reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Fotelik samochodowy dla dziecka

1) ZAWSZE kupujcie foteliki w oparciu o testy ADAC. ADAC to stowarzyszenie niemieckich kierowcow - utrzymuje sie ze skladek ponad 10 mln osob, a nie ze sponsoringu. Robi testy bezpieczenstwa, m.in. fotelików.
Testy m.in. tu http://fotelik.info/pl/testy/grupa:9-36/ocena/malejaco/index.html i tu
Kindersicherung - Tests rund um das Thema Sicherheit fr Kinder

2) NIGDY nie kupujcie fotelików w polskim markecie. Tam nigdy nie ma dobrych. Polecam Allegro i wyspecjalizowane sklepy.

3) NIE WIERZCIE, ze wysoka cena oznacza wysokie bezpieczenstwo. Np. zaden drogi Chicco w 2010 nie otrzymal w tescie ADAC ocen dobry lub b. dobry.

4) ZAWSZE znajdzie sie fotelik w granicach 400 zł z oceną bezpieczenstwa dobry w danej kategorii. Ciezko znalezc taki fotelik dwukategoryjny (np. 9-36 kg).
 
reklama
chętnie wtrącę swoje 3 grosze jako, że się tym zajmuje.

Po pierwsze nie ma takiego czegoś jak DOBRY I TANI

Może być tylko BEZPIECZNY LUB TANI

Po drugie: bezpieczny, dobrze zamontowany fotelik samochodowy skutecznie chroni zdrowie oraz życie dzieci nawet w najpoważniejszych wypadkach drogowych.

Podkreślam raz jeszcze! "dobrze zamontowany" - nawet najbezpieczniejszy fotelik samochodowy na świecie źle zamontowany może stać się przyczyną tragedii dlatego też proszę zawsze stosować się do instrukcji oraz zaleceń producenta.

Po trzecie: statystyki wyraźnie definiują rzeczywistość: 9 na 10 fotelików jest źle zamontowanych

Po czwarte: źle zamontowany fotelik jest najczęstszą przyczyną urazów krytycznych lub śmiertelnych podczas wypadków z udziałem dzieci

Po piąte: Rozumiem, że jako konsumenci nie musicie o tym wiedzieć: Wyprodukowanie dobrego bezpiecznego fotela wiąże się z astronomicznymi nakładami finansowymi i nie ma możliwości żeby zrobić bezpieczny fotel nie inwestując w taki projekt majątku.
Dodatkowo nadmieniam, że gwiazdki to rzecz względna, każdy manekin crash testowy ma ścisłe parametry, wagę, rozmiary itp, więc da się zrobić w miarę dobry fotel pod tego manekina tak by nieźle wypadł w teście. Dziecko nie jest manekinem, więc może ważyć 9, 15, i więcej kilo tak więc zupełnie inaczej niż manekin, tak więc przy zderzeniu też inne siły działają na dziecko oraz na fotel. Dlaczego o tym wspominam ? Dlatego, iż uważam że fotel fotelowi nie równy i tu właśnie wchodzi cena np.

mamy fotel Sunshine Kids Monterey ~500zł oraz Romer KidFix za ~800zł - oba fotele mają 4 gwiazdki w ADAC, a mimo wszystko gwarantuję, że każdy z Was wybrał by Romera. Oczywiście nie krytykuję marki Sunshine, a nawet chwalę ich za to, że zrobili produkt poniżej 500zł, który otrzymał 4 gwiazdki w ADAC.

Po szóste: znowu wracamy do ceny - wielokrotnie firmy chcąc oszczędzić na etapie produkcji zmieniały np. producenta klamer uprzęży na tańszego i ku wielkiemu zdziwieniu wypuszczali na rynek produkt, który jak się okazało po teście ADAC spadał z 3 gwiazdek do zera.

Jeżeli drodzy rodzice nie jesteście pewni co możliwych zagrożeń płynących z niewiedzy bądź braku rozsądku lub niestety głupoty zapraszam do obejrzenia:

https://www.babyboom.pl/forum/polec...k-samochodowy-co-grozi-twojemu-dziecku-41660/

Wnioski każdy wyciągnie sam/a - i apeluję do wszystkich - zapinajcie pasy!

Pozdrawiam/ Piotr

foteliki samochodowe dla dzieci
 
Ostatnia edycja:
Witam - dzisiaj został powtórzony program w TVN uwaga o fotelikach samochodowych dla dzieci - zapraszam do obejrzenia i dyskusji:

[video]http://uwaga.onet.pl/32657,wideo,171898,niebezpieczne_foteliki_samochod owe_dla_dzieci,niebezpieczne_foteliki_samochodowe_ dla_dzieci,reportaz.html[/video]
 
przeraził mnie ten reportaż. Nie siądę więcej za kierownicę, mój mąż ma dużo większe doświadczenie w prowadzeniu. To oczywiście nie chroni od wypadków, ale ja z moim rocznym prawem jazdy dzieci nie będę chyba wozić, chociaż miałam taki zamiar... no i jak będzie jakaś kasa to zmieniam foteliki...
 
To co robi firma chicco nie mieści sie w głowie , nie mają zamiaru wycofać tego fotelika ze sprzedazy . Ja tam więcej u nich nic nie kupie . niech spadają skoro mają takie podejście
 
Niestety drodzy rodzice - tak jest rzeczywistość dlatego uczulam z całego serca o to aby dbać o bezpieczeństwo swoich pociech...

Zrobiłem króciutki wywód o realiach i zachęcam do zapoznania się z nim (mam nadzieję, że wielu rodzicom otworzą się oczy) -

Bezpieczeństwo dzieci w samochodach - nie ma tam nudnych artykułów tylko 4 króciutkie filmiki...

Co do firmy Chicco to dla mnie taka postawa jest absolutnie nie do przyjęcia - moje zaufanie dla nich spadło do zera dlatego też zaniechałem współpracy z nimi gdyż bezpieczeństwo dzieci to podstawa! (jak widać dla nich podstawa to kasa...)

Jeszcze bardziej skandalicznie zachował się dystrybutor Emmaljunga - takie postępowanie powinno być surowo karane!
 
Ostatnia edycja:
Przekleje i tu skoro trwa dyskusja, bo wbrew pozorom wiekszosc rodzicow nie wie gdzie suzkac testów:
1) ADAC to stowarzyszenie niemieckich kierowcow - utrzymuje sie ze skladek ponad 10 mln osob, a nie ze sponsoringu. Robi testy bezpieczenstwa, m.in. fotelików.
Testy m.in. tu http://fotelik.info/pl/testy/grupa:9...aco/index.html i tu
Kindersicherung - Tests rund um das Thema Sicherheit fr Kinder

2) NIGDY nie kupujcie fotelików w polskim markecie. Tam nigdy nie ma dobrych. Polecam Allegro i wyspecjalizowane sklepy.

3) NIE WIERZCIE, ze wysoka cena oznacza wysokie bezpieczenstwo. Np. zaden drogi Chicco w 2010 nie otrzymal w tescie ADAC ocen dobry lub b. dobry.

4) Prawie ZAWSZE znajdzie sie fotelik w granicach 400 zł z oceną bezpieczenstwa dobry w danej kategorii. Ciezko znalezc taki fotelik dwukategoryjny (np. 9-36 kg), w ogóle takie foteliki są żadziej robione. Nigdy nie znajdziecie bezpiecznego fotelika za 150 zł.
 
Słuchajcie, a co myślicie o fotelikach Maxi Cosi? Czy waszym zdaniem warto w coś takiego inwestować, czy jednak lepiej wybrać jakąś inną markę. Interesuje mnie ta kwestia, bo ostatnio głośno było o tych fotelikach i chciałabym się dowiedzieć. Jak macie jakieś doświadczenia, to piszcie.
 
Nie kupowałabym fotelików na allegro( szczególnie używanych). Najlepiej jest zaglądać do sklepów typu entliczek pentliczek gdzie oprócz dużego wyboru jest też fachowa obsługa. Bardzo zdziwiła mnie ta negatywna opinia o chico, sama mam fotelik tej firmy i byłam pewna,że to dobra inwestycja. Jak się okazuje muszę zmienić fotelik:(
 
reklama
Do góry