reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Fotelik samochodowy -jaki najlepszy???

powiem szczerze, że wyszukałam sobie w Internecie zdjęcia i filmy z kiddy energy pro w roli głównej i zupełnie inaczej sobie to wszystko wyobrażałam, nie zachwycił - a wręcz przeraził, także zostajemy przy pierwotnej opcji Romer King Plus. Na pewno sobie przymierzy go do auta a także dziecko do fotelika (choć mąż uparcie twierdzi, że tyle osób ma romera, że nie trzeba!). Ja jednak wolę wiedzieć na co wydaję pieniądze, szczególnie że syn przez najbliższe parę lat spędzi na tym tronie ładnych kilka lat.
Co mogę powiedzieć o kiddy - nie ma dużo opinii na stronach polskich, ale także na zagranicznych. Te które są, są zazwyczaj powielane z portali - odpowiedników ceneo, opineo, i in. Na youtube można sobie obejrzeć kilka filmików z dziećmi zadowolonymi i nie- z siedzenia w foteliku kiddy.
Osobiście, po obejrzeniu kilku z nich nie zdecydowałam się na zakup.
Aha, z importera na Polskę dostałam maila, że w Poznaniu w żadnym sklepie tego fotelika się nie kupi, ale mają atrakcyjne ceny (prowadzą sklep internetowy) a przesyłkę biorą na siebie.
Pozdrawiam i dziękuję za opinie!

A to są zdjęcia, kt. mnie przekonały do rezygnacji z pomysłu na kiddy:
http://forum.gazeta.pl/forum/w,97434,112390801,118574671,Re_kiddy_infinity_comfort.html
 
Ostatnia edycja:
reklama
Jeżeli jest możliwość przymiarki to nie należy z niej rezygnować - to błąd. (info dla męża :tak:)

Foteliki z osłonami typu impact shield są dosyć specyficzne i niektóre dzieci potrafią się buntować.

Tak czy siak dopóki uzyskują wysokie noty w testach ADAC i zmniejszają obciążenia głowy dziecka podczas wypadku (w porównaniu do klasycznych uprzęży) to warto z nich korzystać pod warunkiem, że dziecko dobrze się w nim czuje.

Powodzenia w poszukiwaniach...
 
Jeśli chodzi o beznadziejność ;) to przede wszystkim nie kupiłabym fotelika "marketowego" - to musi być dobra sprawdzona firma, a nie kawałek styropianu z Tesco za 50 zł ;) Na bezpieczeństwie się nie oszczędza. Po drugie jestem przeciwna fotelikom, które łączą w sobie wiele kategorii wagowych, np. od 0 do 36 kg. Po pierwsze uważam, że nie ma opcji by aż tak dopasować fotelik, żeby pasował noworodkowi, 5cio latkowi i 12 latkowi. Po drugie - przecież za 12 lat będzie totalnie zniszczony i pewnie przestarzały, na rynku będą bezpieczniejsze opcje... To nie ma sensu :/

Ja pierwszy fotelik miałam w zestawie z wózkiem - nie pamiętam już firmy i modelu, ale była to jedna z tych znanych marek, fotelik miał 5 gwiazdek ADAC.
Teraz mam dla córki fotelik Chicco Oasys 2/3 Fixplus - fotelik od 15 do 36 kg. Ma wysokie oceny w testach ADAC, isofixy, bardzo łatwo i szybko się go montuje (codziennie przekładamy z auta do auta, bo mąż zawozi córkę do p-kola, zostawia tam fotelik, a ja odbieram), a córka uważa, że jest wygodny :) Zdecydowaliśmy się na kolor a'la dżinsowy i było to super rozwiązanie, bo nie zostają na nim widoczne żadne plamy :) Polecam :)
19867020_1575515769147721_877825852_o.jpg
19867020_1575515769147721_877825852_o.jpg
 

Załączniki

  • 19867020_1575515769147721_877825852_o.jpg
    19867020_1575515769147721_877825852_o.jpg
    124,5 KB · Wyświetleń: 2 365
reklama
Duży wybór modnych i porządnie wykonanych fotelików ma Lionelo, warto u nich sobie przerzjeć, można znaleźć design i bardziej chłopięcy i dziewczęcy. Nam się sprawdza fotelik Jasper super wygodny, synek uwielbia w nim jeździć nawet przy dłuższych podróżach nie ma problemów.
 
Do góry