reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Fakty, mity i ciekawostki dotyczące ciąży !!

nam na szkole rodzenia juz powiedzieli ze jak przyjedziemy do szpitala np na porod to maja byc czyte pazury :D
Asteria ja tak naprawdę to myślę, że wszystko zależy od humoru jaki danego dnia ma lekarz... Jak był seks - tipsy przejdą, a jak żona nie dała od tygodnia to wyżyje się na Twoich dłoniach hihih tyle ode mnie - dobranoc :)
 
reklama
Z tymi paznokciami to ja myślę, że jak wszystko będzie w porządku podczas porodu, to nawet nie zwrócą uwagi, czy są pomalowane, czy nie. Ale jak coś się dzieje...
Ja na pewno malować nie będę. Poza tym wiem, że po porodzie to jak wyglądają paznokcie będzie miało dla nas najmniejsze znaczenie:)
 
a ja gdzieś kiedyś czytałam, że właśnie do porodu nie powinno się mieć pomalowanych paznokci czy tipsów...bo ponoć oznaką czegoś (nie pamiętam czego) jest zasinienie paznokci i jak są pomalowane czy coś to tego pierwszego objawu nie widać, a to COŚ jest niebezpieczne dla życia matki i dziecka...nie wiem ile w tym prawdy...
 
a ja gdzieś kiedyś czytałam, że właśnie do porodu nie powinno się mieć pomalowanych paznokci czy tipsów...bo ponoć oznaką czegoś (nie pamiętam czego) jest zasinienie paznokci i jak są pomalowane czy coś to tego pierwszego objawu nie widać, a to COŚ jest niebezpieczne dla życia matki i dziecka...nie wiem ile w tym prawdy...


Siniejące paznokcie to jeden z pierwszych objawów kłopotów z krążeniem, dlatego paznokcie nie mogą być pomalowane. Ponadto jeśli by przyszło do jakiejś interwencji chirurgicznej, np. cc, to zakładają na palec pulsoksymetr, który teoretycznie działa prawidłowo nawet przy pomalowanych paznokciach, ale mi dlatego kazali zmywać lakier.
 
dziewczyny, z tym podnoszeniem rak to jest prawda. Nie można naciągać mięśni i więzadeł, więc żadne mycie okien czy szafek, wrzucanie bagażu na półkę itp.
 
reklama
Mam z natury brązowe włosy. Jestem już w 14 tygodniu ciąży. Zachciało mi się całej białej głowy (koloru blond) fryzjerka rozjaśniła mi to rozjaśniaczem bezzapachowym firmy matrix a potem nalożyła z tej samej firmy na to farbe blond. Można co 2 miesiące farbować i rozjaśniać włosy. To kiedyś nie można było bo farby i rozjaśniacze śmierdziały amoniakiem co aż jego zapach dusił. Tu chodzi o zapach farby a nie czy coś przeniknie przez włos do dziecka. Przeciez ten włos rośnie to tak samo jak by szkodziło obcinanie włosów. Także wyglądajmy pięknie w ciąży ;-)
 
Do góry