reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Fotelik samochodowy dla noworodka

Brzmi super [emoji846] A jak z materiałem? Szczerze to już w sklepie wygląda na taki który szybko się mechaci i zaciąga
I jak użytkuje się ten jakby styropian z którego jest wykonany, ktoś pisał w opiniach na Ceneo że wystarczy delikatnie nim stuknąć i się sypie. Pytam szczegółowo ale jednak chce wybrać najlepiej jak potrafię [emoji6]
Mam avionaut pixel z bazą i jestem bardzo zadowolona, córka ma 13 miesięcy i jeszcze trochę nam posłuży. Dużym plusem jest wkładka dostosowujaca dla maluszkow, z różnymi modyfikacjami korzystaliśmy z niej do 7-8 miesiąca.
Polecam przymierzyć do auta, co lepiej pasuje. My też rozważaliśmy te dwa foteliki, oba pasowały do auta, ale wybralismy avionauta ze względu na wagę. Wierz mi, były momenty, że bardzo to doceniałam [emoji6]
 
reklama
Brzmi super [emoji846] A jak z materiałem? Szczerze to już w sklepie wygląda na taki który szybko się mechaci i zaciąga
I jak użytkuje się ten jakby styropian z którego jest wykonany, ktoś pisał w opiniach na Ceneo że wystarczy delikatnie nim stuknąć i się sypie. Pytam szczegółowo ale jednak chce wybrać najlepiej jak potrafię [emoji6]

Z materiałem nic się nie dzieje, podobnie jak z tym 'styropianem'. Ten niby styropian to jest materiał podobny do tego, z którego robione są kaski i raczej ciężko mi sobie wyobrazić, żeby miało się to sypac... Dodam jeszcze, że córka lubi się bawić fotelikiem i nic mu nie jest 😉 Fotelik praktycznie od dnia zakupu wygląda tak samo, nie widzę, żeby coś się z nim działo. Jedyny minus fotelika to jest opadająca zasłonka przeciwsłoneczna (nie wiem jak to się nazywa) jak się ją źle złoży, ale to nie jest nic co by mnie powstrzymało od ponownego zakupu. Jak musisz nieść dziecko o wadze 7-8 kg to waga fotelika ma znaczenie. Ja to doceniłam jak mieliśmy zepsuta windę i z garażu podziemnego na poziomie -2 musiałam targać fotelik ze śpiącym dzieckiem na 3p.
 
Z materiałem nic się nie dzieje, podobnie jak z tym 'styropianem'. Ten niby styropian to jest materiał podobny do tego, z którego robione są kaski i raczej ciężko mi sobie wyobrazić, żeby miało się to sypac... Dodam jeszcze, że córka lubi się bawić fotelikiem i nic mu nie jest 😉 Fotelik praktycznie od dnia zakupu wygląda tak samo, nie widzę, żeby coś się z nim działo. Jedyny minus fotelika to jest opadająca zasłonka przeciwsłoneczna (nie wiem jak to się nazywa) jak się ją źle złoży, ale to nie jest nic co by mnie powstrzymało od ponownego zakupu. Jak musisz nieść dziecko o wadze 7-8 kg to waga fotelika ma znaczenie. Ja to doceniłam jak mieliśmy zepsuta windę i z garażu podziemnego na poziomie -2 musiałam targać fotelik ze śpiącym dzieckiem na 3p.
Ja również mam zastrzeżenia tylko do tej opadającej osłonki przeciwsłonecznej ale szczerze to chyba tylko raz z niej korzystałam. Z materiałem nigdy nie miałam problemu. Nic się nie mechaci, dobrze się czyści. Mam kolor grey melange. Co do "styropianu" to nic się nie sypie i nie łuszczy, nie wiem skąd te opinie. Ten fotelik przechodzi rygorystyczne testy bezpieczeństwa z bardzo dobrymi ocenami, więc nie sądzę żeby był wykonany z jakiegoś badziewia co się pod palcem kruszy. We wkładce dla noworodków faktycznie są takie bloczki typowo styropianowe i one się mogą kruszyć ale one służą tylko do wypełniania wkładki. Może komuś o ten styropian chodziło. Waga fotelika, poza bezpieczeństwem oczywiście, jest jego największym pulsem. Przy noworodku nie ma to większego znaczenia ale później kiedy dziecko waży więcej to dużo ułatwia.
 
A wpinacie te foteliki do wózków? Ja już powoli głupieję z nadmiaru informacji i w sumie to się zastanawiam, czy połączenia fotelika z wózkiem to się często używa? Bo wózek, do którego już się prawie przekonałam będzie pasował tylko do fotelika polskiego producenta...
 
A wpinacie te foteliki do wózków? Ja już powoli głupieję z nadmiaru informacji i w sumie to się zastanawiam, czy połączenia fotelika z wózkiem to się często używa? Bo wózek, do którego już się prawie przekonałam będzie pasował tylko do fotelika polskiego producenta...

Ja wpinalam, co prawda robiłam to rzadko, głównie jak miałam opcje podjechać gdzieś wózkiem zamiast nosić dziecko np. z parkingu do przychodni. Dokupujesz tylko adaptery i dopinasz do wózka.
 
Ja wpinalam, co prawda robiłam to rzadko, głównie jak miałam opcje podjechać gdzieś wózkiem zamiast nosić dziecko np. z parkingu do przychodni. Dokupujesz tylko adaptery i dopinasz do wózka.
Wiem wiem, ale tak jak już pisałam miałam konflikt producentów... Ale już znalazłam lepsze rozwiązanie, więc spoko;) Chociaż tak myślę, że pewnie też rzadko będę z tego korzystać
 
Chodzi ci dokładnie o ten model fotelika samochodowego Link do: Maxi-Cosi Pebble Pro I-size - wszystkie wersje fotelika | sklep BoboKing.pl ? też tak się zastanawiam czy go nie kupić z tego względu, że bardzo dużo osób go chwali i poleca. Tylko o co chodzi z tą bazą ? nie za bardzo wiem o co chodzi? z tego co wyczytałam tutaj na forum, że z bazą foteliki są wygodniejsze, ale wszystkie tak mają? tutaj widzę, że są zdania podzielone i chyba większość jest za tym drugim modelem Avionaut pixel. Teraz już sama nie wiem, który model mam wybrać i na który ostatecznie mam się zdecydować. Wygoda dziecka jest ważna, ale bezpieczeństwo naszego malucha jest najważniejsze i z tego co jedna z pań napisała powyżej, to Avionaut pixel jest bezpieczniejszy, czy ktoś jeszcze podziela zdanie tej pani?
 
A wpinacie te foteliki do wózków? Ja już powoli głupieję z nadmiaru informacji i w sumie to się zastanawiam, czy połączenia fotelika z wózkiem to się często używa? Bo wózek, do którego już się prawie przekonałam będzie pasował tylko do fotelika polskiego producenta...
Wpinalam na poczatku bardzo czesto! Wygodnie :)
A Teraz to częściej w uzyciu nosidlo, spacerowka.
 
Chodzi ci dokładnie o ten model fotelika samochodowego Link do: Maxi-Cosi Pebble Pro I-size - wszystkie wersje fotelika | sklep BoboKing.pl ? też tak się zastanawiam czy go nie kupić z tego względu, że bardzo dużo osób go chwali i poleca. Tylko o co chodzi z tą bazą ? nie za bardzo wiem o co chodzi? z tego co wyczytałam tutaj na forum, że z bazą foteliki są wygodniejsze, ale wszystkie tak mają? tutaj widzę, że są zdania podzielone i chyba większość jest za tym drugim modelem Avionaut pixel. Teraz już sama nie wiem, który model mam wybrać i na który ostatecznie mam się zdecydować. Wygoda dziecka jest ważna, ale bezpieczeństwo naszego malucha jest najważniejsze i z tego co jedna z pań napisała powyżej, to Avionaut pixel jest bezpieczniejszy, czy ktoś jeszcze podziela zdanie tej pani?

Wejdź sobie na stronę adac i porównaj wyniki testów. Z tego co pamiętam to one miały podobne wyniki, więc wybrałam to co jest wygodniejsze w użytkowaniu. Dodatkowym plusem avionauta jest ta wkładka dla noworodka, która zwiększa bezpieczeństwo dla maluszka, bo jednak jest różnica w wielkości noworodka i dziecka rocznego a sama regulacja pasów to wg mnie za mało.
My korzystamy z bazy czyli mam zapewnione, że dziecko zawsze jest dobrze zapięte, niezależnie od tego czy się spieszę, deszcz pada itp. Samo zapinanie na pasy, żeby to było w pełni bezpieczne trwa kilka minut, polecam udać się do sklepu z certyfikowanymi fotelikami i oni pokażą/nauczą tego.
 
reklama
Tak
Chodzi ci dokładnie o ten model fotelika samochodowego Link do: Maxi-Cosi Pebble Pro I-size - wszystkie wersje fotelika | sklep BoboKing.pl ? też tak się zastanawiam czy go nie kupić z tego względu, że bardzo dużo osób go chwali i poleca. Tylko o co chodzi z tą bazą ? nie za bardzo wiem o co chodzi? z tego co wyczytałam tutaj na forum, że z bazą foteliki są wygodniejsze, ale wszystkie tak mają? tutaj widzę, że są zdania podzielone i chyba większość jest za tym drugim modelem Avionaut pixel. Teraz już sama nie wiem, który model mam wybrać i na który ostatecznie mam się zdecydować. Wygoda dziecka jest ważna, ale bezpieczeństwo naszego malucha jest najważniejsze i z tego co jedna z pań napisała powyżej, to Avionaut pixel jest bezpieczniejszy, czy ktoś jeszcze podziela zdanie tej pani?
 
Do góry