reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Formalności do załatwienia po urodzeniu dziecka:)

reklama
Co do becikowego to u mnie jest tak, że trzeba odpis aktu urodzenia, to zaświadczenie, że odbyło się przynajmniej jedną wizytę w ciąży (porażka) i takie pisemne oświadczenie że drugi rodzic nie pobiera becikowego.

Do pracy muszę dostarczyć odpis aktu urodzenia małej i zaświadczenie ze szpitala do macierzyńskiego.
Potem muszę zgłosić pracodawcy (podając PESEL małej, dane) by on zgłosił małą do ubezpieczenia
 
esh czyli czeka mnie jeszcze wycieczka do mojej ginekolog po zaświadczenie, przy okazji może mi ten zapomniany szew ściągnie :-D
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny mam pytanie odnośnie urlopu macierzyńskiego.
Otóż - umowę miałam przedłużoną do porodu... Czy to w moim interesie jest teraz wycieczka do ZUS-u ? No bo kurcze, chciałabym, żeby mi ktoś kasę wypłacał :-) A może to zakład pracy wysyła dokumenty? Ja to jestem głupia i się na tym nie znam...
 
Dziewczyny mam pytanie odnośnie urlopu macierzyńskiego.
Otóż - umowę miałam przedłużoną do porodu... Czy to w moim interesie jest teraz wycieczka do ZUS-u ? No bo kurcze, chciałabym, żeby mi ktoś kasę wypłacał :-) A może to zakład pracy wysyła dokumenty? Ja to jestem głupia i się na tym nie znam...

To zakład pracy. U mnie było/jest tak. Poinformowałam że od 26 mm macierzyński, do pracy dosłałam dwa dokumenty: taki świstek co dali mi w szpitalu odnośnie terminu porodu itp, tzw. zaświadczenie do macierzyńskiego + odpis aktu urodzenia. Przysługuje mi wtedy 20 tygodni, jak chcesz dodatkowo dwa to piszesz na zwykłęj kartce że prosisz o 2 tyg dodatkowe urlopu macierzyńskiego w dniach..... (i tu wpisujesz kolejne dwa tygodnie po macierzyńskim). ja od razu to wypełniłam i wysłałam do mojej kadrowej. Pamiętaj że musisz coś takiego napisać żeby mieć dodatkowo 2 tyg. Mam nadzieję, że pomogłam
 
tiffi- czyli z tego co skumałam to łacznie mozna miec 22 tygodnie? 20 tyg + dwa dodatkowe o ktore sie pisze?
A kiedy najpóxniej trzeba to napisać?
 
dziewczyny ma do was pytanko w sprawie becikowego bo pewnie mcie już załatwione dowiedziałam się że muszę być zarejestrowana jako ciężarna w przychodni rodzinej NFZ podobno zaświadczenie od lekarza prywatnego się nie liczy czytałam trochę na ten tamat na forach ale jedni piszą że tak inni że nie
proszę o pomoc
 
reklama
Mysza I jak zalatwilas macierzyński. Ja musialam isc do Zus-u. Tez mialam umowe tylko do dnia porodu. Czesc dokumentow zaklad pracy im wyslal miedzy innymi tez akt urodzenia malej. Ja musialam im pokazac swiadectwo pracy i zlozyc podanie o przyznanie mi zasilku macierzynskiego i podanie o te dodatkowe dwa tygodnie.
 
Do góry