reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ferie w górach - Polska

witch84

Fanka BB :)
Dołączył(a)
10 Styczeń 2015
Postów
11 108
Może macie jakieś namiary na ośrodki, gdzie warto pojechać na ferie zimowe z dwójką dzieci (6 i 8 lat)??
Miałaby to być pierwsza styczność dzieci z nartami, mąż także na nartach nie jeździł, ja byłam raz - jakieś 20 lat temu...

Zależy mi na bliskości wyciągu dywanikowego, możliwości wynajęcia instruktora oraz sprzętu. Ewentualnie by była możliwość alternatywnego spędzenia czasu - piesze wycieczki, może jakiś basen w pobliżu (lub na miejscu). Najchętniej miejsce takie, by nie trzeba było ruszać się samochodem ;-) By do wyciągu można było dojść na piechotę.

I żeby nie było za miliony monet. Może być hotel. ale także kwatery prywatne czy apartamenty. Jeśli brak wyżywienia na miejscu, to aby w pobliżu były sklepy i restauracje.

A jak już nawet nie konkretne miejsce noclegowe, to może chociaż kierunek gdzie szukać - czy to okolice Wisły, Szczyrku, Zakopanego, a może Bieszczady (Polańczyk?)?
 
reklama
No to stanęło na Ustrzykach. A dokładnie na Laworcie.
Mam nadzieję, że nie będę rozczarowana. Oby pogoda dopisała.

@liczba A podrzucisz jakiś pomysł na alternatywne spędzenie czasu? Czy jakieś trasy piesze są otwarte? Czy nad Solinę warto pojechać (jeśli tak to w które miejsce)? Jakieś inne atrakcje dla dzieci? Będziemy samochodem, więc w ostateczności możemy gdzieś się ruszyć :)
Szczerze mowiac, przez to ze mieszkalam tam tyle lat nie ma tam dla mnie atrakcji hehe. Mysle, ze znajdziecie cos w internecie. W zimie to ani w gory co jest tam jedna z metod spedzenia czasu. Noze skansen... Na soline tez mozna, zobaczyc zapore :p petla bieszczadzka. Tam teraz drogi beda niebezpieczne. Sami ocenicie juz na miejscu.
 
reklama
Widzę, ze decyzja już podjęta, niemniej na wyjazd z dziećmi jak dla mnie wygrywa Białka Tatrzańska. My zatrzymaliśmy się rok temu w „U Kubusia”, było jakoś koło 100 zł za dobę za osobę, ale w cenie 3 posiłki typu szwedzki stół. Biorąc pod uwagę ceny w knajpach, opłacało się, a jedzenie takie domowe wiec nawet dzieci jadły. Zaraz obok mnóstwo połączonych tras, wyciągi, szkółki. Moja wówczas czterolatka nauczyła się tam jeździć na nartach i, pod koniec wyjazdu, zjeżdżała już z całej Kotelnicy (trasa niebieska, długa). Jeden z lepszych wypadów narciarskich, na jakich byłam. Jest tez hotel Bania w pobliżu. Zatrzymywać się tam bym nie chciała, bo za drogo jak na miejsce tylko do spania, ale maja fajne termy z basenami na dworzu :) Byliśmy z dziećmi 9 i 4 lata.
 
Cześć, rozglądam się za noclegiem na ferie zimowe, okolice dolnego Śląska. Może macie coś sprawdzonego? Niekoniecznie narty i większe miejscowości ale żeby było co porobić i pospacerować a i zjechać na sanakch też będzie ekstra ;)
 
Warsztaty plastyczne:

Zorganizuj warsztaty plastyczne, podczas których dzieci mogą malować, rysować, lepić z masy solnej lub tworzyć prace z papieru kolorowego. Tematykę warsztatów możesz dostosować do zimowej aurory.
Budowa igloo lub zamku z lodu:

Jeśli masz dostęp do śniegu, zorganizuj zabawę w budowę igloo lub zamku z lodu. To świetna aktywność, która pozwala dzieciom współpracować i rozwijać kreatywność.
Zimowe eksperymenty naukowe:

Przeprowadź proste eksperymenty naukowe związane z zimą, takie jak tworzenie sztucznego śniegu, eksperymenty z lodem czy badanie właściwości wody w różnych warunkach.
Warto jest też zapisać malucha na półkolonie: Link do: Obozy, półkolonie Wieliczka - Małopolskie Centrum Tańca Daję namiar na ośrodek w Wieliczce, który organizuje takie wypady.
 
Ostatnia edycja:
Do góry