reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Formalności po narodzinach dziecka

reklama
Dzień dobry!

Dają ale ja muszę jeszcze oddzielnie podanie o urlop macierzyński napisać i własnie nie bardzo wiem jak :confused:
Zadzwonię do księgowej i się zapytam :tak:
Karincia, mi księgowa kazała napisać: Uprzejmie proszę o udzielenie urlopu macierzyńskiego od dnia (tu dzien porodu) do dnia (musisz sobie wyliczyć do kiedy Ci przysługuje lub poprostu zapytaj w kadrach, oni Ci wyliczą). Podpis i tyle. Acha, i musisz dołączyć akt urodzenia i zaświadczenie ze szpitala.

Mju, jak Twoje dziecię?

Widzę, że wszystkie czekały na Kasię ;-) no może teraz już pójdzie lawinowo ;-) czego wszystkim nierozpakowanym i przeterminowanym szczerze życzę..
 
Dzień dobry!


Karincia, mi księgowa kazała napisać: Uprzejmie proszę o udzielenie urlopu macierzyńskiego od dnia (tu dzien porodu) do dnia (musisz sobie wyliczyć do kiedy Ci przysługuje lub poprostu zapytaj w kadrach, oni Ci wyliczą). Podpis i tyle. Acha, i musisz dołączyć akt urodzenia i zaświadczenie ze szpitala.
Dziękuję Ci bardzo Gosieńko :-)
Właśnie o to mi chodziło czy trzeba pisać od kiedy do kiedy ten macierzyński :tak: ale teraz już wiem :-p
 
Dzień dobry!


Karincia, mi księgowa kazała napisać: Uprzejmie proszę o udzielenie urlopu macierzyńskiego od dnia (tu dzien porodu) do dnia (musisz sobie wyliczyć do kiedy Ci przysługuje lub poprostu zapytaj w kadrach, oni Ci wyliczą). Podpis i tyle. Acha, i musisz dołączyć akt urodzenia i zaświadczenie ze szpitala.

czy z tym wnioskiem o macierzynski trzeba sie śpieszyć?
Bo jeśli dołączamy do tego akt urodzenia(który odbieramy w urzędzie przy zameldowaniu), to szpital na wysłanie danych do urzędu ma jakiś tydzień od dnia wypisu ze szpitala...wiec wcześniej nie ma co się w urzędzie pokazywać...

a czy ja musze jakos wczesniej dzwonic do szefa i zawiadamiać? czy wystarczy ten wniosek za jakiś czas?Tzn. szef wie, bo dotarło do niego przez pracowników innych...

no i ja mam 3 dni wcześniej macierzyński niz date porodu, bo juz nie zdążyłam do gina po L4:-(no ale jakoś przezyje...
 
Ja jeszcze nic nie dawałam do pracy.
Czekałam na akt urodzenia a teraz musze napisać podanie o urlop macierzyński i wszystko zawieźć. :-)
Napiszę od razu wniosek o urlop wypoczynkowy na który pójde jak mi się macierzyński skończy :tak: bo w tym roku nie wykorzystałam jeszcze swojego urlopu więc będe dłużej na "płatnym" wolnym :-D:-D:-D
 
my akt urodzenia odbieramy 9 wrzesnia, wcale mi sie to nie uśmiecha tak długo czekać:wściekła/y: bez tego nie załtwie kasy z ubezpieczenia i becikowe a kasa na gwałt potrzebna!!!
 
reklama
Oj to strasznie długo się u ciebie czeka, u nas akt od ręki jedynie na pesel się czeka 2 tygodnie...
Mój ubezpieczenie już odebrał, a ja muszę czekać :(((, bo jestem gdzie indziej ubezpieczona i wysyłają wszystko do warszawy :((( no i bez peselu też się nie załatwi kilku rzeczy ;/
ale na szczęście już w tym tygodniu powinna otrzymać pesel :)))
 
Do góry