reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Fotelik do samochodu

Niektóre auta mają tak, że musisz rękę włożyć między oparcie i siedzenie i wyczuć. U nas są takie zaślepki i nawet jest napisane isofix. Zależy od auta.

Tutaj masz listę fotelików i oceny pod względem bezpieczeństwa, wygody, czyszczenia itd. fotelik.info :: testy :: foteliki samochodowe z grupy wagowej 0-13 kg :: sortowanie wg kryterium ocena

Powiem ci ze na innych www ciut inaczej ten ranking wygladal choc moze troche inne parametry byly brane pod uwage.
 
reklama
Kamila z calym sercem polecam cybexa. Dla syna mielismy aton 3 na bazie isofix, potem zmienilismy wlasnie na sirone.
Gdyby któras z was chciala to mam na sprzedaż fotelik cybex aton 3 razem z bazą isofix. Ja nie potrzebuje bo syna bedziemy przesadzac do innego fotela a dla nowego malucha bedzie wlasnie sirona. Fotelik używany 7 miesięcy, drobne rysy wynikające z uzytkowania (wkładanie i wyciąganie z auta). Co ważne fotel ani baza nie brały udziały w żadnej stłuczce, kolizji wypadku ani niczym innym co mialoby wpływ na jego własciwosci bezpieczeństwa. Jakby któraś chciała zdjeca albo wiecej info zapraszam na prv
 
I jak dziewczyny? Która już ma fotelik? Ja kupiłam Cybexa Aton 4. Wydaje mi się, że fajny za w miarę rozsądną cene. Zastanawiałam się jeszcze nad Maxi Cosi Cabriofix ale wybrałam Cybexa ze względu na to że ten daszek jest osobno i jest większy, ma tą dodatkową ochrone od udeżeń bocznych no i jak dziecko rośnie to jest fajna regulacja, nie trzeba ręcznie tych pasów przekładać. Maxi Cosi napewno wygrywa wagą (3,25kg) bo Cybexy są ciężkie (aton 4 waży 4,8kg).

Baze kupilmy lub nie, zależnie od tego jak będziemy stali z kasą we wrześniu. Raczej będziemy chcieli używaną.
 
Colly myślę że to dobry wybór. Mój 8-latek jeździ obecnie w cybexie tym 18-36 i jesteśmy z niego zadowoleni.
 
Dziewczynki prawdopodobnie będę sprzedawać swoją bazę isofix do maxicosi cabriofix ze względu że planujemy loty samolotem na długie trasy muszę kupić Maxicosi Peble :( i bazę do niego...nie podoba mi się peble i ma ciut gorsze noty ale ma atest i mogę zabierać na pokład samolotu co przy turbulencjach ma ogromne znaczenie bo maluch razem z fotelikiem przypięty jest do fotela samolotu a nie leży zawinięty w kocyk pod nogami rodziców( takie są procedury w przypadku awarii czy silnych turbulencji) mój isofix w stanie idealnym, tylko po Franiu i bezwypadkowy 100% więc jak któraś chętna to odsprzedam w dobrej cenie. W kolejce stoi moja siostra ma sprawdzić czy do jej fury są adaptery do maxi cosi. Da mi znać do wtorku.
 
Dziewczynki prawdopodobnie będę sprzedawać swoją bazę isofix do maxicosi cabriofix ze względu że planujemy loty samolotem na długie trasy muszę kupić Maxicosi Peble :( i bazę do niego...nie podoba mi się peble i ma ciut gorsze noty ale ma atest i mogę zabierać na pokład samolotu co przy turbulencjach ma ogromne znaczenie bo maluch razem z fotelikiem przypięty jest do fotela samolotu a nie leży zawinięty w kocyk pod nogami rodziców( takie są procedury w przypadku awarii czy silnych turbulencji) mój isofix w stanie idealnym, tylko po Franiu i bezwypadkowy 100% więc jak któraś chętna to odsprzedam w dobrej cenie. W kolejce stoi moja siostra ma sprawdzić czy do jej fury są adaptery do maxi cosi. Da mi znać do wtorku.

Ja mam fotelik Peble i byłam z niego zadowolona.
Dla niemowlaka nie wykupuje sie miejsca w samolocie, wiec gdzie dokladnie ten fotelik z niemowlakiem ma byc?
 
Jest kilka linni w których jak masz fotelik z atestem to to miejsce dostajesz za darmo :) czy za drobną opłatą ale nam godziny lotów nie pasowały i terminy :(
 
reklama
Jest kilka linni w których jak masz fotelik z atestem to to miejsce dostajesz za darmo :) czy za drobną opłatą ale nam godziny lotów nie pasowały i terminy :(

Ooo to nie wiedziałam, ale pewnie niewiele jest takich linii bo to w sumie niekorzystne dla nich. Orientujesz sie w jskich liniach tsk jest ? Ale z tego co kojarzę to na długich lotach dostaje się kosz czy taki hamak dla niemowlaka.
 
Do góry