reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Formalności i sprawy urzędowe

reklama
i tak od 1 stycznia maja zlikwidowac becikowe i jeśli bedzie wiecej niz 1000 zl na głowę to nie bedzie przyznawane :angry::wściekła/y::angry::wściekła/y:
 
Dla mnie te przepisy są chore:crazy:
Jest wiele dziewczyn które nie wiedzą o ciąży do 10 tyg, ja się dowiedziałam w 8 ale zanim się dostałam do lekarza to byłam w 12, u mnie sprawa wygląda inaczej, bo mieszkam w Szkocji ale postanowiłam rodzić w Polsce. U lekarza w Polsce byłam w 16 tyg i nie wiem czy mi lekarz wystawi takie zaświadczenie.

Czas pokaże;-)
 
ja slyszłam, że przedstawia sie karte ciazy, albo lekarz na podstawie swojej karty może tobie wypisać oświadczenie, że chodziłaś na badania, bo czasem później sie dostaje kartę ciąży, aj ciąże miałam zdiagnozowana w 5 tyg, a kartę dostałam w 8, ale mój mi mówił, że wszystko jeszcze wrazie czego wypisze, co będzie trzeba:-)
 
Spoko laski, pewnie i ta kje zlikwiduja do 1 stycznia i nie będziemy miały "problemu". Kurde nei dośc ze dają tak żałosną kwotę to jeszcze utrudniają. Ja mam w karcie wpisana wizyte z 5 tc, mimo, ze karte my założyła w 10.
 
Pysia z tego co ja wiem to nie mają zamiaru likwidować becikowego, ale mogę się mylić... Gdzie znalazłaś info o planowanej likwidacji becikowego ?
 
reklama
Mi też się obiło o uszy , że od 1 stycznia ma wejść coś takiego, że jak na jednego członka rodziny przypada powyżej 500zł to nie dostaje becikowego. Więc jak ja zarabiam 600zł, mój mąż 1,500zł to łączna suma na 2 dorosłych i noworodka to 2100zł. I tą kwotę ja dzielę na 3 osoby (ja, mąż i dzidzia). Wychodzi po 700zł na osobę, więc ja już jestem burżuj i mi się nie należy !!

Zobaczymy jak to będzie...
 
Do góry