reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Formalności i sprawy urzędowe

dziewczyny,moze wiecie w ciagu jakiego czasu trzeba zarejestrowac dziecko w urzedzie po jego urodzeniu?kiedys bylo tydzien ale chyba cos sie wydluzylo?
z tego co wiem, to w szpitalu w którym rodzisz dostajesz karteczką z konkretną datą i godziną wyznaczoną na rejestrację.... tak jest przynajmniej u mnie........
 
reklama
Ja też dostałam w szpitalu katrkę z terminem zgłoszenia się do USC.
Ale była też adnotacja, że termin można przesunąć po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym.
Ja tak zrobiłam i o cały tydzień kolejny sobie przesunęłam termin.
nie wiem niestety ile max można czekać z rejestracją :-(
 
Więc u Nas wyglądało to tak, że musiałam do Urzędu Gminy zanieść:

1) wniosek o przyznanie jednorazowej zapomogi z tytułu urodzenia dziecka (akurat był do wydrukowania na stronie Urzędu Gminy);
2) zaświadczenie od lekarza
3) ksero mojego i Mężusia dowodu osobistego;
4) akt urodzenia Bartusia.

I to tyle:-D:-D:-D A dziś dostałam pismo z Urzędu Gminy, że becikowe już na koncie:-):-):-)


P.S. Jakby któraś chciała to mam wniosek i zaświadczenie do lekarza, więc mogę przesłać na maila:-):-):-)
 
na 2 lata jest amnestia :tak: od 1 kwietnia wchodzi ta ustawa w zycie :-D
a dlaczego bo za duzo kobiet nie bylo u gina do 10 tc ! :-)
 
w wiadomosciach tego nie bylo tylko w wyborczej :-D ale dobrze ze to wycofali ... bo u nas do gina na wizyte czeka sie 1,5 miesiaca ;/
 
reklama
Do góry