reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Endometrioza

Karo.lo

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
27 Marzec 2019
Postów
47
Miała któraś z was endometrioze? Jak u was się wyglądał przebieg tej choroby? Miałyście operacje?
Jestem ciekawa wszystkich informacji ❣️
 
reklama
Tak, masz rację, można ją trzymać w ryzach jak stosujesz dietę i regularnie wykonujesz ćwiczenia, nie wierzyłam że to zadziała ale faktycznie jest to skuteczne. Taką pomoc dietetyka i fizjoterapię mają w medicover, mnie dr Jacko skierowała właśnie do nich po rozpiskę diety i konkretne ćwiczenia
 
reklama
A mnie zawsze fascynują lekarze, którzy na podstawie usg stwierdzają endometrioze.
Choroba dość okrutna, ale da się nauczyć z nią żyć. Ogarnięty lekarz, dieta, trochę leków i będzie ok. Ważne by jej nie bagatelizować i w miarę możliwości trzymać w ryzach bo nie zatrzymuje się wyłącznie na narządach rodnych. A ciąża jest trudna, ale możliwa. Choruje długo. W 2012 zostałam zdiagnozowana na papierze, przeleczona. Obecnie mam dwoje dzieci, choć lekarze mówili, że ich mieć nie będę. A mam dziadostwo z pogranicza 3/4 stopnia i w 1/4 zajęta macice
Czy podczas ciąży miałaś torbiele endometrialne w jajnikach ? Ja też mam to dziadostwo i bardzo się martwię.
 
Mam, ale od diagnozy bylam wlasnie w menopazie, potem w ciazy, potem od pologu na tabletkach, potem 6m staran, kolejna ciaza i po niej znowu mam zamiar byc na tabsach.
Efekt jest taki, ze z ponad 4cm torbieli zrobily sie mniej niz 1cm wiec na szczescie moi lekarze wiedza co robia [emoji4]
Czy w ciąży miałaś te torbiele na jajnikach ?
 
Progesteron wytwarzany w ciąży zmniejsza zmiany wywołane endometriozą. Tak więc wszystko wskazuje na to, że nie ma się czym martwić.
Gratulacje!
 
Czy podczas ciąży miałaś torbiele endometrialne w jajnikach ? Ja też mam to dziadostwo i bardzo się martwię.
Nie, nie miałam. Przed ciążą miałam endometrioze zaleczona, wyciszona. Tak jak dziewczyny ci napisały endometrioza powoduje problem z zajściem w ciążę. Ale jak już zajdziesz, i ona się zagnieździ to nie powinna już na nią oddziaływać.
Mogę cię postraszyć i napisać, że ewentualne poronienie może być powodem słabej jakości jajeczka. To może być wynikiem endometriozy. Ale już wielokrotnie wiele osób z endometrioza zauważyło, że jak jest się już w ciąży, to ona się udaje.
Ja poroniłam 2 razy, ale zupełnie nie przez endometrioze. A ciąża z całą pewnością ci posłuży i wyciszy chorobę. Tak wysoki progesteron jest w tej chorobie lekarstwem
 
Pytanie do dziewczyn, które już mają i nie planują więcej dzieci. Co robicie z endometriozą? Kończę własnie 8 miesiąc ciąży, łącznie będę mieć 3kę dzieci i nie planuję więcej. Zastanawiam się nad wkładką domaciczną. Czytałam, że się ją poleca w przypadku endometriozy. Jestem po laparoskopii, potem visanne i potem ciąża. Nie chcę mieć więcej miesiączek i nie chciałabym doprowadzić do rozrostu endometriozy w jamie brzusznej.
 
reklama
Pytanie do dziewczyn, które już mają i nie planują więcej dzieci. Co robicie z endometriozą? Kończę własnie 8 miesiąc ciąży, łącznie będę mieć 3kę dzieci i nie planuję więcej. Zastanawiam się nad wkładką domaciczną. Czytałam, że się ją poleca w przypadku endometriozy. Jestem po laparoskopii, potem visanne i potem ciąża. Nie chcę mieć więcej miesiączek i nie chciałabym doprowadzić do rozrostu endometriozy w jamie brzusznej.
Pytalam kiedys o to moja gin i powiedziala, ze wlasnie wkladka jest najlepszym rozwiazaniem.
 
Do góry