reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ferie w górach - Polska

witch84

Fanka BB :)
Dołączył(a)
10 Styczeń 2015
Postów
11 159
Może macie jakieś namiary na ośrodki, gdzie warto pojechać na ferie zimowe z dwójką dzieci (6 i 8 lat)??
Miałaby to być pierwsza styczność dzieci z nartami, mąż także na nartach nie jeździł, ja byłam raz - jakieś 20 lat temu...

Zależy mi na bliskości wyciągu dywanikowego, możliwości wynajęcia instruktora oraz sprzętu. Ewentualnie by była możliwość alternatywnego spędzenia czasu - piesze wycieczki, może jakiś basen w pobliżu (lub na miejscu). Najchętniej miejsce takie, by nie trzeba było ruszać się samochodem ;-) By do wyciągu można było dojść na piechotę.

I żeby nie było za miliony monet. Może być hotel. ale także kwatery prywatne czy apartamenty. Jeśli brak wyżywienia na miejscu, to aby w pobliżu były sklepy i restauracje.

A jak już nawet nie konkretne miejsce noclegowe, to może chociaż kierunek gdzie szukać - czy to okolice Wisły, Szczyrku, Zakopanego, a może Bieszczady (Polańczyk?)?
 
reklama
Tanio nie znajdziesz bo ferie w górach to mega drogi okres i szczerze mówiąc trochę późno się za to zabrałas, może nie być miejsc. Jako kierunek polecam Krynicę
 
W sumie odległość nie ma znaczenia. Ode mnie wszędzie jest daleko :)

A zabierać się niestety muszę zawsze w ostatnim momencie, bo niestety taką pracę mam.
A w tym roku tak się złożyło, że jest szansa na wypad tygodniowy w okresie zimowym. Jakoś nigdy nie było tak, żeby nigdzie miejsc nie było - nawet w szczycie sezonu letniego, więc mam nadzieję, że tym razem będzie podobnie.

@Mamaona Megadrogi okres - tzn. na jaki koszt pobytu powinnam się nastawiać (dla 4-osobowej rodziny)??
 
W sumie odległość nie ma znaczenia. Ode mnie wszędzie jest daleko :)

A zabierać się niestety muszę zawsze w ostatnim momencie, bo niestety taką pracę mam.
A w tym roku tak się złożyło, że jest szansa na wypad tygodniowy w okresie zimowym. Jakoś nigdy nie było tak, żeby nigdzie miejsc nie było - nawet w szczycie sezonu letniego, więc mam nadzieję, że tym razem będzie podobnie.

@Mamaona Megadrogi okres - tzn. na jaki koszt pobytu powinnam się nastawiać (dla 4-osobowej rodziny)??
Wiesz to wszystko zależy czy hotel z atrakcjami czy pensjonat z samym spaniem.. Jak my szukaliśmy czegoś w średnim zakresie cenowym czyli bardziej domku/apartamentu niż jednego pokoju to wychodziło od 500- 600zł za dobę za naszą czwórkę za sam nocleg. Z wyżywieniem, atrakcjami typu narty i inne wychodzi ok 1000. Skipasy są niestety drogie. Najtaniej będzie wynająć jakiś pokój w pensjonacie to nawet za 200 zł znajdziesz, ale kwestia czy dacie radę w 4osoby na 10m2 :)
 
@aniaslu No ciężko powiedzieć. Chciałam się zorientować, co nasze góry zimą oferują, by wiedzieć czego się spodziewać. Myślę, że akceptowalną kwotą byłoby 300-400zł za dobę (najchętniej ze śniadaniem w cenie, ale i bez tego sobie poradzę). Najbardziej zależy mi na bliskości jakiejś oślej łączki, gdzie dzieciaki mogłyby się spokojnie pouczyć jeździć.

A jakie są koszty wypożyczenia sprzętu? Bo sobie kalkulowałam komplet ok 40zł/doba/osoba.
 
A jakie są koszty wypożyczenia sprzętu? Bo sobie kalkulowałam komplet ok 40zł/doba/osoba.
Za tyle to bedzie ciezko na godzine sprzet wypozyczyć.
Tu masz pierwszy z brzegu cennik:

Nie ma co się oszukiwać, w opisanych przez
Ciebie wymaganiach: na ostatnią chwilę, sezon, przy stoku, dobrze jeśli ze śniadaniem i jeszcze wypożyczenie sprzętu, to przy 4 osobach wersja mocno optymistyczna to jest 800-1000 doba.
Latem jest dużo łatwiej i taniej.
 
Ostatnia edycja:
reklama
@mizoro Ale przecież w cenniku jest 50zł dorosły + 40zł dziecko, więc mniej więcej tyle ile kalkulowałam. A piszę o samym noclegu bez brania pod uwagę sprzętu czy też skipassów. Albo się nie zrozumiałyśmy, albo moje kalkulacje nijak mają się do rzeczywistości. Ale z tego co dziewczyny wyżej pisały to i po 200zł są oferty.
 
reklama
Do góry