reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Historie wcześniaków

Dołączył(a)
21 Lipiec 2005
Postów
5
Witajcie :)
30.05.05 r w IMiDz.w Warszawie urodziłam córeczkę Amelkę. W chwili narodzin ważyła 740 g i mierzyła 33 cm.
Obecnie mała ma już 8 tyg. Waży 1350 g i sama oddycha. Na respiratorze przebywała 21 dni, później 1 na CPAP-ie, a następnie zaczęła oddychać sama.
Amelka dostaje 27 ml mleczka (niestety tylko 2 porcje mojego :-[).
Moja córeczka to mała łobuziara :) Zawsze rano pilelęgniarki śmiejąc się narzekają że strasznie rozrabia :D
Pozdrawiam Was gorąco :)
 
reklama
Cześć mamusiu Amelki :)
Mój synek Pawełek urodził sie dzień wczesniej :) 19.05.05r. o 23.00 też w 25 tyg. tylko ważył troszke wiecej bo 860g, a teraz ma już 1650 g ,dostaje 45cm mleczka i jest raczej spokojny i grzeczny /przynajmniej narazie :)/ umie płakać ale raczej mało korzysta z tej umiejętności ;D , uwielbiam gdy do Niego mówię, a On cos tam pomrukuje w odpowiedzi :),
Pozdrawiam Ciebie i Twoja Amelkę ! Życze szybkiego powrotu do domku ! Wiem że to bardzo przykre dla Matki która ma dziecko,ale tak daleko, "przez szybkę", ale niedługo napewno będziemy tulic nasze maluchy codziennie :)
 
Witajcie! No to grono naszych wczesniaczków powiekszyło się o nową przepiękną malutka kobietkę! No, no może juz czas pomyśleć o swataniu naszych dzieciaczków ;D A tak poważnie to zyczę dużo zdrowia i wiary. Oby Twoja córeczka juz nie długo wróciła razem z Tobą do domu. Słuzymy tu sobie nawzajem pomocą i dobrym słowem.
 
Miller Twoje maleństwo urodziło się 11 dni wcześniej ;)
Jeśli chodzi o kangurowanie to Ja maleńką prawie cały czas trzymam na rękach.
Pielęgniarki pozwalają mi Ją przewijać i kąpać ;D
To jest naprawdę cudowne.
Niestety jeśli chodzi o tycie to kiepsko nam przybywa, ale dlatego że w większości jest na nenatalu,moje mleczko dostaje tylko raz dziennie(ze stresu prawie wypaliło mi się mleko :()
Lekarz prowadząca powiedziała że mała będzie jeszcze w szpitalu ok 3 tyg.
A czy twój synek je już butlą bo Amelka jak osiągneła 1220g zaczęła sie uczyć i nawet nieźle Jej to idzie. Zdarza się jej że zjada całe 27 ml butlą, ale zazwyczaj to cieszymy się z połowy porcji, którą na szćżęście zjada zawsze.
Za ok. 4 dni jeśli wszystko pójdzie ok idziemy do łóżeczka ;D
Pozdrawiam Was gorąco i Wasze wcześniaki.
Teraz uciekam do szpitala.
 
witam! urodziłam córeczkę w 29tygodniu.Gdy się urodziła ważyła 950gram.Teraz waży 1850gram.Ma już 2 miesiace i nadal przebywa w szpitalu.Czy należy mi się zasiłek pielęgnacyjny?
 
reklama
Kamilo - zasiłek pielęgnacyjny powinnaś dostać, musisz mieć tylko najpierw orzeczenie o niepełnosprawności. Moje córeczki urodziły się w 32 tyg i mamy takie orzeczenie do października 2007 i do tego miesiąca będziemy teb=n zasiłek otrzymywać. Musisz jednak poprosić lekarza o wniosek do orzecznika, potem czeka was komisja, ale z reguły wcześniakow się taki zasiłek należy.
 
Do góry