reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

fotelik dla 3 latka JAKI DOBRY?

reklama
e-foteliku co sądzisz o foteliku z grupy 9-36kg Britax evola123?

hmmm firmę Britax Romer polecam zawsze, ale niestety nie przepadam za grupami 0-19, 9-36 i o ile ktoś nie jest na nie na 100% zdecydowany itp to zawsze będę polecał 9-18 a następnie 15-36 (zaraz powiem dlaczego)

Ogólnie ten fotelik jest niezły, ale dotąd nie brał udziału w testach ADAC - w testach fotelik info ma on 3 punkty na 5...

Ostatnio moi klienci się do niego przymierzali ale po porównaniu z innymi fotelikami zdecydowali się na King Plusa.

Generalnie w skrócie (pisałem o tym w innych wątkach - poniżej przykład również fotelika 9-36 Cybex Pallas)

Dodatkowym zastrzeżeniem z mojej strony do Pallasa jest fakt, że nie on po prostu stoi na kanapie owinięty pasami tak jak w 15-36 - foteliki 9-18 to już inna bajka gdyż można ja praktycznie przytwierdzić na sztywno do kanapy tak, że fotelik nawet nie drgnie o milimetr :)

O ile przy zderzeniu czołowym nie ma to ogromnego znaczenia o tyle przy zderzeniu bocznym taki fotelik niestety musi się przemieścić.

Oczywiście to są tylko moje subiektywne spostrzeżenia i tak jak mówię - najlepiej na żywo porównać kilka sposobów montażu w różnych fotelikach i samemu się przekonać.

Oczywiście dalej podkreślam że Pallas to bezpieczny fotelik gdyż instytut ADAC w swoich testach przeprowadza zderzenia czołowe oraz boczne ;)

Ja po prostu inaczej patrzę na sprawę - takie zboczenie zawodowe, instytut ADAC to jedno, a stabilność i rodzaj montażu to drugie i nie trzeba instytutu żeby zobaczyć jak duża jest różnica w różnych konstrukcjach - kto nie wierzy to zapraszam i chętnie namacalnie wszystko pokażę...
 
Witam, widzę, że forum nie było dawno używane, ale może uda mi się i otrzymam informację od eksperta :)
Mamy fotelik chicco 9-18 jednak chcemy wstawić go do dziadków samochodu a nam kupić "większy" Młody waży 14,5 i ma 93 cm wzrostu. Zastanawiam się co kupić. Intryguje mnie ten romer ale obawiam się czy on nie jest za mało "zabudowany" jak dla takiego malucha.... zależy mi na bezpieczeństwie
 
Zdecydownie nie kupuj używanego. Szczególnie z tej grupy wagowej. Z tego fotelika korzystasz najdłuzej, zawsze zostaje w samochodzie na słońcu, na mrozie, materiał, choć tego nie widzimy zuzywa się, odkształca. I podczas wypadku fotelik może nie spełnic swojej roli. A o to przeciez chodzi.
Co do modelu. Zobacz czy ma testy bezpieczeństwa i przymierz fotel do swojego samochodu. Koniecznie, nie zawsze każdy fotelik pasuje do każdego auta.
Model, o którym piszesz jest ok, choc według mnie troche wąski. Ja raczej stawiam na któryś z modeli Britax Romer, albo BeSafe. Pytaj sie też, czy mozesz kupic na raty. To dobre rozwiazanie.
 
Witam, widzę, że forum nie było dawno używane, ale może uda mi się i otrzymam informację od eksperta :)
Mamy fotelik chicco 9-18 jednak chcemy wstawić go do dziadków samochodu a nam kupić "większy" Młody waży 14,5 i ma 93 cm wzrostu. Zastanawiam się co kupić. Intryguje mnie ten romer ale obawiam się czy on nie jest za mało "zabudowany" jak dla takiego malucha.... zależy mi na bezpieczeństwie
Dziecko jest za małe na wiekszy fotelik. Nie wolno tego robic to skrajnie niebezpieczne. Jeśli chcecie zaoszczędzić to polecam fotelik Recaro Young Sport 9-36 kg. Czyli jeden do samego końca. Najpierw maluch jeżdzi w wewnetrzych pasach, a potem zapnacie go pasem trzypunktowym. Ten fotelik pasuje praktycznie do każdego samochodu i jest zapinany na pasy. Możesz też kupić na raty. wiem, że taka opcje ma sklep tosia i wrociły do nich foteliki recaro.
 
Do góry