żeby były dobre dla noworodka. Mogą być np. Charlie Banana. Jakbyś miała pytania to pisz na priv.
 
Do góry