reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Fotelik na rower

Ja coś takiego widziałam w zeszłym roku i z tego, co się dowiedziałam, to, przynajmniej wtedy, według polskiego prawa drogowego przewożenie dziecka w czymś takim było nielegalne... ale być może teraz już coś się zmieniło. Jeśli sprzedają to w polskich sklepach (choć szczerze mówiąc nie widziałam tego u nas w sprzedaży), to pewnie już można...lepiej jednak się dowiedzieć, zanim się kupi. No i ponoć diabelnie drogie. A Ty ithilidin, gdzie to widziałaś? Ciekawa jestem.... ja w każdym razie chyba też wolałabym fotelik, wydaje mi się, że wtedy mam lepszy kontakt i kontrolę nad dzieckiem, ale to tylko tak mi się wydaje, bo pierwszy wyjazd z fotelikiem, nastąpi pojutrze :), więc jeszcze nie wiem, jak to jest.... z pewnością łatwiej jest przewozić większe dziecko w przyczepce, bo jak jest już ciężkie, to na rowerze się człek trochę umęczy....

pozdrawiam
nikita
 
reklama
nikita widziałam taka przyczepke na ulicy w Gdańsku, ale to już było trochę dawno... w sklepach sie nie rozglądałam jeszcze. też mi się wydaje, że w tym jest znacznie mniejsza kontrola nad dzieckeim... daj znać jak pierwsza podróż w foteliku :) pozdrawiam
 
No to daję znać - pierwsza podróż w foteliku wypadła dobrze - mały zadowolony, mamuska też... w końcu kupiliśmy ten z supermarketu, bo nie było więcej kasy.... fotelik włoskiej firmy, do 22 kilogramów, montowany na ramę z tyłu. Taki sobie średni, jak na nasze potrzeby wystarczający, ale my nie mamy w planie jakichś wielogodzinnych wypraw... do tego oczywiście kask dla malucha.
pozdrawiam
nikita
 
Dzisiaj jeździliśmy na rowerze. Mała zadowolona siedziała z tyłu. Moje nogi. Nareszcie już w domu. Mała jeździ na takim samym foteliku jak ten wklejony niżej,
 
Nie ma go może jeszcze raz
 

Załączniki

  • 109884877_1.jpg
    109884877_1.jpg
    8,2 KB · Wyświetleń: 151
Nie ma go może jeszcze raz

My mamy podobny, ale montowany w ten sam sposób, powiem szczerze, że jestem zadowalona średnio, ogólnie fotelik jest wygodny, ma dobre pasy, ale na duzych nierównościach lekko przesuwa sie na boki, co akurat nie jest bezpieczne, przesuwa sie bardzo lekko, ale sie przesuwa..... wolalabym taki montowany na bagaznik, wydaje mi sie stabilniejszy, niestety jak kupowalismy ten były tylko takie modele.
Małego zaczelismy wozić na dobre w tym roku czyli w wieku dwóch i pół roku, w tamtym roku jezdził kilka razy. Ogólnie jazda rowerem to dla malucha wielka frajda :-)

Pozdrawiam
 
Polecam fotleik firmy Hamax-wlasnie sie przymierzam do kupna.Solidna firma-kolezanak ma dla 2 dzieic- uzywa jedne od 3 lat i bardzo chwali.Wiem tez ze firmy Sieste i Sleepy sa chwalone o sporo czytalam na ten temat
 
reklama
Do góry