reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Fotelik dla roczniaka

mamaelaela

Fanka BB :)
Dołączył(a)
8 Listopad 2017
Postów
1 243
Maxi cosi Tobi Maxi Cosi Rubi XP czy Maxi Cosi SPS? Który się u was sprawdził ? :) A może możecie polecić coś jeszcze? Interesują mnie foteliki w przedziale 9-18 kg do 700 zł które dobrze wypadły w testach adac. Tych bez testów wgl nie biorę pod uwagę.
 
reklama
Ja używałam maxi cosi tobi i byłam bardzo zadowolona. Wygodny, stabilny w montażu. Opcja odchylania oparcia do spania też się sprawdziła - odchyla się na tyle że głowa dziecku nie opada a np. w graco nautilus mimo odchylenia głowa leci jak dziecko zaśnie. Jedyny minus to ciężar, ale w tej kategorii wiekowej nic sporo lżejszego nie będzie.
 
Jedź do dobrego sklepu z fotelikami, przymierz do dziecka, do samochodu i pomysl o wożeniu dziecka tyłem do kierunku jazdy, ponieważ dla takiego maluszka to jedyne bezpieczne rozwiązanie :)
 
Jedź do dobrego sklepu z fotelikami, przymierz do dziecka, do samochodu i pomysl o wożeniu dziecka tyłem do kierunku jazdy, ponieważ dla takiego maluszka to jedyne bezpieczne rozwiązanie :)
StarAnia do dobrego sklepu z fotelikami musiałabym jechać 150 km a teraz nie za bardzo mam jak :( muszę polegać na naszym miejscowym asortymencie ewentualnie zamówić coś przez internet ale jednak wolałbym wsadzić małego w ten fotelik przed zakupem. Zdecydowaliśmy się na fotelik przodem do kierunku jazdy ze względu na to że te tyłem przekraczają nasz fundusz na fotelik, są dużo droższe, a po drugie nie mamy możliwości przymierzyć takiego fotelika do naszego dziecka. A który z tych 3 byś poleciła ?
 
My wybraliśmy fotel tylem, do zakupu takiego fotelika przekonały mnie filmy z testów zderzeniowych fotelików. Oczywiście najlepiej przymierzyć do auta i dziecka, żeby był zamontowany przez eksperta w sklepie, ale np na fb jest grupa gdzie można podać marke samochodu, wagę i wzrost dziecka i sprzedawct doradzą jaki fotel najlepiej pasuje. Dodatkowo od umowy zawartej przez internet mozna odstapić w ciągu 14 dni dlatego zawsze mozna odesłać fotel jak nie będzie Wam pasował.
Link do: Fotelik BabySafe Akita Fotelik tylem z testem plus
 
Naprawdę masz do dużego miasta az 150 km ??
Przekraczaja fundusz wiesz to wazne..mozna sie zrzucic albo wziac a raty niz później pluc sobie w brode.
Nie musisz brac fotelika za 2 tys wiadomo każdy by chcial..Dobre sa juz ponoc od 700 zl a na raty to duzo nie wyjdzie..
 
Olcia tak tyle mam do dużego miasta. Dobrego fotelika tyłem do kierunku jazdy nie kupi się za 700 zł. Zdecydowaliśmy się na maxi cosi rubi xp. Ma bardzo dobrą boczną ochronę główki i nie najgorzej wypada w testach zderzeniowych. Pozdrawiam :)
 
Olcia tak tyle mam do dużego miasta. Dobrego fotelika tyłem do kierunku jazdy nie kupi się za 700 zł.
Jak nie jak tak i to przy niewielkim nadwyrężeniu budżetu, za 150 zł można mieć nie tylko dobry fotel tyłem do kierunku jazdy, ale także potwierdzony szwedzkim Test Plusem - Babysafe Akita. Czasami wystarczy się rozejrzeń i naprawdę nie trzeba wydawać majątku na bezpieczny fotelik dla dziecka.
 
reklama
Wiem Autorko, że masz konkretne modele do wyboru, ale ja również mocno rozważyłabym fotelik montowany tyłem. Tak jest bezpieczniej, ale i zdrowiej dla kręgosłupa, a roczniak to jeszcze bardzo małe dziecko.
Moja ma 2, 5 roku i nadal chętnie jeździ tyłem. Fotelik był drogi, ale mam taki do 25 kg i przy wadze mojego dziecka pewnie posłuży nam jeszcze kilka lat
 
Do góry