reklama

Ekomama

Temat na forum 'Czerwcowe archiwum' rozpoczęty przez kati83, 21 Marzec 2011.

1. kati83

kati83 Moderator

Dziewczyny zakładam nowy wątek dla tych, co chcę korzystać z ekologii, proponuje zmagazynować tu porady "ekologiczne" (aczkolwiek nie lubie nadwyrężania tego słowa, wolę określenie "chroniące środowisko") i linki do ciekawych stron :-)

Zaczynam sie poważnie sie zastanawiać nad pieluszkami wielorazowymi i np. orzechami piorącymi. Sody oczyszczonej czy octu używam w kuchni często i są naprawdę super :-)

Podaję linki:
    Eko Mama - naturalne, świadome rodzicielstwo bliskości. W każdy czwartek w Dzień Dobry TVN.
    Pieluszki Wielorazowe - Pieluchy Ekologiczne - Chusty - Nosidła
    Kraina Pieluszek - nowoczesne pieluchy wielorazowe

Zebrra wiem, ze Ty byłaś i jesteś zaangażowana w tego typu akcje (chyba) może i inna mama też. Czekam na odzew :-)

2. Aestima

Aestima Fanka BB :)

fajny wątek kati:) Mnie bardzo interesuje ten temat ostatnio. Też się ostatnio przerzuciłam na ocet- jeszcze sodę wypróbuję. Ogólnie podoba mi się życie eko, chociaż entuzjastką jeszcze nie jestem- na razie się przeglądam, obserwuję. Ale daleko mi do eko mamy- chociaż moje dziecko będzie wyposażone w drewniane zabawki (nie cierpię plastików) , to będzie śmigało w pampersach. Pieluchy wielorazowe to dla mnie póki co za duże wyzwanie, ale kto wie- może przy drugim dziecku...;)

3. reklama
  4. agabre

agabre Fanka BB :)

Ja tez staram się wprowadzać ekologiczne elementy do naszego domu, o ile jestem w stanie, to segreguję odpady (część idzie na kompost, część pali się w piecu, część odwozi do pojemników, zużyty sprzęt mąż wywozi do ekodoliny) w przedszkolu zbierałam z dziećmi zużyte baterie i w zamian za nie dostawaliśmy zawsze jakieś zabawki czy książeczki, ale najwięcej staram się zdrowych nawyków żywieniowych zaszczepiać zwłaszcza w mężu :) Już nie słodzi herbaty i kawy, zrezygnował przy mnie z coli i chipsów (w zamian muszę mu robić chipsy marchewkowe ;) ale to nie taki problem obrać 2 marchewki i w krążki pokroić) Jak najwięcej warzyw i owoców staramy się mieć na ogrodzie, później z nich robię dżemy, kompoty, soki, mrożę w woreczkach na zimę. No i oczywiście pasjonuje mnie ziołolecznictwo i naturalne sposoby leczenia :) robię syropy, maseczki, wyszukuję naturalne sposoby na różne problemy ze skórą, włosami. Chyba sobie na tę stronkę będę zaglądać :) dzięki za link.

5. ja-zolza

ja-zolza Fanka BB :)

Ja też jestem częściowo - eko ;-) Segregowałam odpady namiętnie, ale teraz nie mamy pojemników na konkretne śmieci, tylko ogólne śmietniki. Pieluszki - zdecydowanie jednorazówki. Jeśli chodzi o inne sprawy - przyglądam się i wybieram, co mi pasuje ;-)
    A o co chodzi z octem w kuchni? Dlaczego i po co? Jak to się ma do ekologii? Bo pierwsze słyszę :zawstydzona/y:

6. aaga1407

aaga1407 Mama Julki (ur. 29.01.07)

Fajny wątek. Co do pieluszek wielorazowych ta ja pewnie nie skorzystam bo przy dwojce malych baków pampersy są wielkim ułatwieniem, choc pewnie tez sie da bez nich. Jednak inne porady, ktore pewnie tutaj sie znajda na pewno mnie zainteresują wiec piszmy:tak:

7. LauLau

LauLau Fanka BB :)

8. agabre

Zołza, ocet w kuchni i w łazience bardzo ładnie usuwa smugi z kafli :) podobnie jak spirytus z okien. Nabłyszcza je a przy okazji odkaża :)

9. Aestima

Aestima Fanka BB :)

Zołza, chodzi o to by detergenty (szkodliwe dla środowiska i drogie) zastępować czymś naturalnym- soda i ocet sprawdzają się tu doskonale:)

10. reklama
  11. ja-zolza

ja-zolza Fanka BB :)

Dzięki Dziewczyny! :happy:
    A ten... no... nie śmierdzi później tym octem?? :eek:

12. agabre

przez jakiś czas śmierdzi, ale wietrzenie zazwyczaj wystarcza ;)

Poleć forum