reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Emolium czy atoperan?

Misslena

Najszczęśliwsz mama;*
Dołączył(a)
24 Listopad 2009
Postów
596
Miasto
Chocianów
Jak w temacie, moja mała najprawdopodobniej ma Azs, zmiany jakie ma na ciele wyglądają identycznie jak atopia. Kupiłam jej szampon i mleczko z Nivea nutri sensitive ale po nim mała się drapie, wcześniej używałyśmy kremu, płynu, mydła i szamponu z oilatum ale efektu nie było, suche plamy na ciele, czerwonośc skóry itd... Na Nikole po prostu nie działa. Zastanawiam się nad serią Emolium i Atoperan, cenowo są chyba podobne ale nie wiem jak że skutecznością. Może któraś z mam miała podobnie? Co według was będzie lepsze? Dopiero jutro będę rejestrować małą do lekarza... (nawet nie wiem do jakiego bo dookoła niema żadnych dobrych dermatologow:() A nie chce czekać do tej pory bo dzisiaj w nocy mała już się drapała i płakała:( A i może przy okazji któraś z Was zna jakiegoś dobrego lekarza z okolic Lubina, Legnicy, Głogowa?
 
reklama
Oj w Głogowie to nie bardzo :/ Akurat sprawdziłam chyba wszystkich jak miałam problem z trądzikiem i wągrami (aż sie sama wyleczyłam domowymi sposobami a nie drogimi aptecznymi kremami). Moja córeczka używa oilatum także Ci nie podpowiem, ale kiedy kupowałam aptekarka sugerowała także emolium bo wiele mam to także kupowało (oilatum kupiłam właśnie na zasadzie ilości kupna a że aptekarka to moja kumpela nie skłamała mnie).
 
Przede wszystkim polecam Ci Tę stronę Strona główna – Atopowe Zapalenie Skóry
Co do emoliantów, to u nas, po wielu próbach (także z drogimi środkami) najlepsza okazała się oliwa z pierwszego tłoczenia! Robimy tak że oliwę dodajemy do kąpieli (zostawia długotrwały tłusty film) lub też mieszamy ją z łagodnym srodkiem myjącym (żel, mleczko) i tym myjemy małą. Dodam że z AZS zmagamy się już 1,5 roku. A to rozwiązanie podpowiedział nam lekarz.
 
U nas Oilatum praktycznie w ogóle nie działał, skóra małej i tak była szorstka, czerwona i strasznie sucha:( Już lepiej działał zwykły krochmal. Właśnie tak myślę nad emolium bo nawet na innych forach dużo mam go sobie chwali. Może jak będę w aptece to poproszę o jakieś próbki, chociaż nie wiem czy dostanę, pewnie prędzej u dermatologa.
No właśnie u nas niema dobrych lekarzy:( Myślałam żeby jechać do dr. Chwojnickiego do wrocławia, on zajmuje się właśnie chorobami skóry ale nie wiem ile by wziął za wizytę:( a u mnie cienko z kasą:( szwagra leczy właśnie z azs (straszne ma, na całym ciele, otwarte rany itd,) i jako jedyny lekarz udało mu się mu pomóc.
 
jest też seria emolium P - dodatkowo działą przeciwświądowo... ale tak jak pisałam w innym wątku - niestety każde dziecko reaguje na co innego i pozostaje droga metoda prób i błędów:-(

my kąpalismy również w parafinie, balneum, krochmalu, owsie, i już nawet nie pamietam w czym jeszcze - teraz jesteśmy na emolium P
 
Jednak kupiłam emolium, cena niemała bo 52 zł za 400 ml, ale jeżeli choć trochę pomoże to warto. Posmarowałam Nikole po kąpieli, nie sprawdzałam ciała ale dłoń którą jej posmarowałam zrobiła się miękka i delikatna, do tego wysypka którą na niej miała jakby zelżała:) Jutro muszę jej kupić jeszcze szampon bo już nie mam, a za jakiś czas krem do buzi i żel do mycia, mam nadzieję że będzie lepiej:)
 
I jak Dziewczyny sparwdzają się Wam te kosmetyki? Do tej pory emolium u nas działało ale od pewnego czasu jakby przestało. Suche place są i już. Raz bardziej czerwone raz mniej ale są. zastanawiam się właśnie nad innymi kosmetykami ale kurcze sama nie wiem jakimi.
 
Dziewczyny a zncie może ten środek:
A-DERMA Exomega Mleczko do ciała
Ciekawa jestem czy jest skuteczny. Kiedyś miałam uczulenie i pomogło coś z tej serii. Ciekawe jak u dzieci z atopią.
 
reklama
Do góry