reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Emolium żel na ciemieniuche.

Karolina&Zosia

Fanka BB :)
Dołączył(a)
22 Sierpień 2018
Postów
226
Hej dziewczyny. Czy któraś z Was stosowała może emolium żel na ciemieniuche? Ostatnio pojawiły nam się małe łuski, a córa ma ogromną czuprynkę. Poelcacie Emolium? Czy może jakieś inne specyfiki zastosować?
 
reklama
U mnie skuteczna okazała się zwykła oliwka. Smarowałam nią głowę, przykladałam kompres i zakladałam czapeczke na to. Zniknęło po okolo tygodniu.
 
Hej, ja stosowałam Emolium i nam pomogło.
Pół godziny przed kąpielą smarowałam główkę dziecka i po umyciu główki delikatnym grzebieniem czesałam włosy i ładnie schodziły łuski.
 
Chyba najłatwiejszy sposób to zwłykła oliwka- pierwsze dziecko miało niewielką ciemieniuchę. Smarowałam godzinę przed kąpielą, później delikatnie osuszałam ręcznikiem. Ciemieniucha szybko znikła, ale około 2 lat pojawiła się jeszcze niewielka i robiłam podobnie. Miałam w domu podobny preparat, ale za dużo roboty :).
 
U nas była dość mocna ciemieniucha i długie włosy. Ciężko było ją zwalczyć, oliwka nie działała i pomógł nam Oillan Baby Krem na ciemieniuchę + wyczesywanie szczoteczką do zębów.
 
Ja do mycia głowy dziecka używam nivea i u starszego dziecka po różnych szamponach pojawiały się plamki , lupki na głowie a teraz u mniejszego i starszego nic czysto.
 
A w czym kąpiesz? Bo u nas też była ciemieniucha straszna, zeszła i za jakiś czas jakby znowu się zaczynało, ale kąpałam w Oilatum, bez szamponu czy czegokolwiek i przemycie główki samo w sobie pomagało
 
reklama
A w czym kąpiesz? Bo u nas też była ciemieniucha straszna, zeszła i za jakiś czas jakby znowu się zaczynało, ale kąpałam w Oilatum, bez szamponu czy czegokolwiek i przemycie główki samo w sobie pomagało
Wiesz co kąpie w emolium A głowę w babydream i do tej pory nie było problemu i teraz się pojawiły łuski.
 
Do góry