reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Fotelik samochodowy dla dziecka

też słyszałam że Chicco są dobre :)

my dzisiaj kupiliśmy Kiddy Comfort Pro 9-36 kg ale cudeńko :) materiał pierwsza klasa i jakie piękne hafty no cudeńko i do tego bardzo bezpieczny jako jedyny otrzymał 4* w testach :) w swojej kategorii :) czytałam o nim wiele opinii w internecie i dlatego zdecydowaliśmy się na jego zakup






ostatnio mnie przeraziło jak byłam w supermarkecie na zakupach przy kasie widziałam małżeństwo które kupiło tam fotelik .... wewnątrz styropian .... zapytałam się czy ma jakieś atesty to tylko na mnie popatrzyli jak na ufoludka ...

ba jak szukałam informacji o fotelikach później na allegro sobie weszłam sprawdzić ceny i wiecie co ?? znalazłam fotelik za 39 zł !!! nie wiem czy to coś ma wspólnego z bezpieczeństwem jestem przerażona że sprzedawcy a tym bardziej rodzice nie boją się kupować takich wynalazków a uwierzcie mi na dole aukcji była cała lista osób które kupiły taki fotelik... przecież tu chodzi o bezpieczeństwo!! dla mnie takie aukcje i tacy sprzedający kwalifikują się do jakości kontroli i ochrony praw konsumenta!!
 
reklama
Chodzi mi konkretnie o Britax First Class 0 -18 kg.

Na wstępnie odradzam grupę 0+ $ 1 waga 0-18, która jest mało bezpieczna. Nic nie zapewni tak wysokiego poziomu bezpieczeństwa jak dobry fotelik z grupy 0+ waga 0-13 i to jest fakt. Jeżeli jednak decyzja zapadła to model o którym wspominasz Britax First Class nieźle wypadł w testach bezpieczeństwa (żaden fotelik w tej grupie 0-18 nie zdobył bardzo dobrych ocen) i to co jest najważniejsze - można go zamontować tyłem do kierunku jazdy co jest absolutnym wymogiem (bezpieczeństwa nie prawnym) w przypadku przewozu niemowlaków, więc decydując się na zło konieczne jest to wybór niezły.

też słyszałam że Chicco są dobre :)

my dzisiaj kupiliśmy Kiddy Comfort Pro 9-36 kg ale cudeńko :) materiał pierwsza klasa i jakie piękne hafty no cudeńko i do tego bardzo bezpieczny jako jedyny otrzymał 4* w testach :) w swojej kategorii :) czytałam o nim wiele opinii w internecie i dlatego zdecydowaliśmy się na jego zakup

Gratulacje - mimo iż nie jestem zwolennikiem grup fotelików o przedziale 0-18, 9-36 to bardzo cieszy mnie fakt, że kolejny maluch będzie bezpiecznie podróżował :)
Twój fotelik absolutnie przebił konkurencję w tym przedziale wagowym i bardzo pomyślnie wypadł w testach instytutów bezpieczeństwa - kolorystycznie bajka.

Niestety patrząc na allegro sortując wg. ilości kupujących - 95% kupujących zamyka się w kwotach 100-300zł za fotelik (styropianowy, chińszczyzna, bubel jak zwał tak zwał) co mnie trochę przeraża.
Oczywiście Polskie realia są takie jakie są - nie wszystkich stać nawet na chleb a co dopiero na fotelik to w takich przypadkach lepiej wybrać zło koniecznie niż nic.
Natomiast jeżeli kogoś stać, a po prostu szkoda mu pieniędzy to tutaj zgłaszam mój zdecydowany protest - każdy myśli, że tragedie, wypadki drogowe akurat jego nie spotkają, nie dotyczą - niestety rzeczywistość bardzo szybko weryfikuje błędny tok rozumowania, ale niekiedy bywa za późno dlatego też uczulam - jeżeli są pieniądze to warto inwestować w bezpieczeństwo swojej pociechy, które chyba jest bezcenne... foteliki samochodowe dla dzieci
 
Ostatnia edycja:
Masakra normalnie co się dzieje z fotelikami chicco. Oglądałam przerażona, a jednocześnie szczęśliwa, ze my nie oszczędzaliśmy na bezpieczeństwie naszej małej. My mamy jane strata i przynajmniej jestem pewna, ze w niej nie stanie się krzywda mojej maleńkiej. Dobiło mnie natomiast stwierdzenie pani w sklepie, że te chicco to "dla niższego segmentu społeczeństwa". czy to oznacza, że jak ktoś ma mniej kasy to może stracić dziecko???!!!
 
nie oglądałam niestety tego programu, ale mnie to nie dziwi!
w końcu jakoś producenci muszą zmuszać ludzi do kupowania droższych rzeczy!
dla nich liczy sie tylko kasa i to jak najwięcej! nie dbają w ogóle o ludzi ani o bezpieczeństwo! chyba że masz dużo kasy to wtedy się liczą z tobą!
chociaż byśmy nie chcieli to niestety taki jest świat, wszystkich obchodzi tylko czubek własnego nosa i nic pozatym!
A tak pozatym to kto w ogóle dopuszcza taki szajs do sprzedarzy!!! Przecież takie rzeczy muszą mieć atesty i takie tam?!
 
Witajcie!
Ja też oglądałam ten program,masakra:szok:Ja mam maxi cosi,też nie wiedzieliśmy,jaki fotelik kupić dla małej żeby był bespieczny-no pan w sklepie nas przekonał,że jest to renomowana firma i sąone bezpieczne:( No niby były też testowane ale teraz to grom to wie:no:
 
reklama
Do góry