reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Enelmed, prowadzenie ciąży, poród i cały ten bajzel

Dołączył(a)
28 Maj 2019
Postów
1
Kochane, Kochani,
Pytań mam milion pytań ale zacznę od 3, które spędziają mi sen z powiek...

1. Jak to jest z Enelmed jeśli chodzi o ginekologów i prowadzenie ciąży? Często słyszę, że to korpo dla lekarzy i pacjenci się nie liczą, jednocześnie ja jestem zadowolona z dotychczasowej opieki zdrowotnej w Enelmedzie. No i czym to właściwie się różni od innych klinik prywatnych? Póki co byłam tylko raz u ginekologa, było spoko.

2. Jak w tej chwili wygląda opieka zdrowotna i okołoporodowa w Polsce? Szczerze, w szpitalu byłam 2 razy: 21 lat temu przy okazji nardzin mojej siostry, 15 lat temy jak koleżanka wpadła pod samochód. Od tamtego czasu przywykłam do standardów francuskich, ale wiem też że Polska bardzo się zmieniła przez te 10 lat. Jak to realnie wyglądą? przed porodem? na porodówce? po porodzie? są wspólne sale? czy może indywidualne? Czy w szpitalach wciąż "Miś" się rozgrywa? czy może trochę to ewoluowało w stronę zachodu? Wspomnienia mnie przerażają i po ciuchutku, w sobie, kombinuje jak tu urodzić we Francji. Ale z drugiej strony, Polska dobrze wypada na forum europejskim pod tym względem. Czy ktoś w Was ma porównanie? może coś powiedzieć? poradzić? wygonić na zachód lub poklepać po ramieniu i kazać nie histeryzować?

3. Znów, ponieważ we Francji wszystko jest na NFZ i se człowiek głowy nie zawraca, gubię się. Pomiędzy przychodniami NFZ, prywatnymi, Enelmedem&Co, ubezpieczeniem prywatnym... Jak to działa? Mam pakiet w tym Enelmedzie. Szkoda mi wydawać prywatnie? Jednocześnie zależy mi na jakości. Teoretycznie ustawa mówi, że kobieta w ciązy ma pierszeństwo i wszystko za darmo, a ciągle słyszę o niekończących się kolejkach. Jak żyć?

Tym co dotrwali do końca dziękuję.
Decyzja o ciąży była łatwa, ale teraz panikuję... H E L P!
 
reklama
Ja prowadziłam ciąże w enel med tyle że w innym mieście. I byłam zadowolona. wszystkie badania - oprócz usg prenatalnego robiłam u nich- albo jak były dalekie terminy to prosiłam o usg w placówce partnerskiej zawsze tej samej u tego samego lekarza ze skierowaniem od lekarza prowadzącego z enel med. Wg enel med jest taką samą placówką prywatną jak np. lux med.
 
Do góry