reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Fotelik samochodowy dla dziecka

kucia

Szczęśliwa żona i mama :)
Dołączył(a)
2 Maj 2007
Postów
258
Miasto
Olsztyn
Dziewczyny mam do Was pytanie.

Do tej pory uzywałam fotelika samochodowego firmy Graco. Maluszek oczywiście juz z niego wyrósł ma 11 miesiecy i musze wymienić. Jakie foteliki możecie polecić:confused: Jakich uzywacie :confused: i na co zwracac uwage oprócz atestów przy zakupie :confused:. pozdrawiam cieplutkoooooooooooooooo
 
reklama
Witam,
polecam fotelik Recaro young expert plus,świetnie wypadają w testach,wykonane sa z doskonałych materiałów,łatwo utrzymać w czystości.sami takiego używamy,są dla ghrupy 9-18kg,lub tez dla starszaków.jedynie cena jest odstraszaąca,bo z baza isofix to wydatek bliski 1000zł.
 
też byłabym zainteresowana jakimiś opiniami na temat fotelików. Co prawda moja córa ma dopiero 8 m-cy i zamierzam wymienić jej fotelik jak skończy 12, ale juz zaczynam się rozglądać...
 
Polecam Roamer King http://www.swiatdziecka.pl/shop.html?prod=855
Uzywamy go od roku i jestem b. zadowolona:tak: Nie jest najtanszy (ok. 800-900zl), ale ma wszystkie atesty i- co dla mnie jest b. wazne- ma system kanalikow wentylacyjnych, obicie jest z bawelny i w tym foteliku wreszcie zapomnialam co to spocone plecki dziecka:tak:

edit: zmiana modelu
 
Ostatnia edycja:
Ja mam fotelik maxi cosi Priori jestem z niego bardzo zadowolona jest rozkładany i mojemu 2 letniemu synkowi jest w nim wygodnie i jeszcze jakiś czas w nim pojeździ. Kupowałam używany ale w bardzo dobrym stanie. Naprawdę polecam.
 
Ja też się zamierzam na fotelik, ale chyba na 9-36, też myslałam (a raczej mój mąż) o Recaro ( tak mąż chce taki co produkuje też fotele samochodowe). W sumie tacy wiedzą co robią...chyba.
Tylko koszt przerażający. Ma któś taki fotelik? Jak się spisują?
czy warto wogóle kupować takie ogólny, czy lepiej do 18 kg? ( ale tu się kłania cena x dwa)
 
Ja też się zamierzam na fotelik, ale chyba na 9-36, też myslałam (a raczej mój mąż) o Recaro ( tak mąż chce taki co produkuje też fotele samochodowe). W sumie tacy wiedzą co robią...chyba.
Tylko koszt przerażający. Ma któś taki fotelik? Jak się spisują?
czy warto wogóle kupować takie ogólny, czy lepiej do 18 kg? ( ale tu się kłania cena x dwa)
Ja uzywam RECARO ale tego 9-18,mój maz myslał (zeby mniej wydać)o tym 9-36,ale tam jest wkladka dla mniejszych dzieci ktora mi sie nie sprawdziała w tym foteliku 0-13 wiec wolalam nie ryzykowac.
 
witam wszystkie Mamy:)!!!

Mój synek ma 4,5 miesiąca, ale niestety już niedługo wyrośnie z fotelika 0-13kg, ponieważ jest trochę wysoki:-) I chcielibyśmy kupić z mężem fotelik 9-18kg ale montowany tyłem do kierunku jazdy i niestety nic nie mogę znaleźć, czy znacie może jakąś firmę która produkuje takie foteliki?
Wytłumaczę Wam również dlaczego chcemy zakupić taki właśnie fotelik - we wszystkich sklepach jakie odwiedziliśmy, słyszałam że dziecko musi być już siedzieć przodem do kierunku jazdy bo nóżki opierają się o kanapę w samochodzie. Ale moim zdaniem ważniejsze jest to, żeby moje dziecko było bezpieczne, bo w momencie uderzenia niestety ale główka mojego maleństwa jest za ciężka i szyjka nie poradzi sobie z jej utrzymaniem, i nie dojdzie do uszkodzenia barków w momencie napięcia pasów!!! A w fotelikach montowanych tyłem do kierunku jazdy dziecko jest poprostu wciskane w fotel i nic mu się nie dzieje:-)
Tak więc jeżeli znacie jakąś firmę która ma takie foteliki proszę dajcie znać, bo jeżeli nie znajdę takiego w Polsce, będziemy musieli jechać do Szwecji:-(a tu już mnie nie bawi:-(
 
Nie wiem czy są foteliki 9-18 montowane tyłem do kierunku jady, ale są przecież foteliki 0-18, a tam jest taka opcja :tak: my również musimy wymienić na większy, bo lada dzień główka w nosidełku będzie już wystawać :sorry2: ale co się dziwić, skoro córcia ma niecałe 4,5 miesiąca, a ubranka na 80 cm kupujemy ;-):-D
 
reklama
wg mnie nie ma naprawdę do czego się spieszyć.
MOja córka też jest wysoka i powiem szczerze też mysłałam o wymianie na "doroślejszy" fotelik, ale jak poczytałam w necie opinie i zalecenia postnowiłam poczekac do momentu aż córka skończy rok.
Najważniejsze jest bezpieczeństwo dziecka, a takie maluszki mają jeszcze słabe mięsnie, które w momencie uderzenia mogą nie wytrzymać.
Tak więc my jeździmy nadal w foteliku 0-13 X-landera, co prawda nogi ma już na kanapie, ale przynajmniej jest bezpiecznie:-)
 
Do góry