reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Fotelik do samochodu

Tak, tak dostajesz łóżeczko jak się załapiesz bo są na samolot 3 lub 4 ale na czas turbulencji musisz z niego dziecko wyjąć i jak nie ma fotelika przymocowanego do fotela to kładziesz pod nogi. Ja spadałam i modliłam się o życie, mój stary lata samolotem, mieliśmy nawet swój własny ale sprzedaliśmy po tym jak znajomy się rozbiłni zginął więc to nie jakieś moje fanaberie bo wiem że jak spadasz to nic nie pomoże ale podczas turbulencji zapięty pas może uratować życie.

Co do linni musisz dzwonić na callcentetr i pytać bo zależy to od destynacji i promocji. Finn Air napewno ma.
Jeżeli dziecko ma mniej niż 2 lata i zostało dla niego zarezerwowane osobne miejsce, może podróżować z adekwatnym do wieku fotelikiem dla niemowlęcia lub fotelikiem samochodowym.

Przed wniesieniem fotelika dla niemowlęcia na pokład należy uzyskać potwierdzenie od linii Finnair. Pasażer jest zobowiązany przedstawić instrukcję obsługi fotelika po wejściu na pokład samolotu w celu umożliwienia sprawdzenia oznaczeń certyfikatów bezpieczeństwa. Nie możemy jednak zagwarantować, że konkretny fotelik dla niemowlęcia będzie pasował do miejsca w samolocie zarezerwowanego dla dziecka – jeżeli fotelik nie będzie pasował do miejsca w samolocie lub nie można go będzie bezpiecznie przymocować, zostanie umieszczony w górnym schowku lub w luku bagażowym.

Foteliki dla niemowląt muszą być wyposażone w trzy- lub pięciopunktowe uprzęże i przymocowane do foteli samolotu przodem w stronę oparcia. Foteliki samochodowe muszą być wyposażone w pięciopunktowe uprzęże i są mocowane do foteli samolotu oparciem zgodnie z kierunkiem lotu.

Fotelik dla niemowlęcia lub fotelik samochodowy musi posiadać certyfikat urządzenia do ochrony dziecka – musi posiadać jedno z trzech poniższych dopuszczeń do transportu.
Niemowlę to dziecko do 2, roku życia, które podróżuje bez własnego miejsca.
Jeśli Twoje dziecko ma mniej niż 2 lata, może siedzieć na kolanach osoby dorosłej i mieć zapięty oddzielny pas bezpieczeństwa lub w urządzeniu do ochrony dziecka przypiętym do fotela samolotu.
Na kolanach osoby dorosłej może siedzieć jedno niemowlę.
Bilet lotniczy jest wymagany również w przypadku niemowlęcia i kosztuje około 10% ceny biletu dla osoby dorosłej. Jeśli dziecko się jeszcze nie narodziło, należy dokonać rezerwacji dla jednej osoby oraz skontaktować się z centrum obsługi klienta po narodzinach dziecka.
 
reklama
buba widze, że jesteś w temacie fotelików, to sie dopytam, słyszałaś, ze foteliki maja datę ważności??
dla mnie to jest dziwne, ale podobno tak jest, kiedyś rozmawiałam z moim M i on mówił, chodzi o to, że pasy się obluzowują po jakimś czasie i wtedy nie są bezpieczne, te pierwsze foteliki mają chyba 4 lata datę ważności od daty produkcji
 
Buba dzieki za odszerne wyjasnienie :) ale jak to pod nogi podczas turbulencji ? Przeciez dla dziecka sa dodatkowe pasy, ktore sie przypina do pasow opiekuna i dziecko na czas startu, ladowania czy turbulencji musi byc przypiete. Czy sa jakies linie, ktore po prostu maja inne procedury?

Co do waznosci fotelika tez o tym slyszalam. Musze jeszcze poczytac jak jest w przypadku fotelikow z kolejnej grupy wagowej.
 
Przypinasz dziecko pasem ale starsze takie siedzące ale 3 miesięczniaka ktòry się leje.... Toć to bezwładnie będxie latać....Nie siedzi i głowy dobrze nie trzyma. I jest to i tak ryzykowne bo swoim ciałem możesz dziecko przygnieść, uszkodzić. A w przypadku awaryjnego lądowania na hasło pozycja bezpieczna niemowlak bez przypiętego fotelika ląduje pod nogami, tam gdzie się trzyma bagaże, laptopy.
Tak to w Lufthansie wygląda z fotelikiem:http://http://www.lufthansa.com/pl/pl/Bezpieczenstwo-malych-dzieci-na-pokladzie

Dopuszczone do używania w samolocie są trzy modele z naszej produkcji:

1. Britax Römer BABY-SAFE, Britax Römer BABY-SAFE plus i BRITAX RÖMER BABY-SAFE SHR, nr zezwolenia 9811 400300, odpowiednie dla dzieci o wadze do 13 kg bądź dopóki główka dziecka nie wystaje ponad krawędź kołyski. Etykieta informująca o dopuszczeniu do używania w samolocie jest już naklejona na samochodowy fotelik dziecięcy lub można ją otrzymać w sklepach branżowych, sklepach z artykułami dla niemowląt i dzieci lub też w oddziale automobilklubu ADAC w okolicy.

2. Römer KING QUICKFIX, nr zezwolenia03301122, odpowiedni dla dzieci o wadze od 9 do 18 kg. Ten fotelik dziecięcy nie jest już produkowany, można go jednak jeszcze często otrzymać na rynku towarów używanych. Do używania go w samolocie potrzebny jest jeszcze zestaw akcesoriów komunikacji lotniczej, składający się ze zwijacza do samolotowego pasa bezpieczeństwa, specjalnej instrukcji obsługi oraz wymaganej etykiety, którą z numerem artykułu 14750380 można otrzymać w sklepach branżowych, sklepach z artykułami dla niemowląt i dzieci lub też w oddziale automobilklubu ADAC w okolicy.

3. Britax Römer Eclipse, nr zezwolenia0000028802, odpowiedni dla dzieci o wadze 9-18 kg. Do używania tego fotelika w samolocie potrzebny jest jeszcze zestaw akcesoriów komunikacji lotniczej, składający się ze skracacza do samolotowego pasa bezpieczeństwa, specjalnej instrukcji obsługi oraz wymaganej etykiety, którą z numerem artykułu 2000004211 można otrzymać w sklepach branżowych, sklepach z artykułami dla niemowląt i dzieci lub też w oddziale automobilklubu ADAC w okolicy.Roemer/Britax

Używanie fotelika Maxi-Cosi City w samolotach
· Fotelik Maxi-Cosi City posiada homologację zgodnie z wymaganiami wymienionymi w przepisach Docket/ID-No.8811410300. Może on być używany w zakwalifikowanych do tego celu kabinach samolotów na siedzeniach wskazanych przez przewoźnika - linie lotnicze. Patrz informacje na stronie Witamy w TÜV Rheinland Polska | pl | TÜV Rheinland
· Montaż fotelika Maxi-Cosi City za pomocą 2-punktowego pasa jest dozwolony wyłącznie gdy fotelik ten używany jest na pokładzie samolotu.
· Jeśli fotelik stosowany jest w samolocie może być on używany przez dzieci w przedziale wagowym 0-10 kg (od urodzenia do około 9 miesięcy i/lub wzrostu około 75 cm)
· Nie używaj fotelika na miejscu pasażera wyposażonym w poduszkę powietrzną gdyż może to być bardzo niebezpieczne!
· Fotelik Maxi-Cosi City może być używany tylko na fotelach samolotów ustawionych przodem do kierunku ruchu.
· Zawsze ustawiaj dziecko z fotelikiem na siedzeniu samolotu w pozycji odwróconej tyłem do kierunku ruchu. Pałąk służący do przenoszeni fotelika musi być ustawiony w pozycji pionowej.
· Umieść obydwa końce 2-punktowego pasa bezpieczeństwa w poprzek przedniej części fotelika wsuwając go pod niebieskie haki, zgodnie z niebieskimi oznaczeniami na tapicerce fotelika. upewnij się, że klamra i zamek pasa bezpieczeństwa znajdują się w przestrzeni pomiędzy bokami skorupy fotelika. Wepnij klamrę w zamek pasa bezpieczeństwa.
· Naciągnij pas bezpieczeństwa i upewnij się, że nie jest skręcony.
· Jeśli nie używasz fotelika Maxi-Cosi City podczas lotu, np. kiedy jest znak "zapnij pasy" nie jest zapalony upewnij się, że fotelik jest ciągle zapięty pasem bezpieczeństwa. Niezabezpieczony fotelik może zranić innych pasażerów w razie turbulencji, awaryjnego lądowania lub wypadku.
· Bezpieczeństwo Twojego dziecka gwarantowane jest wyłącznie wtedy, kiedy fotelik używany jest zgodnie z instrukcją producenta.
· Aby zdemontować fotelik Maxi-Cosi City najpierw odepnij pas bezpieczeństwa i wyjmij go spod niebieskich haków fotelika. Teraz możesz już zdjąć Maxi-Cosi City z siedzenia samolotu. Maxi cosi oficjalny dystrybutor Polska
Maxi Cosi Peble rozdział 1.5
 
Ostatnia edycja:
Kasik znalazłam taką informacje odnosnie wazności foteików
"dla fotelików w grupie 0-13 średnio 4 lata, 9-18 to 6 lat, a dla foteli 15-36 około 9 lat"
podobno ważne jest data produkcji, nie czas użytkowania
 
So happy- tak, tak masz rację zapomniałam dodać że od daty produkcji która jest wybita na etykiecie z boku. Dzięksik za uzupełnienie i rozszerzenie info :)
 
Buba dla mnie to jest dziwne, bo fotelik to nie jogurt i się nie psuje, zwłaszcza jak się go nie używa
 
reklama
Do góry