reklama

Fotelik 9-18kg dla 6 miesięcznego dziecka

Temat na forum 'Plotki wózkowo - koleżeńskie' rozpoczęty przez monia1234, 15 Kwiecień 2014.

1. monia1234

monia1234 Początkująca w BB

Witam, przeczytałam chyba setki opinii o fotelikach i chyba żadna nie przekonała mnie do ostatecznego wyboru dlatego bardzo liczę na Waszą pomoc ;)
    Mój synek skończył 6 miesięcy i waży 10 kg, jest dość długi i szczupły i już jakiś czas temu wyrósł z fotelika 0-9kg.
    Nie siedzi jeszcze sam, o jego trzymanie główki też nie jestem jeszcze pewna. Wiem że najlepszy byłby fotelik montowany tyłem do kierunku jazdy ale nasz samochód jest z tych kompaktowych i taki raczej się nie zmieści.
    Zależy mi przede wszystkim na tym żeby fotelik odchylał się do jak najbardziej leżącej pozycji (w bezpiecznych granicach) ponieważ synek lubi spać w samochodzie, ale żeby też siedział/leżał w nim stabilnie, żeby nie latała mu główka itp.
    Kwota jaką mogę przeznaczyć to do ok. 600 zł.
    Dodam jeszcze że jeździmy raczej tylko po małym mieście, ale czasami jedziemy w 3-4 godzinną podróż więc wygoda też jest ważna.

Brałam pod uwagę:
    - Romer King Plus ale czytałam że stopień odchylenia do tyłu jest za mały
    - Maxi Cosi Priori XP ale na razie dyskwalifikuje go brak zagłówka
    - Chicco X-Pace - słabo wypada w testach bezpieczeństwa.

2. aureolcia

aureolcia Fanka BB :)

my mieliśmy właśnie maxi cosi priori xp i zarówno my jak i młody byliśmy zadowoleni, zostawiłam go i młoda też będzie w nim jeździć :tak:

3. reklama
  4. dominiczka87

dominiczka87 Sierpniowa mama 2009

Kurcze 6 miesięczniak co jeszcze nie siedzi i słabo trzyma głowę jest trochę za mały do standardowego fotelika 9-18 montowanego przodem.
    Bałabym się, że podczas hamowania dziecko uszkodzi sobie kręgosłup szyjny...
    może jednak warto przymierzyć któryś z montowanych tyłem rwf albo tych z kategorii 0-18kg?np maxi cosi miofix

5. kasiekz

kasiekz Fanka BB :)

Mam romer britax king i ma 3 stopniową regulację. Małą przeniosła dopiero jak miała 10mies. i od razu pokochała. Wygodny. Jak zasypia to jedną ręką ustawiam pozycję leżąco i jest super:) Niestety nie wiem jak w przypadku główki tak małego dziecka będzie się sprawdzał:/

6. dorex3

dorex3 Fanka BB :)

mamy maxi cosi priori xp, zakupiłam osobno zagłówek na allegro i nie mam problemu :) mała uwielbia w nim jezdzić czego nie mogłam powiedzieć przy foteliku 0-13 kg

7. dominiczka87

dominiczka87 Sierpniowa mama 2009

No tak tylko dziecko autorki ma 6 m-cy! to jest za mało na przodem do kierunku jazdy, żaden zagłówek tu nie pomoże bo przy hamowaniu głowa leci do przodu a u takiego malucha może się to skończyć uszkodzeniem kręgosłupa szyjnego.
    ja bym się przyjrzała tym fotelikom z grupy 0-18 one są większe wiec 10kg maluch spokojnie będzie mógł jeździć tyłem do kierunku jazdy, chociaż jeszcze przez parę miesięcy.

8. apis25

apis25 Aktywna w BB

moje nowe odkrycie - jane exo :) super fotelik wlasnie 9-18 jest ba prawde bardzo bezpieczny powzmacniany, miekki i ma swietne 5 pkt pasy

9. kapryśna

kapryśna Zaciekawiona BB

my aktualnie mamy graco coast z którego jesteśmy zadowoleni. Boczne zabezpieczenia i 5 punktowe pasy bezpieczeństwa sprawiają że jest on naprawdę bezpieczny. Dodatkowo posiada regulowane pasy bezpieczeństwa oraz 5 możliwości odchylenia dziecka wraz z możliwością do spania.

10. reklama
  11. babykali

babykali Fanka BB :)

a co uważacie na temat graco nautilus? znam firmę graco, a teraz ten fotelik jest jeszcze dodatkowo na promocji, przez co jeszcze jest bardziej kuszący ;)

12. pipi123

pipi123 Fanka BB :)

widziałam ten fotelik, posiada naprawdę dobre zabezpieczenia dla dziecka oraz posiada bardzo dużo możliwości regulacji.

Poleć forum