reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Fotelik samochodowy -jaki najlepszy???

Dziewczyny a jaki fotelik z przedzialu 0-18kg polecacie. Niestety jestem zmuszona miec w tym przedziale, bo mala jest szczuplutka i do 9kg jej jeszcze duzo brakuje, a z kolyski juz wyrosla mi. Dodam, ze my duzo podrozujemy (dlugie trasy) i potrzebujemy naprawde bezpiecznego i wygodnego fotelika. A i jesczze jedno mamy krotki pas w samochodzie, wiec to tez musze brac pod uwage :-)
 
reklama
Dziewczyny a jaki fotelik z przedzialu 0-18kg polecacie. Niestety jestem zmuszona miec w tym przedziale, bo mala jest szczuplutka i do 9kg jej jeszcze duzo brakuje, a z kolyski juz wyrosla mi. Dodam, ze my duzo podrozujemy (dlugie trasy) i potrzebujemy naprawde bezpiecznego i wygodnego fotelika. A i jesczze jedno mamy krotki pas w samochodzie, wiec to tez musze brac pod uwage :-)

skoro już nie masz wyboru :) - ktoś już o to pytał, więc przytoczę moją wypowiedź:

Na wstępnie odradzam grupę 0+ $ 1 waga 0-18, która jest mało bezpieczna. Nic nie zapewni tak wysokiego poziomu bezpieczeństwa jak dobry fotelik z grupy 0+ waga 0-13 i to jest fakt. Jeżeli jednak decyzja zapadła to proponuję Britax First Class lub Graco DuoLogic II (ISOFIX) nieźle wypadł w testach bezpieczeństwa (żaden fotelik w tej grupie 0-18 nie zdobył bardzo dobrych ocen) i to co jest najważniejsze fotelik Britax First Class można zamontować tyłem do kierunku jazdy co jest absolutnym wymogiem (bezpieczeństwa nie prawnym) w przypadku przewozu niemowlaków, więc decydując się na zło konieczne jest to taki wybór niezły ;)
 
skoro już nie masz wyboru :) - ktoś już o to pytał, więc przytoczę moją wypowiedź:

Na wstępnie odradzam grupę 0+ $ 1 waga 0-18, która jest mało bezpieczna. Nic nie zapewni tak wysokiego poziomu bezpieczeństwa jak dobry fotelik z grupy 0+ waga 0-13 i to jest fakt. Jeżeli jednak decyzja zapadła to proponuję Britax First Class lub Graco DuoLogic II (ISOFIX) nieźle wypadł w testach bezpieczeństwa (żaden fotelik w tej grupie 0-18 nie zdobył bardzo dobrych ocen) i to co jest najważniejsze fotelik Britax First Class można zamontować tyłem do kierunku jazdy co jest absolutnym wymogiem (bezpieczeństwa nie prawnym) w przypadku przewozu niemowlaków, więc decydując się na zło konieczne jest to taki wybór niezły ;)
Z tego co sie orientuje to Besafe Izi Kid X1 Isofix wypada dobrze w tym przedziale.
Britax bralam pod uwage , ale w tym przypadku pojawil sie problem krotkiego pasa. A co Twoim zdaniem dla takego dziecka bedzie najbezpieczniesze, jezeli wage 9kg osiagnie najwczesniej w wieku 1,5roku???


MAMO HELENKI znam ten foteli, bo on w Szwecji juz dlugo jest. On jest do jazdy tylem.Mala mi sie w nim topi :-( Wogole chcialam bardzo dla niej Maxi Cosi , ale od razu w sklepie mi powiedzieli -nie z jej waga.
 
Z tego co sie orientuje to Besafe Izi Kid X1 Isofix wypada dobrze w tym przedziale.
Britax bralam pod uwage , ale w tym przypadku pojawil sie problem krotkiego pasa. A co Twoim zdaniem dla takego dziecka bedzie najbezpieczniesze, jezeli wage 9kg osiagnie najwczesniej w wieku 1,5roku???

MAMO HELENKI znam ten foteli, bo on w Szwecji juz dlugo jest. On jest do jazdy tylem.Mala mi sie w nim topi :-( Wogole chcialam bardzo dla niej Maxi Cosi , ale od razu w sklepie mi powiedzieli -nie z jej waga.

Moim zdaniem w Twoim przypadku tym bardziej musisz zadbać o bezpieczeństwo malucha:
- musisz utrzymać zasadę tyłem do kierunku jazdy do 13kg (wiek raczej tu nie gra roli)

Oczywiście rozumiem, że sprawa nie jest tak banalna i oczywista - niestety podejrzewam, że proponowany przeze mnie Britax First Class był by idealny gdyż:
FIRST CLASS plus laczy w sobie mozliwosc montazu w kierunku przeciwnym do kierunku jazdy (od urodzenia do 13 kg) z montazem w kierunku zgodnym z kierunkiem jazdy (9 do 18 kg), dzieki czemu nadaje sie do uzywania dla dzieci w wieku do 4 lat.

Szkoda, że w Twoim przypadku względy techniczne uniemożliwiają ten zakup :(

Ja bym postąpił tak: wybrał bym parę fotelików spełniających ww. kryteria, a następnie pojechałbym z córeczką na rekonesans i namacalnie sprawdziłbym, które rozwiązanie będzie najlepsze przy okazji sprawdzając czy Twoje auto, a konkretnie pasy pozwolą na montaż takiego fotelika.

Jeżeli posiadasz Isofix to owszem Besafe Izi Kid X1 Isofix jest oceniony bardzo dobrze np przez insytut ANWB i zapewnia bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa.
W przypadku tego fotelika są pewne fakty o których warto wiedzieć:
Besafe Izi Kid X1 Isofix
NIE WOLNO montować fotelika na siedzeniu samochodu wyposażonego w aktywną poduszkę powietrzną.
Dopuszczalne jest tylko montowanie fotelika iZi Kid ISOfix tyłem do kierunku jazdy w samochodzie.

Ciężko mi podać idealne rozwiązanie, ale mam nadzieję, że wspólnie coś osiągniemy - bezpieczeństwo to podstawa :)

Jeżeli posiadasz Isofix to kup Besafe Izi Kid X1 Isofix tylko pamiętaj - cały okres dziecko będzie podróżować tyłem do kierunku jazdy - oczywiście skoro producent to zaleca to mamy pewność, że tak można, a wręcz należy w tym konkretnym przypadku. Koszt ~1500zł

Od razu podpowiem, że są specjalne lusterka dla mam, które podwiesza się nad fotelikiem i wtedy masz cały czas kontakt z maluchem przy użyciu lusterka wstecznego.

Pytanie czy masz Isofix w aucie bo są foteliki samochodowe z i bez niego...
 
Ostatnia edycja:
Juz pisze. W jednym samochodzie jest Isofix, ale w drugim nie ma :-( (i to wlasnie w tym, w ktorym sa za krotkie pasy) Co do jazdy tylem to chce mala tak wozic jak najdluzej. Na poczatku musialam jaj miec na oku, jak podczas jazdy mi sie ksztusila. Jednak teraz jak jest wszystko ok, to mysle,ze nawet lepiej,ze ona jest tylem do mnie - poki mnie nie widzi, nie marudzi i nie placze. :-) Szkoda,ze u nas w kraju jest jeszcze mala swiadomosc zalety wozenia dziecka tylem jak najdluzej.
Jeszcze zastanawiam sie czy jest mozliwa wymiana pasa w samochodzie na dluzszy?? Ten fotelik Briatax byl moim faworytem na poczatku, poki nie wyszla sprawa z pasem.
 
Juz pisze. W jednym samochodzie jest Isofix, ale w drugim nie ma :-( (i to wlasnie w tym, w ktorym sa za krotkie pasy) Co do jazdy tylem to chce mala tak wozic jak najdluzej. Na poczatku musialam jaj miec na oku, jak podczas jazdy mi sie ksztusila. Jednak teraz jak jest wszystko ok, to mysle,ze nawet lepiej,ze ona jest tylem do mnie - poki mnie nie widzi, nie marudzi i nie placze. :-) Szkoda,ze u nas w kraju jest jeszcze mala swiadomosc zalety wozenia dziecka tylem jak najdluzej.
Jeszcze zastanawiam sie czy jest mozliwa wymiana pasa w samochodzie na dluzszy?? Ten fotelik Briatax byl moim faworytem na poczatku, poki nie wyszla sprawa z pasem.

No to niestety, albo bezpieczeństwo i dziecko jeździ w jednym samochodzie (tym z Isofix), albo szukanie złotego środka zmniejszając przy tym poziom bezpieczeństwa czyli kombinacje alpejskie :) mam nadzieję, że podejmiesz dobrą decyzję.
Bardzo cieszy mnie fakt, że jesteś świadoma, iż pozycja tyłem do kierunku jazdy zapewnia najwyższe bezpieczeństwo - lustereczko nad fotelik i będzie miodzio :)
Niestety w Polsce praktycznie nie ma świadomości bezpieczeństwa przewozu maluchów w fotelikach. Np olbrzymim powodzeniem cieszą się używane foteliki, które mogą być przyczyną tragedii - nigdy nie mamy pewności czy używany fotelik jest sprawny... W Niemczech policja ucina uprzęże fotelików, które były zamontowane w pojeździe, który brał udział w kolizji drogowej - uważam, że taki przepis powinni wprowadzić w Polsce już dawno!
Co do wymiany pasa to pomysł niestety nie z tej ziemi - absolutnie nie wchodzi to w grę...

czekam na nowe wieści/ pozdrawiam
 
Tutaj moge sie z Tobą zgodzic,kupowanie używanych fotelików mija sie z celem i powinniśmy miec mimo wszystko na względzie bezpieczeństwo i dobro naszych pociech. Na fotelikach nei warto oszczędzac.
 
reklama
No to niestety, albo bezpieczeństwo i dziecko jeździ w jednym samochodzie (tym z Isofix), albo szukanie złotego środka zmniejszając przy tym poziom bezpieczeństwa czyli kombinacje alpejskie :) mam nadzieję, że podejmiesz dobrą decyzję.
Bardzo cieszy mnie fakt, że jesteś świadoma, iż pozycja tyłem do kierunku jazdy zapewnia najwyższe bezpieczeństwo - lustereczko nad fotelik i będzie miodzio :)
Niestety w Polsce praktycznie nie ma świadomości bezpieczeństwa przewozu maluchów w fotelikach. Np olbrzymim powodzeniem cieszą się używane foteliki, które mogą być przyczyną tragedii - nigdy nie mamy pewności czy używany fotelik jest sprawny... W Niemczech policja ucina uprzęże fotelików, które były zamontowane w pojeździe, który brał udział w kolizji drogowej - uważam, że taki przepis powinni wprowadzić w Polsce już dawno!
Co do wymiany pasa to pomysł niestety nie z tej ziemi - absolutnie nie wchodzi to w grę...

czekam na nowe wieści/ pozdrawiam

Chcialabym wlasnie tak,zeby jezdzic jednym autem, ale niestety to niemozliwe. :-( W Warszawie jezdze swoim, ale jak jedziemy w dluga trase , albo do taty zagranice to wtedy musimy jechac znacznie wiekszym autem, zeby sie pomiescic ze wszystkimi klamotami.Nie wiem moze dwa foteliki bede musiala kupic??Tak mamy teraz - 2 foteliki 0-13kg. Myslam,ze juz ten nastepny da rade kupic jeden. U nas wlasnie jest ten najwiekszy problem ciaglej podrozy ...
 
Ostatnia edycja:
Do góry