reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

fotelik dla 3 latka JAKI DOBRY?

Fotelik jest naprawde neizwykle wazny, nie mozna bagatelizowac zakupu. Pare mcy temu temat bezpiecznych fotelikow poruszany byl w mediach. Bo zdarza sie tak, ze znanej marce jeden model nie do konca, ze sie tak wyraze wyszedl, nie przeszedl testow bezpieczenstwa... i ... porazka. Sprawdz w crash testach czy ten model fotelika sie sprawdzil.
 
reklama
a ja sie chciałabym dowiedzieć co e-fotelik sądzi o foteliku casualplay protector ?? :happy: moja córcia ma 3 latka i 15 kg :-)
 
a ja sie chciałabym dowiedzieć co e-fotelik sądzi o foteliku casualplay protector ?? :happy: moja córcia ma 3 latka i 15 kg :-)

cześć - niestety nie miałem przyjemności poznania tego fotelika, ale możesz spać spokojnie - 4 gwiazdki ADAC są więcej warto niż czyjekolwiek subiektywne opinie ;)
Twoja córcia będzie bezpieczna tylko przykładaj się zawsze podczas montażu i dobrze prowadź pasy barkowe i biodrowe.
Gdybyś nie miała pewności to Ci podpowiem...
 
Moja siostra ma córkę w wieku trzech lata i używa fotelika firmy Maxi Cosi, model to chyba Rodi XL. Jest bardzo zadowolona. Mała jest bezpieczna i lubi w nim siedzieć. Jest to fotelik, który można później wykorzystać jak dzieciak podrośnie. Wiem, że w entliczku mają go w swojej ofercie, w całkiem atrakcyjnej cenie.

jeżeli już to XR :]
 
moze przegapiłam ten temat...

moje dziecko ma 3,5 roku, waży ok 18 kg. używamy 2 fotelików, jeden to maxi-cosi rodi, drugi chicco key (średnio zadowolna z tego drugiego jestem).
ostatnio zaczełam szukac fotelika 15-36 z regulacją oparcia inną, niż podkłądanie poduszki za oparcie. całkiem sporo podróżujemy i młody śpi w foteliku. a pozycji siedzące - niezbyt to wygodne.
oba nasze auta mają isofix.
cena nie jest aż tak istotna, ważne bezpieczeństwo, jakość, wygoda

co polecasz?
 
moze przegapiłam ten temat...

moje dziecko ma 3,5 roku, waży ok 18 kg. używamy 2 fotelików, jeden to maxi-cosi rodi, drugi chicco key (średnio zadowolna z tego drugiego jestem).
ostatnio zaczełam szukac fotelika 15-36 z regulacją oparcia inną, niż podkłądanie poduszki za oparcie. całkiem sporo podróżujemy i młody śpi w foteliku. a pozycji siedzące - niezbyt to wygodne.
oba nasze auta mają isofix.
cena nie jest aż tak istotna, ważne bezpieczeństwo, jakość, wygoda

co polecasz?

po fotelikach 15-36 nie spodziewaj się wygody oraz fajnej pozycji do spania - ich konstrukcja jest tak zrobiona by fotelik całą powierzchnią oparcia i siedziska przylegał do kanapy w Twoim samochodzie co automatycznie eliminuje możliwość regulacji do innej pozycji...

Oczywiście niektóre foteliki posiadają jakąś regulację albo delikatną np sam zagłówek w Cybex Solution X lekko odchyla się ku tyłowi tak by dziecku głowa nie wisiała podczas podróży.

Polecam: romer kid plus, sunshine monterey, maxi cosi rodi xr, kiddy discovery pro, recaro monza...
 
a ja sie chciałabym dowiedzieć co e-fotelik sądzi o foteliku casualplay protector ?? :happy: moja córcia ma 3 latka i 15 kg :-)

W sumie post sprzed trzech tygodni, ale może się wypowiem;] Jeśli chodzi o fotele w przedziale 15-36 mało który ma regulację oparcia, która w jakiś sposób może dziecko pochylić. W tym fotelu akurat regulacja jest podwójna, gdyż można pochylić oparcie, a także wysunąć siedzisko co daje dość dobry efekt w porównaniu z innymi fotelami w tej grupie. Osobiście bardziej podoba mi się opcja tego fotela z isofixem gdyż te pochylenie troche lepiej wtedy wygląda, ale bez systemu isofix też jest dobrze, biorąc pod uwagę cztery gwiazdki w ADAC mogę śmiało fotel polecić, chociaż tak jak zawsze najlepiej przed zakupem ( jeśli ma się taką możliwość) przymierzyć sobie fotel do auta.
Pozdrawiam
 
reklama
Do góry