reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

fotelik dla 3 latka JAKI DOBRY?

Tak slyszalam o tym programie... ale nasz Chicco Key 1 x-plus czy jakos tak w 2007 roku dostal 3 gwiazdki, i taki tez mam zakupiony... a innemodele chyba jednak nie spisaly sie z chicco...:dry:
takze ten model tu to zupelnie inny.

a maxi cosi cabrio to wlasnie ma nasz maluch


Co Pan - jako specjalista - mysli o tym modelu chicco?
...bo jakos przemilczal pan mojego posta........

cześć (przepraszam za niedopatrzenie)

Chicco Key 1 x-plus - tak jak piszesz - 3 gwiazdki, więc daje rade i nic mu zarzucić nie mogę (Twoje dziecko powinno być bezpieczne jeżeli dobrze przykładacie się przy każdym montażu ;-) )

Natomiast marka Chicco jako Chicco niestety straciła moje zaufanie (również rodziców) przez swoje fatalne podejście do bezpieczeństwa oraz klienta - zrezygnowaliśmy ze współpracy z nimi.

Jak widać ich priorytet to kasa - mój bezpieczeństwo, więc powstał mocny konflikt interesów co doprowadziło do tego, że nie polecę ich fotela, który dostał nawet 5 gwiazdek... (co i tak się nie stanie)

Jeżeli chodzi o konkretny to wklejam Ci je poniżej (ADAC 2007)

FOTELIKI 9-18kg ROK BADANIA WAGA ISOFIX BEZPIECZEŃSTWO OBSŁUGA KOMFORT CZYSZCZENIE WYNIK OGÓLNY
Key 1 X-Plus (CHICCO) 2007 9-18 Nie zadowalający dobry dobry zadowalający zadowalający
Generalnie firma, która robi wszystko i nic nigdy nie będzie robić bardzo dobrych foteli...
 
reklama
widze temat dalej mknie, suuuper :tak:
anulka hej hej slonce :tak:

...ja czekam na fotelik, juz sie doczekac nie moge :-D;-)
MILEGO DNIA :-)
 
najczestrzym powodem nie kupowania fotelikow bezpiecznych jest poprostu NIEWIEDZA rodzicow i BRAK KAsY :tak: Ja poprostu wczesniej nie myslalam by wydac wiecej niz 120 zl za fotelik... a teraz gdy w tv przez przypadek w sumie sie naoogladalam o fotelikach tych zlych info to czlowiekowi dopiero oczy sie otwieraja... A mowia ze tv jest zla hehehehe ;-)
 
fotelik dotarl. JEst swietny! Mlody go juz w domu testuje hehehe. Idealnie mozna dopasowac fotelik do dziecka. Jestem mega zadowolona, czekam teraz do wieczora az moj luby wroci z pracy i bedziemy go mocowac w aucie ;-) Widze sa rysunki na naklejkach po bokach jak zmontowac go, wiec nie sadze zeby byly problemy. No i jest instrukcja ksiazeczkowa ;-) DZIEKUJE za prezencik, tez sie przyda na pewno! Szczegolnie teraz :tak::-D
Jakas recenzje czy plusika gdzies na stronie trzeba dac?

ps. wlasnie przestudiowalam instrukcje i powiem, ze latwieszego montowania nie widzialam w poprzednich moich fotelikach ;-) Latwo sie montuje.
 
Ostatnia edycja:
No to fantastycznie - bardzo się ciesze, że dostaliście fotelik zgodnie z harmonogramem...

Tak jak mówiłem - Romer to świetna, bezpieczna i bardzo dopracowana marka, więc cieszę się że to odczułaś!

Życzę samych bezpiecznych podróży!
 
spokojnie i bez paniki - trzeba postąpić mądrze i rozsądnie.
Tobi jest niezły (czytaj bezpieczny), ale szału też nie robi (3 gwiazdki w ADAC)
Osobiście polecam Romer King Plus - jeden z najlepszych foteli 9-18... (4 gwiazdki w ADAC)

no tak a co powiesz mi o maxi cosi priori.. tez ma 3 gwazdki... niestety ale jesli ktos nie dysponuje zbyt wielkimi funduszami a ten wlasnie kosztuje jakies 450zl ..
warto w taki zainwestowac?
wczesniej nei myslalam o tym i kupujac fotelik dla niemowlaka kupilam z coneco jak sie okazuje to fotelik taki jakbym w ogole nie miala.....
takze teraz chcialabym cos lepszego kupic ale znow nie kosmicznie drogiego.
 
no tak a co powiesz mi o maxi cosi priori.. tez ma 3 gwazdki... niestety ale jesli ktos nie dysponuje zbyt wielkimi funduszami a ten wlasnie kosztuje jakies 450zl ..
warto w taki zainwestowac?
wczesniej nei myslalam o tym i kupujac fotelik dla niemowlaka kupilam z coneco jak sie okazuje to fotelik taki jakbym w ogole nie miala.....
takze teraz chcialabym cos lepszego kupic ale znow nie kosmicznie drogiego.

heyka - w tej kwocie myślę, że to dobry wybór - niestety foteliki samochodowe z tej grupy są najdroższe...
 
Ostatnia edycja:
a jakie polecasz ale w kwocie wlasnie takiej niewielkiej... od kilku dni szukam i szukam intesnsywnie gdyz moja mala juz w tym lezacym rzekomo do 13kg niezbyt sie miesci no i woli juz siedziec i patrzec na wszytsko....
mam juz taki metlik... maxi cosi rozwazam i widzialam jeszcze ze Romer ma tez identyczne oceny i cenowo nie najgorrzej.... no i czy uzywany fotelik odkupic to dobry pomysl? wiadomo ze nei mam 100% pewnosci czy fotelik nie jest bezwypadkowy ale chyba po przyslaniu moge go jakos sprawdzic..... prosze o szybkie opinie bo szykuje sie wyjazd i musze cos miec :)
 
a jakie polecasz ale w kwocie wlasnie takiej niewielkiej... od kilku dni szukam i szukam intesnsywnie gdyz moja mala juz w tym lezacym rzekomo do 13kg niezbyt sie miesci no i woli juz siedziec i patrzec na wszytsko....
mam juz taki metlik... maxi cosi rozwazam i widzialam jeszcze ze Romer ma tez identyczne oceny i cenowo nie najgorrzej.... no i czy uzywany fotelik odkupic to dobry pomysl? wiadomo ze nei mam 100% pewnosci czy fotelik nie jest bezwypadkowy ale chyba po przyslaniu moge go jakos sprawdzic..... prosze o szybkie opinie bo szykuje sie wyjazd i musze cos miec :)

Używany to bardzo zły pomysł chyba, że od kogoś zaufanego (np z rodziny) i oczywiście fotel nie może być zbyt stary...

Niestety nie uda Ci się sprawdzić tego w jakim stanie jest fotel - może to zrobić tylko profesjonalny instytut bezpieczeństwa.

Jak mówiłem - na zawsze stawiam na firmę Romer, ale Maxi Cosi też są bezpieczne, więc kwestia otwarta - ważne by fotel miał noty z testów oraz dobrze leżał w aucie - oczywiście trzeba go później jeszcze dobrze montować oraz dziecko mocno spinać uprzężą :)

Maxi Cosi ma jeden feler - regulacja pasów jest mało przyjazna - trzeba troszkę się namęczyć, a w Romerze wszystko jednym ruchem ręki regulujesz.
 
reklama
Używany to bardzo zły pomysł chyba, że od kogoś zaufanego (np z rodziny) i oczywiście fotel nie może być zbyt stary...

Niestety nie uda Ci się sprawdzić tego w jakim stanie jest fotel - może to zrobić tylko profesjonalny instytut bezpieczeństwa.

Jak mówiłem - na zawsze stawiam na firmę Romer, ale Maxi Cosi też są bezpieczne, więc kwestia otwarta - ważne by fotel miał noty z testów oraz dobrze leżał w aucie - oczywiście trzeba go później jeszcze dobrze montować oraz dziecko mocno spinać uprzężą :)

Maxi Cosi ma jeden feler - regulacja pasów jest mało przyjazna - trzeba troszkę się namęczyć, a w Romerze wszystko jednym ruchem ręki regulujesz.

dziekuje. kupilam maxi cosi uzywany 2 letni.
 
Do góry