reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Espumisan 100, a kolki..

andzii21

Fanka BB :)
Dołączył(a)
31 Październik 2017
Postów
353
Mam pytanie, wiem że espumisan mozna podawać przed kazdym karmieniem, ale czy jest jakas dawka, której dziennie nie wolno przekroczyć ?
Mała ma problem z puszczaniem bakow i miewa codziennie bolesne kolki. Póki co podaje jej krople floractin kolki ale mozna podac go raz dziennie- 8 kropli..Jak podaje wieczorem to mała śpi w nocy, ale w dzien cierpi, dlatego pomyślałam o espumisanie. Być może pomoże do czasu, dopóki nie przyjadą do nas krople sap simplex..
Dodam że malutka skończyła miesiąc.
Z góry dziękuję za każdą pomoc.
 
reklama
Mam pytanie, wiem że espumisan mozna podawać przed kazdym karmieniem, ale czy jest jakas dawka, której dziennie nie wolno przekroczyć ?
Mała ma problem z puszczaniem bakow i miewa codziennie bolesne kolki. Póki co podaje jej krople floractin kolki ale mozna podac go raz dziennie- 8 kropli..Jak podaje wieczorem to mała śpi w nocy, ale w dzien cierpi, dlatego pomyślałam o espumisanie. Być może pomoże do czasu, dopóki nie przyjadą do nas krople sap simplex..
Dodam że malutka skończyła miesiąc.
Z góry dziękuję za każdą pomoc.

u mojego synka też były bóle brzuszka, bączki itd . testowałam różne produkty , w tym te na kolki oraz sap simplex, ale nic nie dawało rezultatu . pomógł właśnie espumisan ( kupiłam jak miał ok 3 miesiące) i dawałam tylko wieczorem i wszystkie problemy przeszły a po ok. miesiącu odstawiłam i już było ok
 
Ja na kolkę polecam probiotyk BioGaia. U nas bardzo pomógł na ulewanie, ale on jest przebadany na kolki.

Natomiast popularny składnik wielu kropelek na kolkę – symetykon – w badaniach nie wykazał właściwości zmniejszających objawy kolki u dzieci.
Inaczej sprawa przedstawia się z, probiotykami, które jak pokazuje coraz większa liczba badań faktycznie mogą pomagać dzieciom z epizodami kolkowymi.
Czas płaczu maluchów z kolką przy podawaniu probiotycznych bakterii L. Reuterii zmniejszył się nawet o połowę, zmniejszył się także niepokój i rozdrażnienie w porównaniu z grupą, która otrzymywała placebo.

Więcej tutaj
Link do: Kolka i karmienie piersią

4BoJp1.png
 
Ja na kolkę polecam probiotyk BioGaia. U nas bardzo pomógł na ulewanie, ale on jest przebadany na kolki.

Natomiast popularny składnik wielu kropelek na kolkę – symetykon – w badaniach nie wykazał właściwości zmniejszających objawy kolki u dzieci.
Inaczej sprawa przedstawia się z, probiotykami, które jak pokazuje coraz większa liczba badań faktycznie mogą pomagać dzieciom z epizodami kolkowymi.
Czas płaczu maluchów z kolką przy podawaniu probiotycznych bakterii L. Reuterii zmniejszył się nawet o połowę, zmniejszył się także niepokój i rozdrażnienie w porównaniu z grupą, która otrzymywała placebo.

Więcej tutaj
Link do: Kolka i karmienie piersią

4BoJp1.png
To wszystko zalezy, co sie kryje pod pojeciem kolki... Dla niektórych sa to wzdecia, zagazowane jelita i w tych przypadkach symeticon chyba jest przebadany?
 
To wszystko zalezy, co sie kryje pod pojeciem kolki... Dla niektórych sa to wzdecia, zagazowane jelita i w tych przypadkach symeticon chyba jest przebadany?
Myślę, że w tym badania chodziło ogólnie o wszelkie powody płaczu niemowląt. Po szczegóły odsyłam do w/w artykułu, są tam również linki do badań.
W każdym razie dla mnie najważniejsze jest:

"Bakterie te były badane już w 2007 a ich działanie porównano z działaniem popularnego symetykonu i okazało się, że działają lepiej niż ta popularna substancja".

4BoJp1.png
 
Do góry