reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ENCORTON, ACCOFIL, NEOPARIN - przyjmowanie w staraniach o zajście w ciazę

IZABELA 1

Fanka BB :)
Dołączył(a)
12 Sierpień 2022
Postów
193
Witajcie, czy ktoś stosował ENCORTON w tabletkach, ACCOFIL i NEOPARIN w zastrzyku przy staranich w zajściu w ciażę? Jak dawkowałyście te leki i w jakich dniach cyklu go przymowałyście? Będę wdzięczna za każdą odpowiedź nawet jesli stosowałaś tylko jeden z wymienionych leków. Najważniejsze sa dla mnie Encorton i Accofil. Pozdrawiam.
 
reklama
stosowałam encorton, @Nel331 encorton i accofil. Z tego co pamietam encorton miałam zalecony 1-14dc 5mg i 15-16dc 2,5mg. Na encortonie sa tez @lady_in_blue i zdaje się @Zazuu ?
Dlaczego pytasz? To leki na receptę wiec na pewno masz wskazania dawkowania od lekarza :)
 
stosowałam encorton, @Nel331 encorton i accofil. Z tego co pamietam encorton miałam zalecony 1-14dc 5mg i 15-16dc 2,5mg. Na encortonie sa tez @lady_in_blue i zdaje się @Zazuu ?
Dlaczego pytasz? To leki na receptę wiec na pewno masz wskazania dawkowania od lekarza :)

Koleżanka już założyła kilka wątków i pisała też na priv.
Nie podejmuje się jednak dobrania obcej osobie dawkowania😂😅
 
stosowałam encorton, @Nel331 encorton i accofil. Z tego co pamietam encorton miałam zalecony 1-14dc 5mg i 15-16dc 2,5mg. Na encortonie sa tez @lady_in_blue i zdaje się @Zazuu ?
Dlaczego pytasz? To leki na receptę wiec na pewno masz wskazania dawkowania od lekarza :)
Dziękuję za odpowiedź. Ja mam dawkowanie rozpisanie przez Immunologa w przypadku zajścia w ciążę. Długo się nie udaje i ginekolog zalecił, aby zacząć brać te leki w staraniach w takim dawkowaniu jak przepisał Immunolog. O ile accofil wiem jak zażywać to o tyle mam wątpliwości co do Encortonu właśnie. Bo w staraniach nie zawsze zażywa się go przez caly cykl no i jest to schodzenie. A czy Ty miałas przepisany Encorton na staranie się o ciążę właśnie?
 
Dziękuję za odpowiedź. Ja mam dawkowanie rozpisanie przez Immunologa w przypadku zajścia w ciążę. Długo się nie udaje i ginekolog zalecił, aby zacząć brać te leki w staraniach w takim dawkowaniu jak przepisał Immunolog. O ile accofil wiem jak zażywać to o tyle mam wątpliwości co do Encortonu właśnie. Bo w staraniach nie zawsze zażywa się go przez caly cykl no i jest to schodzenie. A czy Ty miałas przepisany Encorton na staranie się o ciążę właśnie?
A jak konkretnie masz rozpisane po zajściu w ciążę?
 
Po zajściu w ciaze: Encorton 7.5mg dziennie do 12tyg i powolna redukcja pod nadzorem lekarza, Accofil 1/3strzykawki co 72h do 12tyg, Neoparin do końca ciazy codziennie (mam pozytywny Leiden V). Więc tylko ten Encorton mnie nurtuje, oczywiście mogę umówić się na wizytę z immunologiem i dopytać, ale wszystko odbywa się telefonicznie, bo mieszkam za granicą:(. No i chciałam się dowiedzieć jak to właśnie wyglada u Was - pozostałych staraczek.
 
Zwykle te leki się stosuje - szczególnie Accofil - w czasie starań metodami wspomaganego rozrodu więc ciężko przełożyć moje zalecenia na Twoje. Tym bardziej że ja Encortonu biorę 3 razy więcej i Accofil też w inny sposób.

Który to immunolog był? Paśnik? Bo z nim akurat konsultacja mailem albo smsem jest zazwyczaj możliwa.

Pewnie w takiej sytuacji Neoparin i Accofil od owulacji. A z Encortonu się schodzi dopiero po negatywnym teście ciążowym.
 
reklama
Dziękuję za odpowiedź. Ja mam dawkowanie rozpisanie przez Immunologa w przypadku zajścia w ciążę. Długo się nie udaje i ginekolog zalecił, aby zacząć brać te leki w staraniach w takim dawkowaniu jak przepisał Immunolog. O ile accofil wiem jak zażywać to o tyle mam wątpliwości co do Encortonu właśnie. Bo w staraniach nie zawsze zażywa się go przez caly cykl no i jest to schodzenie. A czy Ty miałas przepisany Encorton na staranie się o ciążę właśnie?
Musisz zapytać w takim razie gina jak stosować. Ja dostałam encorton razem z immunosupresją od immunologa i tylko jednorazowo lub w przypadku pozytywnego testu wiec zupełnie inna sytuacja niż u Ciebie
 
Do góry