reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Fotelik samochodowy dla dziecka

e-stera masz rację z tym co piszesz.:tak: Ja też myślałam o kupnie tego do 36kg, ale zrezygnowałam. Kupiłam 0-18, bo z tego noworodkowego już młoda wyrosła.
Co prawda ona w aucie siedzi ze 3 razy w miesiącu ale nie wyobrażam sobie wsadzić ją do tego fotelika (do36kg). Nie usiedziałaby długo na oparciu pod kątem 90' :no: za sztywno. Dorosłemu jest niewygodnie tak siedzieć i odchyla sobie oparcie a taki maluch???
Przy wyborze kierowałam się przede wszystkim tym czy siedzenie fotelika się odchyla!:tak:
Dlatego że mała zazwyczaj jak już jedzie to często usypia i miałaby jej się t główka tak bezwładnie merdać zwieszona? brrr.... no i co by było w przypadku hamowania? nawet nie chcę myśleć.
A niestety w większości fotelików nie ma tej regulacji. O tych do 36 to już nawet nie wspomnę. Tak kupię na około 4 lata.
Mnie nie stać żeby kupić fotelik za 500 czy 800zł :-(
Mamy ZOOTY driver i małej jest wygodnie, nie płacze jak w kubełkowym, widzi co jest dookoła i w razie snu można wysunąć na bazie fotelik :tak:;-) jeszcze ze 3 latka w nim posiedzi :tak:
 
reklama
Właśnie te fotleiki 9-25, 9-36 praktycznie się nie rozkładają do spania...............i jest wymuszona pozycja kręgosłupa siedząca.....................
My dużo jeździmy wie mały musi mieć rozkładane do spania, bardzo fajnie się w tych 0-18 ,9-18 rozkłada.W tych 0-18 lepiej niż w 9-18 nawet
My mamy ten 9-18 Romera ale Oli am juz 13 miesięcy i dopiero tydzień temu mu zmineiliśmy.......zachwycny bo wszytko widiz i az brawo z radosci bije :-D:-D
 
Sa foteliki do 36 kilo które się rozkładaja .
Sa nawet takie do 45 kg. tez rozkładane .
Mój mąż pracuje w firmie motoryzacyjnej od lat . Więc zaufam jego opini a nie artykułom w necie . Ale oczywiście każdy może mieć swoje zdanie.
A tu przykład dużego fotelika rozkładanego . Trzeba tylko poszukać jest tak samo zabezpieczony jeśli chodzi o główkę i boki jak te mniejsze.
7 kolorów FOTELIK SAMOCHODOWY Eddie Bauer Alpha (535711783) - Aukcje internetowe Allegro

fotelik ma odchylane oparcie wkładki dla małych dziceci i pasy montowane na różnych wysokościach więc nadal uważam że kupno kilku fotelików to troszke naciągactwo .
 
To i ja sie wlacze w dyskusje, bo juz niedugo przejdziemy na "wyzszy" fotelik. Tylko ja tez czekam az Mala sama zacznie siadac i wtedy HOP, bo kregoslup ma sie jeden na cale zycie. Aniam141 - jezeli masz takie rozeznanie, to czy mozesz wskazac taki fotelik, ktory sie najbardzie rozklada do spania?Mamy dylemat-obecnie mamy fotelik MaxiCosi Priori XP, i wszystko fajnie, ma 4 stopniowa regulacje (pozycje), ale ta tzw. "do snu" to jak dla mnie siedzienie niemalze w pionie...A my jezdzimy ponad 400 km do tesciow raz na 2 miesiace - teraz wozilismy ja jeszcze w gondoli przystosowanej do przewozenia, tylko Mala juz sie powoli przestaje w niej miescic...No i szczerze powiem ze nie wyobrazam sobie siedzenia w takim pionie tyle godz. Niby co 2 godz. mozna zrobic przerwe, ale raczej chcemy jechac w noc, zeby Mala spala, bo jakos te przerwy mnie nie przekonuja...Ech...Pewnie odchylenie ma wplyw na bezpieczenstwo jazdy..I badz tu czlowieku madry
 
A o jaki przedział wagowy Ci chodzi? 15-36?Bo z tym może być ciężko
Te foteliki 9-25, 9-36 ładnie się rozkładają........ale jak dla mnie to nie odpowiada- bo tam tylko oparcie się rozkłada-jak w fotelach dla dorosłych więc dolna część kregosłupa i tak jest obciązona, słabe zabezpeczenie głowy pzred bocznymi uderzeniami i to jest fotelik z USA , ciekawe czy ma atesty na Polskę bo nie wspomniano nic o tym
Maxi Cosi Tobi ma 5 stopniową regulację kąta pochylenia
 
Ostatnia edycja:
aniam ja nie mówię że one się nie rozkładają ale trzeba dobrze szukać żeby takowy znaleźć ;-):-)
I duża część oparć odchyla się malutko ze względu na oparcie w samochodzie.

Więc zdecydowałam się na taki co cały wysuwa się na bazie. Nie jest jakoś bardzo leżący ale wystarczy żeby główka nie "spadała" :tak:;-):-)
 
JA szukam 9-25, bo moja mala wazy ok 9 kg. Ale jeszcze nie siada -na razie uzywamy 0-13 JAne, jest jeszcze dobry bo glowa nie wystaje, ale ciasno w ubrankach...Tobi jest chyba wlasnie dla wiekszyh dzieci, bo sprawdzalam...
Paula, a jakiego Ty uzywasz, jesli mozna?
 
reklama
Ja jestem posiadaczka fotelika maxi-cosi Tobi.
Moja córa przesiadła się do niego jak miała 9 miesięcy. Nogi i głowa wystawały z fotela 0-13 wiec nie było wyjścia. 9 kg jeszcze nie ważyła, ale niewiele jej brakowało.

Z fotela jestem bardzo zadowolona. Oczywiście, że niema w nim pozycji leżącej, bo niby w którym jest. Z samochodu korzystamy często. Dziecko sprawia wrażenie że jest mu wygodnie. Siedzi wysoko i wszystko widzi przez szybę :-)

Odbyliśmy już kilka dłuższych podróży, najdalej 400km. Wszystko nocą i mała sobie spokojnie spała.

Do tego jestem zadowolona z pokrowca frotte i uchwytu na kubek.
Fotel wykonany z doskonałych materiałów na pewno posłuży jeszcze kolejnemu dziecku, w dalszym ciągu wygląda jak nowy.

Uważam, że to był dobry zakup.
 
Do góry