reklama

Fabian 35 tydzień ciężkie niedotlenienie

Temat na forum 'Wcześniaki' rozpoczęty przez elka20, 30 Marzec 2012.

1. elka20

elka20 Początkująca w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witajcie!!
    Dłuższy czas zastanawiałam się czy tu napisać. Stwierdziłam jednak, że to dobry sposób żeby się wygadać i w spokoju wypłakać.Fabian urodził się w 17,03,2012 w 35 tygodniu ciąży. Trzy krotnie owinięty wokół szyi pępowiną z pojedynczymi tonami serca reanimowany 5 min. Stwierdzono ciężkie niedotlenie mózgu. Od razu został przewieziony na OITN gdzie został za intubowany i poddany hipotermii. W międzyczasie miał ciągły zapis EEG, który nie wyglądał dobrze. Stwierdzono u niego także niewydolność serca i nerek. Przez 72h był chłodzony dostawał dopaminę i furagin oraz leki wyciszające i morfinę. Praktycznie cały czas leżał nie ruszał się jak roślinka w pierwszej dobie lekarze dawali mu tylko 5 % szans na przeżycie. Groziła mu niewydolność wielonarządowa. W trzeciej dobie nerki ruszyły a w czwartej ustabilizowało się ciśnienie. Dopamina i furagin zostały odstawione. Podjęto tez decyzję o zmniejszaniu leków wyciszających oraz morfiny. Mały był cały czas bezwładny. Po całkowitym odstawieniu leków stwierdzono bardzo osłabione napięcie mięśniowe. Lekarze cały czas powtarzali że stan jest ciężki. W szóstej dobie życia stwierdzono zapalenie płuc i zastosowano antybiotykoterapie. W między czasie mały zaczął delikatnie poruszać dłońmi i stopami. Od 10 doby rehabilitowany jest metodą Vojty 3 razy dziennie. W 11 dobie został rozintubowany i teraz oddycha z pomocą CAPA. N dzień dzisiejszy Fabian próbuje płakać otwierać oczka oraz dostał swój pierwszy posiłek przez sondę 3 ml mojego mleka. Jest coraz bardziej aktywny zaczyna protestować przy ćwiczeniach. Ma problem z połykaniem- brak odruchu ssania i połykania. Czekamy co będzie dalej dzisiaj mija jego 14 doba życia.
    Wiem, że się rozpisałam ale musiałam jakoś streścić historię Fabiana.

2. FraniowaMama

FraniowaMama mama Natalki i Frania

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Elka, witaj wśród nas. Biedny maluszek.. Czy lekarze robili małemu usg przezciemieniowe? Pewnie tak, bo już przecież 2 tygodnie jest na świecie. Czy maluszek dostaje jeszcze jakies leki uspokajające/wyciszające? Wiesz, serce boli jak rodzi się taki późny wczesniaczek, który powinien juz bez problemu dać sobie radę, a tu bidulek musi walczyc o życie.. Co było u Ciebie powodem przedwczesnego porodu? Trzymaj się dzielnie, kochana..

3. reklama
  4. elka20

elka20 Początkująca w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Mały miał robione USG już dwa razy w pierwszym wyszło właśnie to ciężkie niedotlenienie bez wylewów i krwawień w drugim przepływy były już lepsze. Z leków dostaje tylko augumenitin i ventolin na zapalenie płuc. A powodem przedwczesnego porodu było pękniecie pęcherza płodowego. Dziękuje za dobre słowo pozdrawiam

Ostatnia edycja: 30 Marzec 2012
  5. snoopy12

snoopy12 '88 podwójna mama:)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Trzymamy kciuki za Fabianka;* z tego co piszesz mały już jest dzielny i walczy, widać wolę życia. Trzymaj się dzielnie kochana;*

6. FraniowaMama

FraniowaMama mama Natalki i Frania

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Teraz pozostaje Ci się więc uzbroić w cierpliwość, wierzyć w synka i ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć.

7. MoniaN.

MoniaN. Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Boziu co my takiego zrobiłyśmy, że nasze dzieci muszą się tyle wycierpieć??? Elka trzymaj się dzielnie i bądź z synkiem na ile to jest możliwe. A tu pisz co u maleństwa i co ci na sercu leży, to naprawdę pomaga:)*

8. szóstkowa mama

szóstkowa mama Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    MoniaN my nic nie zrobiłyśmy,jesteśmy wspaniałymi matkami.Niestety z jakichś powodów po prostu tak się dzieje.
    elka20 będzie dobrze,z twoich postów wynika,że twój syneczek jest silny i dzielny,da radę na pewno,a ty musisz być silna nie tylko dla maluszka.

Gorąco pozdrawiam i tulam do swego serducha!!!

9. calzedoniafruczka

calzedoniafruczka Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Elka, trzymam kciuki za Fabianka. Jaki duży się urodził?

10. reklama
  11. agawhite

agawhite Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witaj,
    słabo się znam, ale na jakiej podstawie konkretnie stwierdzono ciężkie niedotlenienie? Na podstawie tego braku przepływu podczas usg główki? Dopytaj lekarzy konkretnie.
    Nie było krwawień i wylewów to na początek bardzo dobrze. Bardzo dużo można wyćwiczyć, wiele rzeczy mózg można nauczyć.
    Widać, jak mały bardzo chce żyć!! jak walczy!!:))) Rusza tym czym potrafi, wspaniale:)
    Super, że ruszyły nerki i ustabilizowało się ciśnienie. Też czekaliśmy aż u nas się ustabilizuje. Nam powiedzieli, że jak mały przeżyje każdy kolejny dzień to będzie dobrze, nawet procentów nie było.
    Otwiera oczka, płacze na swój sposób- próbuje się komunikować - to dobrze. Dowiedz się jakie ciśnienie ma tym cepapie i ile procent tlenu.
    Dużo zdrówka!!

edit: aaa, i jaka jest punktacja Apgar?

Ostatnia edycja: 30 Marzec 2012
  12. 85asia

85asia Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ela trzymajcie się tam cieplutko. Ostatnio mój synek zakolegował się w piaskownicy z chłopcem, który urodził się z wadą serduszka. Lekarze nie dawali mu szans. W pierwszych dobach życia przeszedł kilka operacji. Potem jeszcze jedną. Chłopczyk ma dwa latka i gdyby jego babcia mi nie powiedziała o tym wszystkim to w życiu bym się nie domyśliła. Mały pięknie mówił jak na swój wiek. Oby jak najszybciej to co złe zstało za wami. Wcześniaczki mają ogromną wole życia. A Ty myśl, że będzie dobrze, bo przecież musi i nie ma innej opcji.

Poleć forum