reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Fotelik samochodowy dla dziecka

Witam
Dziewczyny a możecie powiedzieć mi coś więcej o fotelikach dla dzieci o wadze powyżej 10 kg?Jaki przedział wiekowy jest najlepszy ? Tak wstępnie wybraliśmy Romera ,ale nie wiem jaki wybrać przydział wagowy.
Pomożecie ?
Powinnaś kupić fotelik z grupy 9-18kg. Tu fotelik.info :: testy :: foteliki samochodowe wszystkie :: sortowanie wg kryterium grupa sprawdzasz jak fotelik, który wybrałaś wypadł w testach. Jeżeli otrzymał 3 lub 4 możesz kupować. Jeżeli producent podaje inny wynik znaczy że miał swoje testy najczęściej nieobiektywne. Z tego co sie orientuję Romer ma dobre wyniki. Ja zdecydowałam się na Maxi cosi priori Xp ze względu na przystepną cenę i troszkę zaniedbałam sprawę wagową. Maks nie waży jeszcze 8 kg ale z nosidełka wyraźnie wyrósł i wielkim kłopotem było wsadzenie dziecka już chodzącego w pozycji leżącej, w której nic nie widać. wrzask niemiłosierny. Obliczyłam, że w tym tempie 9 kg będzie miał na ok 14 miesięcy a tyle to chyba i tak żadne dziecko nie wytrzyma w nosidełku. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze.
udanych zakupów
 
reklama
im coś jest bardziej uniwersalne tym więcej trzeba pieniędzy wydać na dobry model. A 18 kg dziecko będzie miało na 5 latek:) wtedy możesz kupić już tylko taki (przepraszam za wyrażenie) poddupnik ( ale nie wiem jak to się nazywa taka podkładka pod tyłek :)
 
Ja wam powiem szczerze że nie ma fotelika, który całkowicie uchronił by dziecko przed tragedią...Oglądałam wiele modeli przy zakupie nawet do kwoty 900 zł i szczerze...dużych różnic nie widziaałam...zakupiłam fotelik za 390 zł od 9-36 kg i jestem z tego dumna heh.
 
nu ale trzeba jakiś mieć...przepisy mają być badziej rygorystyczne w tej kwestii i zobaczycie jak ceny pójdą jeszcze w górę;/ mój mąz jest instruktorem jazdy i mówił, że firmy produkujące foteliki w hu...lecą za przeproszeniem..bo trzeba wyznaczyć konkretny standard, które muszą spełnić....wiele osób jeszcze kieruje sie wyglądem fotelika a nie atestami itp...byłam świadkiem z sklepie;/ żenada;/

kakakarolina hehhe poddupnik dobreeeeeeee:)
 
im coś jest bardziej uniwersalne tym więcej trzeba pieniędzy wydać na dobry model. A 18 kg dziecko będzie miało na 5 latek:) wtedy możesz kupić już tylko taki (przepraszam za wyrażenie) poddupnik ( ale nie wiem jak to się nazywa taka podkładka pod tyłek :)
A to w takim razie wystarczy nam na dość długo:tak: kupimy więc w takim przedziale .I chyba uda nam się kupić ten fotelik jakieś 150 zł taniej ,bo mój mąż ma zamiar kupić ten fotelik w Niemczech .
Dziękuję za porady :-D
 
Ostatnia edycja:
Witam!
MOJ MALY WAZY 9 KILO ALE JESZCZE NIE SIADA CZY MOGE KUPIC TEN MAXI COSI PRIORI??
JAKIE MI POLECACIE I JAKICH UZYWACIE??POTRZEBOWALABYM TAKI CO MOZNA ZROBIC TAKI TROCHE NA POLLEZACO!
POZDR
 
izi85 ja bym chyba poczekała. Po co obciążać kręgosłup. Za miesiąc będzie po sprawie bo siądzie.:) Te foteliki są od 9 kg i 9 miesięcy. Co prawda ten priori rozkłada się troszkę i od biedy by uszedł pewnie. Ale pomyśl że taki fotelik zostaje w aucie a jak dziecko nie siedzi to troszkę kłopot. Takie nosidełko możesz zabrać ze sobą do koleżanki, mały tam posiedzi, pobawi się może zaśnie a tak będziesz musiała na rekach trzymać:)

I bardzo się cieszę dziewczyny że słowotwórstwo maskujące braki teoretyczne poprawilo wam humor :)
 
reklama
kakakarolina,ja mam jeszcze drugi taki do 13kg w domku,ale juz zaczynam sie rozgladac za wiekszym i chcialam sie jak najwiecej dowiedziec i juz sobie kupic,a Ty co mozesz mi polecic??jak mozesz to napisz cos wiecej.
pozdrawiam!
 
Do góry