reklama

Formalności po porodzie:/

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez andzelika87, 1 Styczeń 2015.

1. andzelika87

andzelika87 Fanka BB :)

Witam. Jakie formalności trzeba dokonać po narodzeniu dziecka? jak jest z urlopem macierzyńskim?(z tego co pamiętam umowę o pracę mam do 28.03.15) mąż jest ubezpieczony w KRUS-ie, ja w ZUS-ie czy becikowe się należy, jak jest wyliczane? proszę o pomoc w tych kwestiach bo jestem ciemna:(

2. MommyTigger

MommyTigger Fanka BB :)

Jak jesteś zatrudniona automatycznie w dniu porodu jesteś na macierzyńskim do zusu musisz iść tylko żeby się określić jakie macierzyńskie chcesz i złożyć papiery żeby dziecko było ubezpieczone (albo na ciebie albo meża). Becikowe nie wiem czy wam się należy , jeśli na osobę u was przypada więcej niż 1922 zł to nie należy się.... Musicie jeszcze załatwić pesel dziecka (w usc po ok 2 tyg od urodzenia jest nadawany) no i lekarza. Jakoś tak to leci ;-)

3. reklama
  4. marcia30

marcia30 Fanka BB :)

Andzelika jak maz jest w KRUS-ie to nalezy sie wam kaska z krusu ponad 3000 zl nie pamietam dokladnie czy 3200 czy 3400 tam trzeba wypelnic wniosek i dolaczyc akt urodzenia i kase przelewaja w ciagu miesiaca a becikowe to tak jak kolezanka wyzej napisala wasze dochody podzielone na wszystkich czlonkow rodziny oczywisci razem z malenstwem i ziemie tez jakos tam przeliczaja

5. andzelika87

a te 3 tys to z okazji narodzin dziecka?bo nie rozumiem:confused:

6. marcia30

Tak ja tez nie wiedzialam i przez zupelny przypadek Pani w krusie do nas mowi ze dostaniemy kase na dziecko wiec sie jej pytam czy zamiast becikowego a ona do mnie ze nie becikowe to becikowe a oni w krusie daja od siebie :-) milo z ich strony

7. andzelika87

no miło tylko kwestia jest tego typu czy w taki sposob przepadnie macierzynski w ZUS-ie bo musi byc cos za cos:)

8. marcia30

A co ma macierzynski do tego ? ( macierzynski wuplacany jest co miesiac z zusu ) Ja urodzilam w marcu dostalam i becikowe ( ktore jest zapomoga z MOPSu) i z krusu i jestem na macierzynskim

9. andzelika87

No to ładnie ... :) parę groszy zawsze się przyda dzięki za info :D

10. reklama

Poleć forum