reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Formalości i takie tam oficjalne sprawy

izka oczywiscie ze dziecko musi miec paszport tylko sie dowiedz czy mozesz do swojego dopisac czy wyrobic osobny! i chyba szybciej bedzie amerykanski dziecku zrobic niz polski przez konsulat to trwa i trwa i trwa
 
reklama
no wlasnie-najsmieszniejsze jest to ze pewnie bede musiala zrobic zdjecie...:-) fajnie bedzie wygladac taka mordeczka paro-tygodniowa w paszporcie.
 
Izka a ty planujesz na stale do Pl leciec czy tylko w odwiedziny???
Z tego co wiem to u nas masz obywatelstwo od razu jak sie dziecko urodzi, to znaczy dziecko ma. A ty tu jestes na wizie czy jak? No i twoj maz jest polakiem czy amerykaninem i jakie ma papiery??
 
aha no i paszport bedziesz musiala miec napewno, a na social security number masz 30 dni od urodzin dziecka. Tylko nie jestem pewna czy mozesz wyslac pisma czy musisz jechac osobiscie. A do szpitala gdzie bedziesz rodzic mozesz sie pre-register wiec jak bedziesz rodzic to juz nie bedzie problemu. A jak sie pre-register to ci zaoferuja wycieczke po porodowce, pokaza pokoje itd. Fajnie jesli nigdy nie bylas na tym oddziale w szpitalu gdzie bedziesz rodzic. ja akurat bylam bo kumpela rodzila dwa miesiace temu wiec juz nie pojde ale tak to bym sie wybrala chyba z ciekawosci.
Izka a dowiedzialas sie juz czy do 3 miesiecznego dziecka musisz kupic bilet na samolot? Bo wiem ze np z Kanady dzieci do ktoregos tam miesiaca czy nawet roczku czy jakos tak lataja za darmo.
 
Ja musze poleciec na pol roku do PL, a potem chyba wroce. Jestem na wizie, maz tez. Rodzilas juz tutaj? Jak to jest? Da sie przezyc? Podobno lepiej niz w Polsce, ja nie mam doswiadczenia bo to moje pierwsza dzidziunia.
 
jolka mi placili srednia na macierzynskim czyli nadgodziny tez wliczyli
Asylan ja też tak myślałam, moja mama która jest główną księgową też tak twierdzi, ale ta koleżanka która jest teraz na macierzyńskim twierdzi, że jej obcięli pensję do podstawy :-(
I teraz ciągle się tym zamartwiam, bo decydując się na dziecko wiedzieliśmy, że mamy kiepską sytuację finansową, ale stwierdziliśmy że narazie lepiej nie będzie więc już nie ma na co czekać, bo junior w tym roku 7lat kończy.
Jak urodziłam Juniora to też mieliśmy akurat ciężki okres i nie chciałabym powtórki z rozrywki.
 
to jak wy macie księgowe zaprzyjaznione to może ja też coś spytam...:-) jak sie dowiedzialam ze jestem w ciąży to założyłam własną działalność bo wczesniej na dzieła i zlecenia pracowałam, i jestem na stawce preferencyjnej ZUS tej 270 PLN. I teraz ile ja bede miec tego macierzynskiego? byłam w ZUSie ale mi sie spieszyło i nie przycisnelam baby co to twierdziła że nie da sie tego nawet w przybliżeniu określić:no: ale widać było że ma ważniejsze sprawy na głowie wiec chyba mnie po prostu spławiła...
 
Sorga spróbuję się czegoś dowiedzieć, ale to nie takie proste, bo każda księgowa specjalizuje się w czymś innym i najwięcej pewnie wiedziałaby taka, która prowadzi biuro rachunkowe, a moja mama pracuje w szkole
 
Izka to tez jest moja pierwsza dzidzia! ja wiem troche bo mam duzo kolezanek co tu rodzily. Jednak to nie polki tylko amerykanki. Poza tym wychowywalam tu blizniaki wiec wiem troche na temat przyborow itd. Moge ci jednak powiedziec ze pokoje tu dla nowych mam w szpitalu sa super! nie do porownania z tymi co bylam i widzialam w Pl. Dostalam wlasnie taka ulotke od mojej lekarki, musze wykombinowac jak ci ja przeslac...
 
reklama
Do góry