reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Endometrium drugiej fazy przed owulacją?

Wiki99r

Fanka BB :)
Dołączył(a)
22 Sierpień 2018
Postów
762
Hej, mam niemałą zagwozdkę. Staramy się o drugie 👶🏻 od marca 2021. W pierwsza ciąże zaszłam bez problemu w 2cs. W tym cyklu wybrałam się w końcu do ginekologa z problem zajścia w ciąże. Zrobił mi USG i tu wychodzą kwiatki.

Cykle mam zazwyczaj 32/33 dni.
Usg 16dc - gin stwierdził ze jestem przed owu i na dniach będzie bo pęcherzyk ma 20mm
Po czym przeszedł do badania endometrium i stwierdził że coś się tu nie zgadza bo jest już drugofazowe 🤨

Czyli według jajników jestem przed owu, a według endometrium już w drugiej fazie cyklu 🤯
Czy możliwe jest, że mimo to owu będzie? Czy jednak cykl bezowulacyjny? Tylko dlaczego wtedy pęcherzyk jest idealnych rozmiarów?
Czy może ktoś spotkał się już z takim przypadkiem bo nie rozumiem nic z tego. Gin tylko stwierdził że mamy jeszcze próbować w najbliższych 2/3 dniach (więc daje nadzieje na owu?🤔) ale że endometrium już w drugiej fazie to słabo to widzi 😏
Zgupiałam, będę wdzięczna jeśli ktoś się spotkał z takim przypadkiem i coś podpowie 🥰
 
reklama
Ale endometrium w dugiej fazie cyklu jest grubsze.
Czy masz bardzo obfite miesiączki?
 
Emdometrium wskazujące na drugą fazę cyklu nie wróży nic dobrego z tego cyklu ponieważ nawet w przypadku pęknięcia pęcherzyka grafa nie daje pewności iż zdoła on sie zagnieździć w takiej macicy. W moim przypadku tak było kilka cykli i dostałam skierowanie na łyżeczkowanie macicy i po tym już było ok. Dodatkowo to, że pęcherzyk był nie oznacza, że pęknie lub pękł. Powodzenia
 
Emdometrium wskazujące na drugą fazę cyklu nie wróży nic dobrego z tego cyklu ponieważ nawet w przypadku pęknięcia pęcherzyka grafa nie daje pewności iż zdoła on sie zagnieździć w takiej macicy. W moim przypadku tak było kilka cykli i dostałam skierowanie na łyżeczkowanie macicy i po tym już było ok. Dodatkowo to, że pęcherzyk był nie oznacza, że pęknie lub pękł. Powodzenia
W ten sam dzień po wizycie test owu był pozytywny wiec domieniam że mogła być. Torbieli po pierwszej ciąży nigdy nie miałam wiec chyba pękają. Będę oznaczać progesteron żeby się upewnić jeszcze. A tłumaczył ci lekarz z jakiego względu może zarodek się wtedy nie móc zagnieździć? Bo na logikę wydaje mi się, że po owu i tak endo robi się grubsze bo wchodzi w drugą fazę, a przecież zagnieżdżenie jest kilka dni po owu dopiero więc tak czy tak endo jest wtedy już drugofazowe. Chyba pokrętnie to napisałam ale mam nadzieje że wiadomo o co mi chodzi 🙈
 
W ten sam dzień po wizycie test owu był pozytywny wiec domieniam że mogła być. Torbieli po pierwszej ciąży nigdy nie miałam wiec chyba pękają. Będę oznaczać progesteron żeby się upewnić jeszcze. A tłumaczył ci lekarz z jakiego względu może zarodek się wtedy nie móc zagnieździć? Bo na logikę wydaje mi się, że po owu i tak endo robi się grubsze bo wchodzi w drugą fazę, a przecież zagnieżdżenie jest kilka dni po owu dopiero więc tak czy tak endo jest wtedy już drugofazowe. Chyba pokrętnie to napisałam ale mam nadzieje że wiadomo o co mi chodzi 🙈
U mnie endometrium było tzw ,,miesiączkowe ,, potocznie mówiąc czyli macica była gotowa do złuszczania i okresu a nie do przyjęcia zarodka ( u mnie występowały plamienia). I lekarz mówił wprost, że nic z tego nie będzie. Test owulacyjny nie jest miarą pękniętego pęcherzyka, przebytą owulację pokaże tylko usg. Ale oczywiście organizm ludzki rządzi się swoimi prawami🙂 ja oczywiście życzę owocnych starań 🤭🥰
 
Do góry