reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ferie w górach - Polska

witch84

Fanka BB :)
Dołączył(a)
10 Styczeń 2015
Postów
11 162
Może macie jakieś namiary na ośrodki, gdzie warto pojechać na ferie zimowe z dwójką dzieci (6 i 8 lat)??
Miałaby to być pierwsza styczność dzieci z nartami, mąż także na nartach nie jeździł, ja byłam raz - jakieś 20 lat temu...

Zależy mi na bliskości wyciągu dywanikowego, możliwości wynajęcia instruktora oraz sprzętu. Ewentualnie by była możliwość alternatywnego spędzenia czasu - piesze wycieczki, może jakiś basen w pobliżu (lub na miejscu). Najchętniej miejsce takie, by nie trzeba było ruszać się samochodem ;-) By do wyciągu można było dojść na piechotę.

I żeby nie było za miliony monet. Może być hotel. ale także kwatery prywatne czy apartamenty. Jeśli brak wyżywienia na miejscu, to aby w pobliżu były sklepy i restauracje.

A jak już nawet nie konkretne miejsce noclegowe, to może chociaż kierunek gdzie szukać - czy to okolice Wisły, Szczyrku, Zakopanego, a może Bieszczady (Polańczyk?)?
 
reklama
Ja dodam od siebie ze bardziej niż polskie polecam góry czeskie- zaraz przy granicy są miejscowości turystyczne i narciarskie, jest troche taniej ale zupełnie inny klimat. Zawsze to wyjazd za granicę :)
 
reklama
@mizoro Ale przecież w cenniku jest 50zł dorosły + 40zł dziecko, więc mniej więcej tyle ile kalkulowałam. A piszę o samym noclegu bez brania pod uwagę sprzętu czy też skipassów. Albo się nie zrozumiałyśmy, albo moje kalkulacje nijak mają się do rzeczywistości. Ale z tego co dziewczyny wyżej pisały to i po 200zł są oferty.

Dorzuć jeszcze 15zl za kask.
Patrząc na to co sie wyrabia na stokach, nawet na oślą łączkę nie puściłabym dziecka bez kasku.

W Bukowinie Tatrzanskiej jeździłam do Hotelu Zbójnicówka lub pensjonatu Wanta.
Zbójnicówka rezerwowana na luty 2019 w sierpniu 2018 wychodziła z wyżywieniem ok 2500 za 6 noclegów 2 osoby+dziecko do lat 2. Im pózniej rezerwowane tym drożej. Tydzien przed terminem na ich stronie taka oferta była juz za 4000.

Wanta w lutym 2020 rezerwowana w sierpniu 2019 bez wyżywienia wyszła za 1400zl za 6 noclegów pokój 4 osobowy. Standard dużo niższy niż w Zbójnicówce, ale wyciąg za drzwiami. Musiałam z tego niestety zrezygnować, bo zaszłam w ciążę i juz po 32tc nie odważę się na taki wyjazd
 
@Mamaona Niestety zagranica odpada. Może kiedyś.
@mizoro Ja nie muszę nocować w hotelu trzygwiazdkowym ;) To ma być tylko sypialnia. I by było miejsce na wysuszenie rzeczy po zimowym szaleństwie. Latem za dwupokojowy apartament z łazienką i aneksem kuchennym w Zakopanem zaraz przy rondzie kuźnickim płacę 140zł za całą naszą rodzinkę, więc naprawdę da się.
 
@Mamaona Niestety zagranica odpada. Może kiedyś.
@mizoro Ja nie muszę nocować w hotelu trzygwiazdkowym ;) To ma być tylko sypialnia. I by było miejsce na wysuszenie rzeczy po zimowym szaleństwie. Latem za dwupokojowy apartament z łazienką i aneksem kuchennym w Zakopanem zaraz przy rondzie kuźnickim płacę 140zł za całą naszą rodzinkę, więc naprawdę da się.
A patrzyłaś na portalu travelist? Jest super miejscówka osada śnieżka pod Karpaczem. Do stoku nie wiem ile, ale można upolować tanie noclegi. Zobacz jeszcze na bookingu. Mogę Ci podesłać też link polecający z airbnb, to będziesz miała taniej. Jeśli chodzi o okolice Karpacza, to jest mega dużo atrakcji dla dzieci - western city, góra Kolorowa, z torem saneczkowym, kilka oślich łączek. Wyciąg na kopę, pod Karpaczem w Kowarach jest sztolnia.
 
Jestem z Bieszczad, wiec wypowiem sie tylko w tym temacie. Jesli chodzi o narty i to jeszcze z dziecmi tutaj sa tylko 3 wyciagi, laworta, gromadzyn(stromy, krotki) i jeszcze w lesku, plus jakas krótka łączka bez warunkow. No i z polanczyka to daleko. Tam jest zalew, a nie gory.
 
@liczba A polecisz jakąś miejscowość? Który wyciąg byłby najlepszy dla dzieciaków? Zależy mi żeby nie było za stromo. Ale też żeby była obok jakaś restauracja i możliwość alternatywnego spędzenia czasu (wycieczka piesza/basen/lodowisko etc).
 
@liczba A polecisz jakąś miejscowość? Który wyciąg byłby najlepszy dla dzieciaków? Zależy mi żeby nie było za stromo. Ale też żeby była obok jakaś restauracja i możliwość alternatywnego spędzenia czasu (wycieczka piesza/basen/lodowisko etc).
W Bieszczadach to Ustrzyki dolne. Tam sa 2 wyciągi, miasto, basen itp. zobacz na mapie miejscowosci, ktore Cie interesowaly jak daleko sa od 'cywilizacji' :p
 
@liczba Jeszcze nic mnie specjalnie nie interesowało. Dziękuję za informacje. Wstyd się przyznać, ale w Bieszczadach jeszcze nie byłam :p także wszelkie sugestie są mile widziane. W takim razie może popatrzę na Ustrzyki Dolne :) Wielkie dzięki!
 
reklama
No to stanęło na Ustrzykach. A dokładnie na Laworcie.
Mam nadzieję, że nie będę rozczarowana. Oby pogoda dopisała.

@liczba A podrzucisz jakiś pomysł na alternatywne spędzenie czasu? Czy jakieś trasy piesze są otwarte? Czy nad Solinę warto pojechać (jeśli tak to w które miejsce)? Jakieś inne atrakcje dla dzieci? Będziemy samochodem, więc w ostateczności możemy gdzieś się ruszyć :)
 
Do góry