reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Fosidal i Groprinosin

Katga

Fanka BB :)
Dołączył(a)
24 Styczeń 2015
Postów
155
Na grypsko dostalismy fosidal, groprinosin, prospan i inhalacje z nebudose. Ale mam pytanie co do fodidalu, czy on nie dziala wykrztusnie? Bo moj syn jakos po nim bardzoej kaszle, a ja nie chcialabym go podawac na noc,bo przy 8h przerwy ostatnia dawka wypadalaby o 22. Myslicie,ze co 6godzin mozna podawac? Wtedy o 18 dostalby ostatnia dawke, bo tak to od wczoraj podaje 2xdziennie a nie 3. No i jak przeczytalam ulotke groprinosinu i fosidalu to mnie zmartwilo to,ze oba leki maja te same substancje konserwujace, zadzwonialm do naszej prywatnej lekarki i mimo iz to nie ona nas badala to zapytalam sie czy podawac te dwa leki to powiedziala,ze dopoki nie ma jakoejs reakcji alergicznej to tak. No i prospan dziala niby na mokry i suchy kaszel ale lepiej go chyba w takim razie dawac do 17?
 
reklama
Nie rozumiem w czym problem. Groprinosin to nie to samo co fosidal, więc lekarka miała rację by podawać oba...
Gropronosin jest lekiem przeciwwirusowym (to samo co Neosine), natomiast fosidal jest lekiem na kaszel mokry i należy go podać najpóźniej 4-5h przed snem (by dziecko mogło w nocy spać).

BTW. Prospan jest lekiem przeciwkaszlowym i nie podawałabym go razem z fosidalem.
 
Wiem jakie dzialanie ma fosidal a jakie groprinosin, nie chodzi mi o substancje czynna, a o konserwanty, bo zawieraja takie same. A Prospan jest syropem zarowno na kaszel mokry jak i suchy to powiedziala lekarka, farmaceutka i w ulotce tak jest napisane.
 
Większość leków zawiera konserwanty... Nie będziesz ich przecież podawała w nieskończoność...
 
Wiem,ale martwilam sie z tego powodu, ze jest alergikiem, niektorych antybiotykow i mukolitykow tez brac nie moze dlatego balam sie jak zareaguje na takir polaczenie.
 
No to wyjaśnia więcej :) Mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku.
A patrzyłaś jakie konserwanty ma Neosine (ta sama substancja czynna co Groprinosin) - jakoś nigdy nie zwracałam na to uwagi...
 
No to wyjaśnia więcej :) Mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku.
A patrzyłaś jakie konserwanty ma Neosine (ta sama substancja czynna co Groprinosin) - jakoś nigdy nie zwracałam na to uwagi...
Neosine ma takie same konserwanty, ogólnie to jest to samo
 
No to nie wiem czy w Twoim przypadku nie rozważyłabym odstawienia Groprinosinu. Ja jakoś za bardzo efektów działania tych dwóch leków (Neosine, Groprinosin) nie zauważam... A w Waszym wypadku, gdyby jeszcze doszło do obrzęku alergicznego, to nie będzie fajnie...
 
a groprinosin w tabletkach? mi lekarka zawsze karze go dawać w tabletkach bo nie ma innych niepotrzebnych substancji. ile ma syn? ja mojemu rozkruszałam tabletki i mieszałam z czymś, np z łyżeczką jogurtu
 
reklama
Syn ma 6 lat, jutro pojde do pediatry to sie zapytam cxy odstawiamy i dajemy antybiotyk. Nam za to nigdy Fosidal nie pomagal, kompletnie nic, pediatra o tym wie, a i tak ciagle przepisuje, widocznie takie wytyczne od przedstawicieli. Groprinosin pierwszy raz bierzemy.
 
Do góry