reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Enfamil o lac i inne bez laktozy

Natqaa

Fanka BB :)
Dołączył(a)
4 Listopad 2019
Postów
435
Witjacie, znajomy pediatra polecił nam mleko bez laktozy. Pytanie jednak, jak smakuja takie mleka ? Moja mala jest dość wybredna co do smaku i takie mleka gorzkie i oleiste u nas mogą nie przejsc.. 😬😬😬 pediatra polecił o lac - maz z nia rozmawial i nie zapytal o smak. Z enfamil comfort miala provlem- mjala.odruch wymiotny, grymas twarzy, dziwne czkwaki i male wymioty..
 
reklama
Rozwiązanie
Ja mam uraz po tym enfamilu comfort... a podobno nutramigen jest gorszy jeszcze. Mala moja poprostu ciężko je piła, czkawka połączona z dławieniem po nim, ulewanie takie prawie jak wymioty.. no i dawałam jeden dzień tylko, a miała taki problem z kupa ze musiałam dać czopka bo się tak męczyła.. ale moja chyba jest jakaś inna, pediatra mówiła że drugi raz słyszy zebh dziecko miało odruch wymiotny przy dostawieniu do piersi - to moj przypadek ;) twierdzi ze niby może coś zjadłam i jej nie przypasilo- ale dietę mam taka sama. Nie wiem o co jej chodzi. Raz doslodzilam jej wodę, bo tak mi poradzono, ale szybko z tego zrezygnowałam bo nie widziałam jakieś różnicy ze niby więcej wypije czy coś. Mam nadzieje ze te problemy mina kolo 6mies i...
Ja zawsze robiłam tyle ile zazwyczaj je. Na początku dużo mleka niestety się marnuje. Zawsze wylewalam, nie podawałam za godzinę czy na następne karmienie.

Na cycu też się dzieci okropnie szarpią kiedy są kolki czy skoki rozwojowe. Wtedy kobiety również mają problem, bo dziecko co chwilę chce być na piersi, nie wiedzą ile je itp itd, same z tego wszystkiego zaczynają dietę.
To wszystko minie. Dojrzeje układ pokarmowy i będzie lepiej. Z tym mieszaniem mleko to raczej jest tylko przy przejściu na inne. Capricare to kozie. Ono ma z 10% laktozy jeśli się nie mylę.

Trzeba brać pod uwagę jeszcze jedno wszystkie dzieci płaczą, prężą się. Czasem to problemy z kupa, a czasem nawet temperatura w domu na na to wpływ. No i jak zbyt często podaje się mm też z trawieniem ciezej. Okres do 10 miesięcy jest ogólnie meczacy. No i pierwsze dziecko to stres :p
 
reklama
No
Ja zawsze robiłam tyle ile zazwyczaj je. Na początku dużo mleka niestety się marnuje. Zawsze wylewalam, nie podawałam za godzinę czy na następne karmienie.

Na cycu też się dzieci okropnie szarpią kiedy są kolki czy skoki rozwojowe. Wtedy kobiety również mają problem, bo dziecko co chwilę chce być na piersi, nie wiedzą ile je itp itd, same z tego wszystkiego zaczynają dietę.
To wszystko minie. Dojrzeje układ pokarmowy i będzie lepiej. Z tym mieszaniem mleko to raczej jest tylko przy przejściu na inne. Capricare to kozie. Ono ma z 10% laktozy jeśli się nie mylę.

Trzeba brać pod uwagę jeszcze jedno wszystkie dzieci płaczą, prężą się. Czasem to problemy z kupa, a czasem nawet temperatura w domu na na to wpływ. No i jak zbyt często podaje się mm też z trawieniem ciezej. Okres do 10 miesięcy jest ogólnie meczacy. No i pierwsze dziecko to stres :p
No moze cos w tym jest 🤔 staram się jej dawac jesc co 4h, ale w nocy poki co domaga się co 3h 😵 ale nie wiem czy po prostu jej te gazy nie wybudzaja, z kolei po nocy to dopiero chce po 5h jesc ... Cos czytakam ze jak dziecko ma za mało laktazy to tam w okrężnicy sie to wszystko zbjera i rozpiera co powoduje bol/dyskomfort. U nas to juz naprawdę z tym prężeniem i kopaniem przesada- nawet jak ktoś do nas przychodzi i widzi to mowi ze cos nie tak bo marudna i cały czas się kreci, wygina itd. Zausazylam ze tej mojej to obojętnie chyba jaka temp w domu itd, ale spi w śpiworku 2tog i jest ok. Musze poczytać o tym Capri care xzy faktycznie ma mniej laktozy - i moze smaczne 😅 i moze znowu zaloze kolejny wątek hehe 🤣
 
No
No moze cos w tym jest 🤔 staram się jej dawac jesc co 4h, ale w nocy poki co domaga się co 3h 😵 ale nie wiem czy po prostu jej te gazy nie wybudzaja, z kolei po nocy to dopiero chce po 5h jesc ... Cos czytakam ze jak dziecko ma za mało laktazy to tam w okrężnicy sie to wszystko zbjera i rozpiera co powoduje bol/dyskomfort. U nas to juz naprawdę z tym prężeniem i kopaniem przesada- nawet jak ktoś do nas przychodzi i widzi to mowi ze cos nie tak bo marudna i cały czas się kreci, wygina itd. Zausazylam ze tej mojej to obojętnie chyba jaka temp w domu itd, ale spi w śpiworku 2tog i jest ok. Musze poczytać o tym Capri care xzy faktycznie ma mniej laktozy - i moze smaczne 😅 i moze znowu zaloze kolejny wątek hehe 🤣

Wpisuj tu w wyszukiwarkę to Ci się wyświetla wątki na temat który cię interesuje.
 
Wpisuj tu w wyszukiwarkę to Ci się wyświetla wątki na temat który cię interesuje.
Hej.. akropol debridatu :) byłam u gastro i nie stwierdził nic niepokojącego.. stwierdził że nietolerancja laktozy dla niego to nie będzie ale może mieć coś z trawieniem i przepisal debridat. Możesz mi opisać dlaczego twoje dziecko je dostawało i jak szybko zauważyłaś efekty ? Czy kupka była częściej po nim ? No i jak długo go dawałaś/dajesz ?
 
Hej.. akropol debridatu :) byłam u gastro i nie stwierdził nic niepokojącego.. stwierdził że nietolerancja laktozy dla niego to nie będzie ale może mieć coś z trawieniem i przepisal debridat. Możesz mi opisać dlaczego twoje dziecko je dostawało i jak szybko zauważyłaś efekty ? Czy kupka była częściej po nim ? No i jak długo go dawałaś/dajesz ?
Moja miała kolki. Efekty widać po dłuższym czasie stosowania. Podawałam długo, aż przy kolejnej próbie odstawienia było już ok. Chyba około 6 miesiąca. Nie pamiętam już dokładnie. do tego Espumisan i biogaje jakiś czas podawałam. Kupy były raz na 2,3 dni. Ale nic jej nie bolało. Nie wiem czy to efekt debridatu czy mleka mm. Zaczęłam podawać wodę po jedzeniu, a później jabłko zalecił lekarz i już każdego dnia wypróżnienie. Ma teraz ponad 1,5 roku i rzadnych problemów trawiennych.
 
No
No moze cos w tym jest 🤔 staram się jej dawac jesc co 4h, ale w nocy poki co domaga się co 3h 😵 ale nie wiem czy po prostu jej te gazy nie wybudzaja, z kolei po nocy to dopiero chce po 5h jesc ... Cos czytakam ze jak dziecko ma za mało laktazy to tam w okrężnicy sie to wszystko zbjera i rozpiera co powoduje bol/dyskomfort. U nas to juz naprawdę z tym prężeniem i kopaniem przesada- nawet jak ktoś do nas przychodzi i widzi to mowi ze cos nie tak bo marudna i cały czas się kreci, wygina itd. Zausazylam ze tej mojej to obojętnie chyba jaka temp w domu itd, ale spi w śpiworku 2tog i jest ok. Musze poczytać o tym Capri care xzy faktycznie ma mniej laktozy - i moze smaczne 😅 i moze znowu zaloze kolejny wątek hehe 🤣
Nie zakładaj nowego wątku bo robi się straszny pierdolnik. Poważnie. Capri Care ma mniej laktozy, no ale faktycznie ją posiada, dodatkowo wiele mam skarży się na zaparcia po tym mleku.
 
No
No moze cos w tym jest 🤔 staram się jej dawac jesc co 4h, ale w nocy poki co domaga się co 3h 😵 ale nie wiem czy po prostu jej te gazy nie wybudzaja, z kolei po nocy to dopiero chce po 5h jesc ... Cos czytakam ze jak dziecko ma za mało laktazy to tam w okrężnicy sie to wszystko zbjera i rozpiera co powoduje bol/dyskomfort. U nas to juz naprawdę z tym prężeniem i kopaniem przesada- nawet jak ktoś do nas przychodzi i widzi to mowi ze cos nie tak bo marudna i cały czas się kreci, wygina itd. Zausazylam ze tej mojej to obojętnie chyba jaka temp w domtu itd, ale spi w śpiworku 2tog i jest ok. Musze poczytać o tym Capri care xzy faktycznie ma mniej laktozy - i moze smaczne 😅 i moze znowu zaloze kolejny wątek hehe 🤣
Mojemu po tej humanie przeszło po ok tyg wszystko śpi ładnie juz nie wrzeszczy brzuszek nie boli kupki co dzień bez problemu ładne. Wszelkie krostki zeszły po kilku dniach. Jestem bardzo zadowolona
 
Mojemu po tej humanie przeszło po ok tyg wszystko śpi ładnie juz nie wrzeszczy brzuszek nie boli kupki co dzień bez problemu ładne. Wszelkie krostki zeszły po kilku dniach. Jestem bardzo zadowolona
Kupiłam to mleko jakoś na początku jak byla mala. Wtedy chętnie je pila. Potem nagle jej się coś odwidziało chyba smak czy coś,bo ma przy nim odruch wymiotny 😬 mam nadzieje ze mi nie wprowadzi lekarka nutramigen 😬
 
reklama
Do góry