reklama

Fabian 35 tydzień ciężkie niedotlenienie

Temat na forum 'Wcześniaki' rozpoczęty przez elka20, 30 Marzec 2012.

 1. elka20

  elka20 Zaciekawiona BB

  Witajcie!!
  Dłuższy czas zastanawiałam się czy tu napisać. Stwierdziłam jednak, że to dobry sposób żeby się wygadać i w spokoju wypłakać.Fabian urodził się w 17,03,2012 w 35 tygodniu ciąży. Trzy krotnie owinięty wokół szyi pępowiną z pojedynczymi tonami serca reanimowany 5 min. Stwierdzono ciężkie niedotlenie mózgu. Od razu został przewieziony na OITN gdzie został za intubowany i poddany hipotermii. W międzyczasie miał ciągły zapis EEG, który nie wyglądał dobrze. Stwierdzono u niego także niewydolność serca i nerek. Przez 72h był chłodzony dostawał dopaminę i furagin oraz leki wyciszające i morfinę. Praktycznie cały czas leżał nie ruszał się jak roślinka w pierwszej dobie lekarze dawali mu tylko 5 % szans na przeżycie. Groziła mu niewydolność wielonarządowa. W trzeciej dobie nerki ruszyły a w czwartej ustabilizowało się ciśnienie. Dopamina i furagin zostały odstawione. Podjęto tez decyzję o zmniejszaniu leków wyciszających oraz morfiny. Mały był cały czas bezwładny. Po całkowitym odstawieniu leków stwierdzono bardzo osłabione napięcie mięśniowe. Lekarze cały czas powtarzali że stan jest ciężki. W szóstej dobie życia stwierdzono zapalenie płuc i zastosowano antybiotykoterapie. W między czasie mały zaczął delikatnie poruszać dłońmi i stopami. Od 10 doby rehabilitowany jest metodą Vojty 3 razy dziennie. W 11 dobie został rozintubowany i teraz oddycha z pomocą CAPA. N dzień dzisiejszy Fabian próbuje płakać otwierać oczka oraz dostał swój pierwszy posiłek przez sondę 3 ml mojego mleka. Jest coraz bardziej aktywny zaczyna protestować przy ćwiczeniach. Ma problem z połykaniem- brak odruchu ssania i połykania. Czekamy co będzie dalej dzisiaj mija jego 14 doba życia.
  Wiem, że się rozpisałam ale musiałam jakoś streścić historię Fabiana.
   
 2. FraniowaMama

  FraniowaMama mama Natalki i Frania

  Elka, witaj wśród nas. Biedny maluszek.. Czy lekarze robili małemu usg przezciemieniowe? Pewnie tak, bo już przecież 2 tygodnie jest na świecie. Czy maluszek dostaje jeszcze jakies leki uspokajające/wyciszające? Wiesz, serce boli jak rodzi się taki późny wczesniaczek, który powinien juz bez problemu dać sobie radę, a tu bidulek musi walczyc o życie.. Co było u Ciebie powodem przedwczesnego porodu? Trzymaj się dzielnie, kochana..
   
 3. reklama
 4. elka20

  elka20 Zaciekawiona BB

  Mały miał robione USG już dwa razy w pierwszym wyszło właśnie to ciężkie niedotlenienie bez wylewów i krwawień w drugim przepływy były już lepsze. Z leków dostaje tylko augumenitin i ventolin na zapalenie płuc. A powodem przedwczesnego porodu było pękniecie pęcherza płodowego. Dziękuje za dobre słowo pozdrawiam
   
  Ostatnia edycja: 30 Marzec 2012
 5. snoopy12

  snoopy12 '88 podwójna mama:)

  Trzymamy kciuki za Fabianka;* z tego co piszesz mały już jest dzielny i walczy, widać wolę życia. Trzymaj się dzielnie kochana;*
   
 6. FraniowaMama

  FraniowaMama mama Natalki i Frania

  Teraz pozostaje Ci się więc uzbroić w cierpliwość, wierzyć w synka i ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć.
   
 7. MoniaN.

  MoniaN. Fanka BB :)

  Boziu co my takiego zrobiłyśmy, że nasze dzieci muszą się tyle wycierpieć??? Elka trzymaj się dzielnie i bądź z synkiem na ile to jest możliwe. A tu pisz co u maleństwa i co ci na sercu leży, to naprawdę pomaga:)*
   
 8. szóstkowa mama

  szóstkowa mama Fanka BB :)

  MoniaN my nic nie zrobiłyśmy,jesteśmy wspaniałymi matkami.Niestety z jakichś powodów po prostu tak się dzieje.
  elka20 będzie dobrze,z twoich postów wynika,że twój syneczek jest silny i dzielny,da radę na pewno,a ty musisz być silna nie tylko dla maluszka.

  Gorąco pozdrawiam i tulam do swego serducha!!!
   
 9. calzedoniafruczka

  calzedoniafruczka Fanka BB :)

  Elka, trzymam kciuki za Fabianka. Jaki duży się urodził?
   
 10. reklama
 11. agawhite

  agawhite Fanka BB :)

  Witaj,
  słabo się znam, ale na jakiej podstawie konkretnie stwierdzono ciężkie niedotlenienie? Na podstawie tego braku przepływu podczas usg główki? Dopytaj lekarzy konkretnie.
  Nie było krwawień i wylewów to na początek bardzo dobrze. Bardzo dużo można wyćwiczyć, wiele rzeczy mózg można nauczyć.
  Widać, jak mały bardzo chce żyć!! jak walczy!!:))) Rusza tym czym potrafi, wspaniale:)
  Super, że ruszyły nerki i ustabilizowało się ciśnienie. Też czekaliśmy aż u nas się ustabilizuje. Nam powiedzieli, że jak mały przeżyje każdy kolejny dzień to będzie dobrze, nawet procentów nie było.
  Otwiera oczka, płacze na swój sposób- próbuje się komunikować - to dobrze. Dowiedz się jakie ciśnienie ma tym cepapie i ile procent tlenu.
  Dużo zdrówka!!

  edit: aaa, i jaka jest punktacja Apgar?
   
  Ostatnia edycja: 30 Marzec 2012
 12. 85asia

  85asia Fanka BB :)

  Ela trzymajcie się tam cieplutko. Ostatnio mój synek zakolegował się w piaskownicy z chłopcem, który urodził się z wadą serduszka. Lekarze nie dawali mu szans. W pierwszych dobach życia przeszedł kilka operacji. Potem jeszcze jedną. Chłopczyk ma dwa latka i gdyby jego babcia mi nie powiedziała o tym wszystkim to w życiu bym się nie domyśliła. Mały pięknie mówił jak na swój wiek. Oby jak najszybciej to co złe zstało za wami. Wcześniaczki mają ogromną wole życia. A Ty myśl, że będzie dobrze, bo przecież musi i nie ma innej opcji.
   

Poleć forum