reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Formalności po porodzie:/

G

goszczaca

Gość
Witam. Jakie formalności trzeba dokonać po narodzeniu dziecka? jak jest z urlopem macierzyńskim?(z tego co pamiętam umowę o pracę mam do 28.03.15) mąż jest ubezpieczony w KRUS-ie, ja w ZUS-ie czy becikowe się należy, jak jest wyliczane? proszę o pomoc w tych kwestiach bo jestem ciemna:(
 
reklama
Jak jesteś zatrudniona automatycznie w dniu porodu jesteś na macierzyńskim do zusu musisz iść tylko żeby się określić jakie macierzyńskie chcesz i złożyć papiery żeby dziecko było ubezpieczone (albo na ciebie albo meża). Becikowe nie wiem czy wam się należy , jeśli na osobę u was przypada więcej niż 1922 zł to nie należy się.... Musicie jeszcze załatwić pesel dziecka (w usc po ok 2 tyg od urodzenia jest nadawany) no i lekarza. Jakoś tak to leci ;-)
 
Andzelika jak maz jest w KRUS-ie to nalezy sie wam kaska z krusu ponad 3000 zl nie pamietam dokladnie czy 3200 czy 3400 tam trzeba wypelnic wniosek i dolaczyc akt urodzenia i kase przelewaja w ciagu miesiaca a becikowe to tak jak kolezanka wyzej napisala wasze dochody podzielone na wszystkich czlonkow rodziny oczywisci razem z malenstwem i ziemie tez jakos tam przeliczaja
 
Tak ja tez nie wiedzialam i przez zupelny przypadek Pani w krusie do nas mowi ze dostaniemy kase na dziecko wiec sie jej pytam czy zamiast becikowego a ona do mnie ze nie becikowe to becikowe a oni w krusie daja od siebie :-) milo z ich strony
 
no miło tylko kwestia jest tego typu czy w taki sposob przepadnie macierzynski w ZUS-ie bo musi byc cos za cos:)
 
A co ma macierzynski do tego ? ( macierzynski wuplacany jest co miesiac z zusu ) Ja urodzilam w marcu dostalam i becikowe ( ktore jest zapomoga z MOPSu) i z krusu i jestem na macierzynskim
 
reklama
Do góry