reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Formalności po urodzeniu Maluszka

dziewczyny nie wiem gdzie to pytanie umiescic wiec umieszczam TU ;-)

Podanie o dodatkowe 2 tyg urlopu pod koniec macierzynskiego (tydzien przed koncem niby) to komu sie daje?ZUSowi sie sle czy pracodawcy?? Ja kase prosto od zusu dostaje nie od pracodawcy :eek: Moze ktos zna odpowiedz ;-)
 
reklama
ja składałam u siebie w banku, ale mi też bank wypłatę przelewa, ale nie wiem jak to jest jak z ZUSu bezpośrednio kasa idzie
 
Nie wiem....:-( A mnie właśnie krew zalała jakie .... siedzą i przyjmują wnioski o becikowe. Nie zamierzam się ugiąć ich durnym żądaniom. Wypełniłam wniosek przy urzędniczce - a pocóż go wieszać w internecie :wściekła/y: - a ci, że stan cywilny mam uzupełnić ( po co ? jest bez znaczenia ! ) i się pod tajemniczym pouczeniem podpisać. Jestem w stanie jeszcze poczekać na tą kasę - nie majątek - ale idioty z siebie zrobić nie dam :no:
 
Larvunia mi też dziewczyna z kadr mówiła że do niej mam składać wniosek, w sensie do pracodawcy, no ale ja też dostaję kasę z pracy a nie z zusu... ale tak na chłopski rozum - urlopu przecież udziela pracodawca i na temat tych dodatkowych 2 tyg to tez w necie czytałam że trzeba do pracodawcy wystąpić...
 
jesli się pracuje to sie sklada u pracodawcy, ja juz dostalam swiadectwo pracy od swojego zakladu pracy wiec wniosek o macierzynski skladalam w zusie i o te dodatkowe dwa tygodnie tez bede skladac w zusie, moze jutro sie wybiore, bo jak przyjdzie co do czego to wreszcie zapomne
 
Ja dzwoniłam wczoraj do zusu i trzeba napisac, ze prosi sie o przyznanie dodatkowych 2 tygodni i podac daty od kiedy do kiedy.
Jak po ustaniu zatrudnienia placi zus to do zusu jak pracodawca to do kadr.
 
Dokładnie tak jak pisze mgordon, tyle że jeśli płaci ZUS i chcemy zawieźć podanie bezpośrednio do nich, musimy jeszcze mieć od pracodawcy dopisek na tym podaniu. Pracodawca musi napisać, że zatrudnienie trwa nadal, że wynagrodzenie nie uległo zmianie i że zgadza się na urlop tzn. że udziela go zgodnie z prośbą. Pod tym podpis i pieczęć firmowa. Podpis koniecznie czytelny lub imienna pieczątka po prostu. Oczywiście pracodawca nie może odmówić, ale taka jest procedura... dzwoniłam, pytałam!
 
mi ustalo zatrudnienie, bylam w zusie dwa dni temu, kazala mi napisac cos takiego:
"oswiadczam iz bede korzystala z dodatkowego urlopu macierzynskiego na corke/syna (imie nazwisko dziecka) od dnia ... do dnia ..."
na zwyklej kartce, wezcie dowod ze soba, bo jesli nie pamietacie dokladnie daty konca urlopu to babka wam go sprawdzi
 
reklama
Ponieważ zniknął gdzieś wątek dot. praw kobiet w ciązy to moze napisze tu
Czy orientuje się ktoś, czy w momencie koniecznosci przedstawienia dłuzszego L4 po urlopie macierzynskim lepiej zrobic to po wykorzystaniu urlopu za rok biezacy i kolejny czy bezposrednio po dodatkowych 2 tyg naleznego macierzynskiego?
Pytanie stad, gdyz doszly mnie sluchy, ze L4 zaraz po macerzynskim moze spowodowac ze urlop wypoczynkowy przepadnie w calosci badz czesci :confused:
 
Do góry