reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Czy twoj dwulatek nie mówi? Wmawiali ci, że z wad wymowy można wyrosnąć? Logopeda to pani od literki R? Rozmawiamy o mitach logopedycznych. Obejrzyj wywiad, nawet jeśli jesteś mamą niemowlaka

A czy wiesz, co jest przeciwwskazaniem do szczepienia? Kto powinien zgłosić NOP i czy katarek niesie ze sobą ryzyko?Pediatra rozwieje twoje wątpliwości? Zobacz!

reklama

Euvax B - WAżNE!!!!!!!!!!!

mrowka

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Główny Inspektor Farmaceutyczny ostrzega, by nie kupować i nie aplikować szczepionki Euvax B, stosowanej w przypadku żółtaczki wszczepiennej typu B. Choć w Polsce lek nie został wprowadzony do obrotu, można go było nabyć np. na Słowacji czy w Niemczech.
Chodzi o Euvax serii: UVX 05027, UVX 05028, UVX 05029, UVX 06005, UyX 06006, UVX 06007, UyX 05030, UyX 05031, UVX 05032, którego producentem jest LG Life Sciences z Republiki Korei.

- Mając na uwadze możliwość indywidualnego nabycia wyżej wymienionego produktu leczniczego poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, Główny Inspektor Farmaceutyczny apeluje o niestosowanie szczepionki Euvax B o podanych w komunikacie seriach - czytamy w komunikacie GIF. Jak wyjaśnił rzecznik ministra zdrowia Paweł Trzciński, Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) podała, że w Wietnamie u osób, którym zaaplikowano szczepionkę wystąpiły skutki niepożądane, ze śmiertelnymi włącznie.

reklama

sami

Rozwiązania
0
Popatrzyłam po przeczytaniu tego do karty szczepień synka i się przeraziłam bo został zaszczepiony tą szczepionka Euvax w szpitalu 30 marca 2007 zaraz po porodzie tylko niewiem jaka to seria.

sami

Rozwiązania
0
Ufff...teraz zauważyłam że naszczęscie seria się nie zgadza z tymi powyżej podanymi.
Bo pisze Euvax i poniżej numer serii 06014

scruffy

Mamula Zbulula
Miasto
Bydgoszcz
Rozwiązania
0
mój synuś tez był nią szczepiony...ale mam nadzieję, że seria była właściwa...

kinghah

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
A moje dziecko było szczepione w dniu narodzin (7 miesiecy temu - 8.10.2007) serią 06007, czyli tą trefną... Nie było komplikacji wtedy, ale nie wiem, jak długo mozna sie ich spodziewać???? Zeby ten nasz rzad szlag trafił, jak mozna oszczedzac na niemowletach????????????????????????????

ch_aga

Mama Misia, Żona Miśka
Rozwiązania
0
U nas na szczęście był Hepavax.
Pozdrawiam

Leyna

Mama Pitera i Micha :)
Miasto
Poznań
Rozwiązania
0
ważny jest nie tylko nr serii ale też te literki przez numerem

już wcześniej też był komunikat o wstrzymaniu Euvaxu:
"Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Szczecinie informuje, iż Decyzją Głównego Inspektora Farmaceutycznego nr 49/WS/2007 z dnia 27.03.2007 roku został wstrzymany w obrocie na terenie całego kraju produkt leczniczy o nazwie : Rekombinowana szczepionka przeciw wzw typu „B” Euvax B, fiolka 10 µg/05 ml zawiesina do wstrzykiwań numer serii:
- UVA 06007, data ważności 01.2009
- UVA 06006, data ważności 12.2008.
W związku z powyższym ww. serie nie mogą być stosowane w lecznictwie oraz nie mogą być przedmiotem obrotu do czasu wykonania badań jakościowych oraz wyjaśnienia wątpliwości dotyczących bezpieczeństwa ich stosowania."

mój synek w szpitalu i przychodni był szczepiony serią UVA 06006 na szczęście nic mu nie było.

Euvax jest refundowaną szczepionką dlatego szpitale i przychodnie nią szczepią

rudykot2

Mama Franka Baranka
Miasto
Wronki - Wielkopolska
Rozwiązania
0
Hej - właśnie odczytałam w książeczce, że mój Franek był szczepiony ta właśnie szczepionką i właśnie tą trefna serią UVA06007 w szpitalu, potem nie wiem jakie serie to były bo w przychodni zapisano tylko ich nazwę. Trzecią szczepionkę dostał 16 maja i do dziś nic mu nie jest, czy jeszcze coś może się wydarzyć czy mogę spać spokojnie. Dziś się dopiero o tym dowiedziałam, co radzicie Dziewczyny:szok::szok::szok:

reklama

malaga

Rozwiązania
0
Ufff...teraz zauważyłam że naszczęscie seria się nie zgadza z tymi powyżej podanymi.
Bo pisze Euvax i poniżej numer serii 06014
Piotruś też był szczepiony tą szczepionką UVA 06014 :tak:

Drugi raz był szczepiony 11 kwietnia, czyli już po wydaniu decyzji o wycofaniu trefnej serii :tak: ufff..

Polecamy

null

null

Nowe wątki

reklama

Nowe pytania

Do góry