reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ekspozycja na gluten

reklama
moja przez 3 dni jadla po 1/3 sloiczka hippa zboza i owoce ale wyszla jej na twarzy wysypka, policzki miala czerwone i szorstkie, dzis juz zostala jej tylko taka wysypka jak kaszka manna i nie wiem czy to jest alergia na gluten. dodam, ze michasia ma skaze bialkowa na mleko.
 
malutk_a i pewnie niepredko sie dowiesz, bo wszelkie testy alergiczne maja ponoc sens ok 2,3 roku zycia; wiec lepiej nie uzywaj glutenu, przynajmniej do 10 m-ca. Dzieci ze skaza wogole powinny miec pozniej wprowadzany staly pokarm i trzeba podwojnie wszystko obserwowac. A ja wlasnie przedwczowaj dalam malej do zupki kasze manne ulegajac tym wszystkim kampaniom nt "ekspozycji na gluten" i dopiero trafilam na ten artykul po fakcie:zawstydzona/y:Na szczescie nie bylo tego wiele i swiat sie nie zawalil. Trzymam kciuki by wszystko przeszlo jak najszybciej bo ponoc u wiekszosci dzieci to mija z wiekem:-)
 
ja już daje gluten - 2-3g dziennie , tak jest zalecane we wszystkich schematach żywienia i lakarka też mi tak zaleciła . Sle synek zdrowy i nie ma na nic alergi
 
iwonka2006 ja mam tę ulotkę, tylko, że ona nie uwzględnia takich sytuacji jak u mnie, czyli karmienia mieszanego, bo niby karmię piersią, ale nie tylko...
Myślę, ze wstrzymam się do 6 miesiąca, to niecałe dwa tygodnie
 
ja karmie modyfikowanym dlatego od 4 podaje.

rapunzel - to chyba powinnas to wypośrodkować jeśli np cyckowym zalecają w 6 a butelkowym od 4 to daj w piatym .. Ja bym chyba tak zrobiła. Tak samo z resztą jedzonka
 
Rapunzel a czemu dokarmiasz mieszanka?I ile dajesz tej mieszaki? Wg WHO dzieci karmione naturalnie powinny byc karmione tylko mlekiem matki do konca 6 m-ca (oczywiscie sa wyjatki, ale jesli dziekcu nic nie jest...), dzieci na mieszankach faktycznie 4, 5 m-c, choc i tu trend sie zmienia, ze jednak lepiej tak za wczesnie nie wprowadzac pokarmu stalego a juz nie glutenu. Polecam storne Komitetu Upowszechnainai KArmienia Piersia-tam tez jest forum dla matek karmiacych natualnie i kopalnia wiedzy o tym

Aniam: wiesz mi lekarka na poczatku gratulowala ze karmie piersia, ale jak mala miala skonczony m-c i wciaz miala kolki to byla sugestia zeby przestac karmic piersia! A w 5 m-cu powiedziala zebym nie dawala dziecku tak czesto cyska bo ja przekarmie (za dobrze przybiralam an wadze)!JA nie wierze slepo lekarzom tylko czytam czytam czytam i slucham intuicji.Zwlaszcza ze kazdy mowi cos innego...Czasami mam wrazenie ze oni wiedza nieraz mniej od matek...Ech. NA szczescie sa jeszcze dobrzy lekarze i takich tez znam
 
Wiecie, a mnie zastanawia bardzo tak wczesne wprowadzanie glutenu. Jeszcze niedawno lekarze mówili że gluten od 10 miesiąca bo uszkadza kosmki jelitowe, a tu nagle przestał uszkadzać? Ja mojemu pierwszemu dziecku podawałam małe ilości glutenu od 6 miesiąca. Teraz dziecko ma alergię na gluten. Już sobie postanowiłam że przy drugim maleństwie poczekam z wprowadzaniem glutenu co najmniej do 10 miesiąca.
 
ewerysta dokarmiam mieszanką za radą pediatry. Synek urodził się spory - 3880, początkowo przybierał bardzo dobrze, ale potem zaczął słabiej przybierać i po 3 miesiącu lekarka zaleciła podawanie jednej porcji mleka modyfikowanego.
Jestem zwolenniczka karmienia naturalnego, ale nie bede głodzić dziecka w imię idei;-)
 
reklama
Ja jako tako ekspozycji nie robiłam. Moja mała ma skończone 11 m-cy i jakoś tak od 9 m-ca zaczęłam dawać jej chlebka chrupkiego trochę, później dodawałam trochę makaronu do obiadku...
U nas jest ok, teraz je ze 2 kromki chleba pszennego dziennie i jest ok :-)
Cieszę się tymbardziej, że mała miała skazę białkową jak się urodziła.
 
Do góry