)
reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

etat, własna firma i ciąża

Dołączył(a)
10 Czerwiec 2011
Postów
5
Rozwiązania
0
Witam
Obecnie jestem zatrudniona na pół etatu, umowę mam do 31.08.2012r. i na tą chwilę zakładam, że zostanie przedłużona. Mąż namawia mnie, żebym dodatkowo otworzyła własną działalność (nie rezygnując z połówki etatu, którą mam). Planujemy też niedługo potomstwo i stąd moje pytanie: jeśli umowa zostanie mi przedłużona, to czy pracując na pół etatu i jednocześnie będąc właścicielką firmy, mam prawo do pełnopłatnego L4 i urlopu macierzyńskiego? Czy w razie przedłużenia umowy wyłącznie do porodu będę miała prawo do zasiłku macierzyńskiego? Bardzo proszę o odpowiedź.
 
reklama

E. Słotwińska-Rosłanowska

Ekspert BB. Prawniczka
Dołączył(a)
8 Styczeń 2010
Postów
2 797
Rozwiązania
0
Obecnie jestem zatrudniona na pół etatu, umowę mam do 31.08.2012r. i na tą chwilę zakładam, że zostanie przedłużona. Mąż namawia mnie, żebym dodatkowo otworzyła własną działalność (nie rezygnując z połówki etatu, którą mam). Planujemy też niedługo potomstwo i stąd moje pytanie: jeśli umowa zostanie mi przedłużona, to czy pracując na pół etatu i jednocześnie będąc właścicielką firmy, mam prawo do pełnopłatnego L4 i urlopu macierzyńskiego?
Z etatu tak, z DG - w zależnosci od tego czy bedzie Pani opłacać ubezpieczenie chorobowe.

Czy w razie przedłużenia umowy wyłącznie do porodu będę miała prawo do zasiłku macierzyńskiego? Bardzo proszę o odpowiedź.
Do zasiłku - tak. Do urlopu - nie.
 
Dołączył(a)
13 Lipiec 2018
Postów
3
Rozwiązania
0
A czy obecnie zmieniło się coś w tej kwestii?

BTW. Czy myślicie, że warto inwestować w taką fotografię biznesową postawnawizerunek.pl ?
 
Ostatnia edycja:

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Konkurs

"Ono jest całym moim światem" - konkurs z Cebuszką

Zgłoszenia przyjmujemy do 14/08/2019

Konkurs

Konkurs! Złóż życzenia Befado i wygraj świetne nagrody!

Zgłoszenia przyjmujemy do 01/09/2019

Konkurs

Back to school – konkurs z 5.10.15.

Zgłoszenia przyjmujemy do 30/08/2019

Nowe pytania

Do góry