reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Forum - sprawy techniczne (propozycje zmian, problemy z działaniem)

Ja bym połączyła jeszcze wątek wózków i reszty wyprawki. I trzeba by mu nadać jakąś zwięzłą nazwę, bo teraz i jedna, i druga jest niemożliwie rozbudowana ;)

A wątek zdjęć usg można zostawić faktycznie osobno, ale np. nazwać go - "Zdjęcia naszych maluszków" czy jakoś tak. Jak się zaczną porody, to wklei się jakieś oddzielające zdjęcie i będziemy tam umieszczać zdjęcia maluchów już "na żywo" :)
 
reklama
o tym tez myślałam i wymyśliłam że może nie trzeba łączyć, niech sobie ten na wózki jest osobno żeby łatwiej było znaleźć konkretne informacje, ale tytuły trzeba koniecznie zmienić (bez urazy dla dziewczyn które się tak pięknie wysiliły i wymyśliły takie kwieciste tytuły) ;)

zresztą co będę gadać - do dzieła!


edit:
no, trochę zrobione (pozmieniałam te tytuły, zobaczcie czy teraz jest ok), tematów które chcecie połączyć nie łączyłam jeszcze bo to grubsza akcja

Jeszcze mam w planie rozdzielić i poukłądać wątki z:
- ciekawymi linkami (artykuły w necie itp)
- promocjami, okazjami w internecie
- poradami "technicznymi" (jak wkleić suwaczek, jak edytować post, jak wkleić fotkę itp)
bo są ze 2-3 tematy w których te rzeczy się mieszają, to się wszystko zrobi

dajcie mi tylko trochę czasu :) bo teraz już muszę spadać na jakiś czas
 
Ostatnia edycja:
jeśli chodzi o mnie pozostawiam to wam dziewczyny obcykanym po forum..ja od niedawna pisze z wami..i wcześniej unikałam wszelkich forum ...bo trafiałam na takie gdzie inni.. bez logowania wpisywali co chcieli..a teraz jestem zadowolona..i moim zdaniem...niech zostaną.. USG.... LEKARZ...... POWINNA BYĆ WYPRAWKA..... POZNAJMY SIĘ... CO DO WÓZKÓW..TO OBSZERNY TEMAT..I NIE WIEM CZY AZ TAKI DOBRY...CO TAM JESZCZE BYŁO..........NIE WIEM CZY WAGI NASZEJ NIE DORZUCIĆ DO WIZYT LEKARSKICH...W KAŻDYM BĄDŹ RAZIE ZOSTAWIAM TA SPRAWĘ NAJBARDZIEJ OBEZNANYM DZIEWCZYNOM....KTÓRE ZNAJĄ SIĘ NA TYM... NA PEWNO JESZCZE NOWE TEMATY DOJDĄ ALE Z CZASEM...:tak:
 
weźcie też pod uwagę że cudów to my tu nie zrobimy, jeśli jest już osobny temat o usg albo o kilogramach w ciąży i w takich tematach jest już dużo postów to ciężko go łączyć z innym który też ma dużo postów...

są tematy w których opisuje się bieżące sprawy (takie jak temat o wizytach u lekarza, nasz temat codzienny) - i te tematy nie służą do tego żeby ktoś wchodził na forum, otwierał taki temat od pierwszej strony i sobie czytał - więc takie tematy możemy traktować "luźniej" i pisać sobie w nich swobodnie.
są też tematy o "konkretach" - takie jak temat wózków, przeziębienia, aktywności fizycznej w ciąży - w te tematy ktoś może wejść i je czytać w poszukiwaniu konkretnych porad, informacji. I w takich tematach musimy się skupiać na pisaniu na temat. mam nadzieję że rozumiecie o co mi chodzi i co chcę przekazać :)'

poza tym precyzyjne rozgraniczenie tematów i ich większa szczegółowość jest OK :) zwłaszcza w tym drugim rodzaju tematów o których pisałam wyżej, tych które mają służyć informacji - wtedy łatwiej będzie znaleźć w nich coś konkretnego.
Jeśli temat dotyczy zbyt wielu rzeczy naraz - wszystko się miesza i robi się bałagan

Zwróćcie na to uwagę w waszych przemyśleniach nad porządkiem na forum :)
 
to ja powtórzę moją sugestię techniczną - stwórzmy podforum, w którym będzie się znajdował wątek archiwum sierpniówek - do niego można wrzucać tematy, które się "wyczerpały" albo ze względu na nikłe zainteresowanie (ale jakieś treści, czasem przydatne już posiadają) albo ze względu na upływ czasu (później, po porodach wrzucimy tam np. wątek usg itp)

dla przykładu daję link jak to wyglada u marcówek 2011:
Dzieci urodzone w marcu 2011
 
Ostatnia edycja:
Popieram katjusze odnośnie podforum z archiwum :tak:, w szczególności przyda się on po porodach kiedy to większość tematów będzie nieaktywne, a powstaną nowe. Wtedy nie trzeba kasować tematu tylko przerzucić w archiwum.
 
tak tak, ja już tą sugestię Katjuszy widziałam i pamiętam o tym cały czas, bardzo dobry pomysł, tylko musimy obadać jak się robi takie podfora :) bardzo się takie coś przyda :)
 
Tak sobie to wszystko czytam i czytam i myślę, że dobrze by było gdyby pojawił się odrębny wątek dotyczący tylko samej wyprawki, tej pierwszej, o której takie mamusie jak ja, które będą miały pierwsze dziecko nie mają zielonego pojęcia. Ja wiem, że w innym wątku jest już trochę o tym napisane, ale chodzi mi o taki dotyczący tylko wyprawki.
 
A ja mam sugestię do regulaminu, żeby było napisane, aby w miarę przestrzegać interpunkcji, zaczynać zdania od wielkich liter i w razie potrzeby od nowego akapitu, nie używać bez powodu wielkich liter (w internecie jest to uważane za krzyk). Niektóre dziewczyny piszą tak, że tych postów nie da się czytać...
Niby banał, uczą tego w szkole, ale wiele dziewczyn zapomina o tym :)
 
reklama
Do góry