reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Enfamil o lac i inne bez laktozy

Natqaa

Fanka BB :)
Dołączył(a)
4 Listopad 2019
Postów
435
Witjacie, znajomy pediatra polecił nam mleko bez laktozy. Pytanie jednak, jak smakuja takie mleka ? Moja mala jest dość wybredna co do smaku i takie mleka gorzkie i oleiste u nas mogą nie przejsc.. 😬😬😬 pediatra polecił o lac - maz z nia rozmawial i nie zapytal o smak. Z enfamil comfort miala provlem- mjala.odruch wymiotny, grymas twarzy, dziwne czkwaki i male wymioty..
 
reklama
Rozwiązanie
Ja mam uraz po tym enfamilu comfort... a podobno nutramigen jest gorszy jeszcze. Mala moja poprostu ciężko je piła, czkawka połączona z dławieniem po nim, ulewanie takie prawie jak wymioty.. no i dawałam jeden dzień tylko, a miała taki problem z kupa ze musiałam dać czopka bo się tak męczyła.. ale moja chyba jest jakaś inna, pediatra mówiła że drugi raz słyszy zebh dziecko miało odruch wymiotny przy dostawieniu do piersi - to moj przypadek ;) twierdzi ze niby może coś zjadłam i jej nie przypasilo- ale dietę mam taka sama. Nie wiem o co jej chodzi. Raz doslodzilam jej wodę, bo tak mi poradzono, ale szybko z tego zrezygnowałam bo nie widziałam jakieś różnicy ze niby więcej wypije czy coś. Mam nadzieje ze te problemy mina kolo 6mies i...
reklama
A próbowałaś kleiku ryżowego dosypać? Ja do 120ml dosypuje mu 1.łyżeczki
Próbowałam- pije z chęcią kazda ilość- ale niestety dałam raz i ostatni bo miala jakieś zatwardzenie, od tego czasu własniej mam ten majdan ze snem i tak od tygodnia ponad do dzisiaj- chociaż kazda noc inna, poprzednia była nawet względna, ale wczorajsza to pobudka co godzinę. Dzisiaj chce wypróbować dawać jej.. mniej mleka - 90ml. Bo zWsze daje 120-150- może jej za ciężko.potem?
 
Znajoma mówiła że jak ona dawała to na receptę niby 10zl wychodzi na puszkę- ale.ona dawała 12 lat temu heh, wiec nie wiem czy cena aktualna 😬 mi bardziej chodzi o jego smak, smród itd
Serio jesteś pierwszą osobą która mówi o smaku mleka mm. Hipp śmierdział ochydnie i nan też. Dlatego właśnie kiedyś było mówione, żeby nie dosładzać mleka czy wody, bo później nic nie wypije.
 
Serio jesteś pierwszą osobą która mówi o smaku mleka mm. Hipp śmierdział ochydnie i nan też. Dlatego właśnie kiedyś było mówione, żeby nie dosładzać mleka czy wody, bo później nic nie wypije.
Mleka modyfikowane zwyczajnie nieprzyjemnie pachną, tak po prostu. My jesteśmy na NAN Optipro i jego zapach jest.. no cóż, mało zachęcający, ale to i tak nic w porównaniu z moim odmrożonym mlekiem (często pod wpływem działania enzymów i temperatury mleko ma dosłownie zapach wymiocin).
Ryż jest mocno zapychający i może powodować zaparcia, więc do zagęszczenia użyłabym bardziej kadzi jaglanej.
 
Mleka modyfikowane zwyczajnie nieprzyjemnie pachną, tak po prostu. My jesteśmy na NAN Optipro i jego zapach jest.. no cóż, mało zachęcający, ale to i tak nic w porównaniu z moim odmrożonym mlekiem (często pod wpływem działania enzymów i temperatury mleko ma dosłownie zapach wymiocin).
Ryż jest mocno zapychający i może powodować zaparcia, więc do zagęszczenia użyłabym bardziej kadzi jaglanej.
Dlatego właśnie mówię, że dzieci mają na to inna tolerancje niż my. Dopóki nie spróbują czegoś atrakcyjniejszego smakowo to im nie przeszkadza.
 
reklama
Ja mam uraz po tym enfamilu comfort... a podobno nutramigen jest gorszy jeszcze. Mala moja poprostu ciężko je piła, czkawka połączona z dławieniem po nim, ulewanie takie prawie jak wymioty.. no i dawałam jeden dzień tylko, a miała taki problem z kupa ze musiałam dać czopka bo się tak męczyła.. ale moja chyba jest jakaś inna, pediatra mówiła że drugi raz słyszy zebh dziecko miało odruch wymiotny przy dostawieniu do piersi - to moj przypadek ;) twierdzi ze niby może coś zjadłam i jej nie przypasilo- ale dietę mam taka sama. Nie wiem o co jej chodzi. Raz doslodzilam jej wodę, bo tak mi poradzono, ale szybko z tego zrezygnowałam bo nie widziałam jakieś różnicy ze niby więcej wypije czy coś. Mam nadzieje ze te problemy mina kolo 6mies i ze chodzi o to ze jej układ pokarmowy potrzebuje po prostu, więcej czasu . Chociaż jakby zadzialal debridat to bym się nie obrazila
 
Rozwiązanie
Do góry