reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Formalności i badania po porodzie

kachasek ja musiałam mieć zaświadczenie z US do becikowego bo staraliśmy się na wszystkie czyli na 3 beciki i dostaliśmy z tego względu że mój mąż nie miał dochodu żadnego z 2005roku.
A nie wiem jak u was jest z becikowym czy może u was jest tylko to jedno podstawowe za urodzenie dziecka.
Ja dostałam za urodzenie dziecka to podstawowe drugie od Prezydenta miasta Bydgoszcz i trzecie ze nie mieliśmy z tytułu urodzenia dziecka jako jednorazową zapomogę.
 
reklama
chyba że tak. w wałbrzychu tez jest to tzw gminne becikowe, ale nie wiem, jak to wyglada formalnie:no: jakie dokumenty potrzebowałaś do tego becikowego (czyli tego od prezydenta)? bo to z ZUSu na 100% nam nie przysługuje:no:
 
kachasku na 100% potrzebujesz mieć swój dowód skrócony akt dziecka
pesel dziecka zaświadczenie z US swoje i męża i chyba to wszystko choć nie pamiętam bo załatwiałam to rok temu.
Jak coś mi się przypomni to jeszcze napisze.
lub jak coś potrzebujecie to pytajcie zawsze odpowiem.
 
Efilo,
- ja dostałam wypis w dniu wyjścia ze szpitala;
- w USC jeszcze jak byłyśmy z Zuzią w szpitalu był Mąż i odebrał akt urodzenia (w USC właściwemu miejscu urodzenia Zuzi czyli w Katowicach - od razu Cię uprzedzam potrzeba tam dużooooo cierpliwości.....panie wyjątkowo szanują sobie swoją pracę.....) potrzebne tam dokumenty to dokument ze szpitala z info o narodzinach dziecka, odpis aktu ślubu i dowody osobiste;
- do pracy do urlopu macierzyńskiego wysłałam to co chciały dziewczyny z HR czyli odpis aktu urodzenia Zuzi i zaświadczenie ze szpitala o porodzie; nie potrzebna była żadna prośba o urlop macierzyński;
- po becikowe M był w Urzędzie Miasta (tu gdzie mieszkamy) w dziale opieka socjalna - złożył wniosek, ksero aktu urodzenia i ksera naszych dowodów osob.

Na pierwszej wizycie u pediatry byliśmy z Zuzią dzisiaj (czyli po 2 tyg. życia).

Zuzia miała badanie USB bioderek zrobione od razu w szpitalu.
 
Efilo rychło w czas ten wątek założyłaś - zrobiłabym niezłą akcję, bo w książeczce maleństwa pediatra zamieścił informację że konieczne jest zgłoszenie dziecka w ciągu 7 dni do lekarza pierwszego kontaktu i ja nie do końca rozumniejąc o co chodzi już umówiłam się na wizytę z małym u pediatry w poniedziałek a tymczasem chodziło raczej o wybranie dla dziecka lekarza a pierwsza wizyta tak jak piszecie znacznie później :zawstydzona/y::laugh2:

Co do wypłaty zasiłku macierzyńskiego to chyba tak \z opóźnieniami jak pisze Dzagud może być kiedy pracodawca jest mały t.j zatrudnia mniej niż 20 osób, a duzi wypłacją zasiłek sami a z Zusem się później rozliczają.

Rybcia ty piszesz chyba nie o becikowym tylko o jednorazowym zasiłku z tytułu urodzenia dziecka - to wówczas potrzebują zaświadczeń o zarobkach gdyż jego otrzymanie zależy od średniej dochodów na osobę w rodzinie i nie wszystkim w związku z tym będzie przysługiwał. A becikowe to rządowe dostaje każdy bez względu na dochód. Warto też sprawdzić czy gmina/samorząd nie przydzielają osobno dodatkowego becikowego, bo w niektórych gminach takie jest uchwalane.

Nam wszelkie formalności co gdzie, kiedy i z jakimi dokumentami załatwić wyjasnili w szpitalu i dostaliśmy dokładną instrukcję na piśmie jak również dostaliśmy już wyznaczony termin odbioru aktu urodzenia we wskazanym USC - tak jak Dzagud napisała właściwym ze względu na lokalizację szpitala.
 
Dzieki wielkie dziewczyny. Wiedzialam ze mozna na Was liczyc.
Co do wypisu - juz mam. :-)
Usg bioderek - w szpitalu potrzebne skierowanie od pediatry. Niestety pierwszy wolny termin na sierpien! :wściekła/y: Musze szukac gdzie indziej.
USC - u nas to bardziej skomplikowane - musimy jechac we dwojke - nie jestesmy malzenstwem. Luka - znam panie w usc w katowicach - miodzio :dry:
Szopka - na Twoim miejscu zapis o wizycie w ciagu 7 dni rozumialabym doslownie. Jak neonatolog objasnial mi zapisy w ksiazeczce zdrowia przy wypisie to wlasnie pokazujac ten wpis powiedzial ze czasem jest koniecznosc wczesniejszej kontroli u pediatry. U mnie bylo to spowodowane tym ze masa Krupci w dniu wypisu byla tylko o 10g wyższa od najniższej zanotowanej.

P.S. Skad sie bierze pesel?
 
efilo pesel dziecka bierze z Biura meldunkowego tam gdzie Ty jesteś zameldowana z dzieckiem.Jeśli masz już dziecko zgłoszone w USC to później oni papiery wysyłają do Twojego biura meldunkowego.I tam musisz później podejść za jakieś 3do4 tyg. z aktem urodzenia Zosieńki i Ci wtedy wydadzą pesel Zosi
 
Dzieki Rybcia

Ech... strasznie to wszystko pokomplikowali. Człowiek musi latać ze świastkami z jednego miejsca w drugie w dodatku w kilku miastach. :wściekła/y:
 
reklama
Dzieki wielkie dziewczyny. Wiedzialam ze mozna na Was liczyc.
Co do wypisu - juz mam. :-)
Usg bioderek - w szpitalu potrzebne skierowanie od pediatry. Niestety pierwszy wolny termin na sierpien! :wściekła/y: Musze szukac gdzie indziej.


Efilo spróbuj w Chorzowskim Centrum Pediatrii na ul.Truchana - tam może mają wcześniejsze terminy.
 
Do góry