reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ekomama

reklama
Godzinkę temu zalałam jajowar octem i śmierdzi w całym domu, ale sposób dobry i używany przeze mnie od wielu lat, ale ten zapach ...wrrrr
 
fajnie się zapowiadają te orzechy

która ma sprawdzony sposób na fugi pod prysznicem? Ile bym nie szorowała, ciągle są szare albo wręcz czarne, chociaż w oryginale żółte powinny być
 
agabre- perfekcyjna pani domu polecała na fugi taką pastę- do miseczki soda, do tego ocet dolewamy ( ma powstać gęsta pasta) i wcieramy tą pastę szczoteczka do zębów w fugi. Zostawiamy na 2 h i potem myjemy.
 
Strasznie lubię takie domowe sposoby. Linki do sody już wrzucałam, są ze strony ekomama.pl

Soda w kuchni - Soda oczyszczona w kuchni

Soda w domu - Soda - tani sposób na czysty dom

Soda do pielęgnacji ciała - Soda do pielegnacji ciała

agabre- perfekcyjna pani domu polecała na fugi taką pastę- do miseczki soda, do tego ocet dolewamy ( ma powstać gęsta pasta) i wcieramy tą pastę szczoteczka do zębów w fugi. Zostawiamy na 2 h i potem myjemy.
Tą samą pastą można doszorować przypalone dno patelni/garnków (mówię o tym dnie zewnętrznym od strony palnika) :) a także odkamienić baterie łazienkowe itp...

Żeby odkamienić czajnik (elektryczny, ale pewnie zwykły też) wystarczy zagotować w nim ocet z dodatkiem soku z cytryny. Potem zagotować normalną wodę i wylać.
Bardzo polecam też filtry do wody typu brita, anna itp, jakość herbaty/kawy o niebo lepsza, no i nie gromadzi się kamień w czajniku...

Z różnych innych ekologicznych rzeczy, to oprócz wyrzucania baterii czy sprzętu el. do odpowiednich pojemników nie wyrzucamy leków do kosza, czy wc, tylko do odpowiednich pojemników w aptece..

Do prania w orzechach się przymierzam, mam jeszcze taką kulę do prania http://www.betterware.pl/img/ulotki/56506.pdf do tego olejek lawendowy, herbaciany lub cytrynowy jako zapachowy (a przy okazji przeciwbakteryjny)

Będziemy uzywac pieluszek wielorazowych, w których jestem kompletnie zakochana :)
 


Bardzo polecam też filtry do wody typu brita, anna itp, jakość herbaty/kawy o niebo lepsza, no i nie gromadzi się kamień w czajniku...

Do prania w orzechach się przymierzam, mam jeszcze taką kulę do prania http://www.betterware.pl/img/ulotki/56506.pdf do tego olejek lawendowy, herbaciany lub cytrynowy jako zapachowy (a przy okazji przeciwbakteryjny)

Będziemy uzywac pieluszek wielorazowych, w których jestem kompletnie zakochana :)


co do filtrów do wody mam z anny i jestem zadowolona :biggrin2:

a tą kulę ma moja koleżanka i też mi polecała, ale mówi, ze np. brudnych plan czy np. białych skarpetek nie doprało, ale żeby odświeżyć rzeczy to ponoć idealne kupiła ę kulę za 30 zł

ja mam jeszcze taką rekawicę do mycia okien bez detergentów tylko kurcze nie pamietam z jakiej firmy chyba z zelmera, tylko nie mogę ja znaleźć na necie
 
co do filtrów do wody mam z anny i jestem zadowolona :biggrin2:
ja też ;)

a tą kulę ma moja koleżanka i też mi polecała, ale mówi, ze np. brudnych plan czy np. białych skarpetek nie doprało, ale żeby odświeżyć rzeczy to ponoć idealne kupiła ę kulę za 30 zł
tak, to prawda plam nie spierze i na początku ciężko było mi się przekonać, bo pranie nie pachnie, a mi musi pachnieć ;) Potem znalazłam informację o olejkach :)
Niemniej jednak w domu zawsze mam proszek do prania i nie wyobrażam sobie póki co przejścia tylko na kulę czy orzechy...

ja mam jeszcze taką rekawicę do mycia okien bez detergentów tylko kurcze nie pamietam z jakiej firmy chyba z zelmera, tylko nie mogę ja znaleźć na necie
moja Mama kupiła sobie takie ściereczki raypath, do których używa się tylko wody i soku z cytryny, ale zapłaciła za nie ponad 3000 - póki co nie dla mnie ;)

 
reklama
My mamy britę i rewelacja! Raz zapomnielismy kupic nowy wkład i jakos tydzień żyliśmy bez- czyli woda prosto z kranu do czajnika- po tyg. w czajniku zebrało się tyle kamienia, ze natychmiast pobiegłam po nowy wkład do filtra. Założyłam i po kilku dniach kupiłam ocet żeby się pozbyć tego kamienia z czajnika- zabieram się za to, patrzę a czajnik czyściutki- zero kamienia- tamten co był wygotował się i odpadł chyba a przy bricie ani troszkę nowego się nie wytworzyło- czajnik jak nowy:) A na przefiltrowanej wodzie robimy kawki, herbatki i gotujemy:)
 
Do góry