reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

fotelik rowerowy czy przyczepka ?! prośba o rade

pchelka10.05

Zadomowiona(y)
Dołączył(a)
19 Wrzesień 2006
Postów
1 035
Miasto
grudziądz
witam za ok miesiac chcemy przezucic sie z auta na rowerki :tak:

troszke zdrowego trybu zycia wprowadzamy i stad moje pytanie co jest lepsze ,,,

fotelik rowerowy czy przyczepka rowerowa ???

jaka marke byscie polecił?
mam z tym problem bo kupujemy 1 raz

przykladowa przyczepka o taka chodzi

A39 PRZYCZEPKA ROWEROWA 2-OS. RIKSZA AMORTYZOWANA (2171152433) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.


co do fotelika to nie mamy pojacia jaki bedzie najlepszy , niedrogi i bepieczny


nasza corcia ma 2 latka
 
reklama
Kupując przyczepkę trzeba zwrócić uwagę na jej wagę... im tańsze tym cięższe...
i tu niestety nie ma reguły

bo te tansze na allegro za ok 500-600 zł wage maja 16-17 kg
taka lepsza za 1200-1300zł ma wage 20kg:szok:


za to ta przyczepka Croozer (sadze ze jest najlepsza na rynku jednak cena mnie przeraza koszt ok 1800-2100 zł ) ma miedzy 15-16 kg wagi całkowitej

wiec od tej najtanszej wersji przyczepki to tylko ok 1-2 kg
[h=1][/h]
 
Polecam przyczepkę rowerową croozer. Jesteśmy rodziną typu dwaplusdwa, więc wybraliśmy wersję dwuosobową. Używamy przyczepki od roku i jesteśmy zadowoleni. Ogólnie wybrałbym przyczepkę niż fotelik, gdyż jest znacznie bezpieczniejsza i bardziej wszechstronna, naszej używać możemy jako wózka, joogera no i właśnie jako przyczepki.
 
Witam a co do zakupu to podstawowe pytanie jak długie trasy bo na małe odcinki to lepszy fotelik lżejszy i wygodniejszy dla rodzica (mamy;)a na wycieczki przyczepka jak najbardziej :)Tańszą wersję używaną można czasem trafić na szrocie (giełda )i w bdb stanie ja za używaną dałam 350 zł jeszcze koła były z ,,cyckami" ;)Powodzenia
 
Jak dla mnie czy to dłuższe trasywycieczkowe, czy miejskie krótkie nawet na spacer to zdecydowanieprzyczepka rowerowa. My zdecydowaliśmy się na Chariota.Wielofunkcyjność przyczepek do duży plus, a co do fotelików –nawet o tym nie myśleliśmy, bo tak dużo słyszeliśmy oprzyczepkach a teraz i sami polecamy
 
reklama
Przyczepka rowerowa również dla mnie jest bardziej bezpieczną opcją. Martwi mnie jedynie fakt, iż większość miast nie ma zbyt wielu ścieżek rowerowych, by móc poruszać się w taki sposób z dziećmi.
 
Do góry