reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Fotelik samochodowy -jaki najlepszy???

Chcialabym wlasnie tak,zeby jezdzic jednym autem, ale niestety to niemozliwe. :-( W Warszawie jezdze swoim, ale jak jedziemy w dluga trase , albo do taty zagranice to wtedy musimy jechac znacznie wiekszym autem, zeby sie pomiescic ze wszystkimi klamotami.Nie wiem moze dwa foteliki bede musiala kupic??Tak mamy teraz - 2 foteliki 0-13kg. Myslam,ze juz ten nastepny da rade kupic jeden. U nas wlasnie jest ten najwiekszy problem ciaglej podrozy ...

Gdybyśmy wcześniej na siebie wpadli to miał bym dla Ciebie idealne rozwiązanie w przypadku 0-13.
Otóż np. jeden z najbezpieczniejszych fotelików Maxi Cosi Cabrio Fix posiada dwa różne typy baz montażowych: Isofix i Belted base (mocowanie isofix, mocowanie na pasy).
Fotelik dla każdego z tych wariantów nie różni się niczym - to jest ten sam fotelik, a jedynie można dokupić do niego różne bazy montażowe i w Twoim przypadku można było fajnie rozwiązać problem kupując jeden fotelik, ale dwie bazy :)
Jak widzisz mając wiedzę można zawsze coś bezpiecznego zorganizować niekoniecznie wydając przy tym fortunę ;)

Co do Twojej obecnej sytuacji to niestety dwa samochody, dwa różne sposoby montażu oraz za krótkie pasy w aucie z Isofix kompletnie eliminują wszystkie bezpieczne kombinacje w przypadku jednego fotelika bo nawet jak kupisz jeden dobry fotelik montowany pasami to i tak w tym drugim aucie nie starczy Ci pasa, więc trzeba kupić dwa foteliki, albo sprzedać jedno auto i dokupić drugie z takim samym system mocowania :)

Kiedy planujesz zakup fotelika ?
 
reklama
Gdybyśmy wcześniej na siebie wpadli to miał bym dla Ciebie idealne rozwiązanie w przypadku 0-13.
Otóż np. jeden z najbezpieczniejszych fotelików Maxi Cosi Cabrio Fix posiada dwa różne typy baz montażowych: Isofix i Belted base (mocowanie isofix, mocowanie na pasy).
Fotelik dla każdego z tych wariantów nie różni się niczym - to jest ten sam fotelik, a jedynie można dokupić do niego różne bazy montażowe i w Twoim przypadku można było fajnie rozwiązać problem kupując jeden fotelik, ale dwie bazy :)
Jak widzisz mając wiedzę można zawsze coś bezpiecznego zorganizować niekoniecznie wydając przy tym fortunę ;)

Co do Twojej obecnej sytuacji to niestety dwa samochody, dwa różne sposoby montażu oraz za krótkie pasy w aucie z Isofix kompletnie eliminują wszystkie bezpieczne kombinacje w przypadku jednego fotelika bo nawet jak kupisz jeden dobry fotelik montowany pasami to i tak w tym drugim aucie nie starczy Ci pasa, więc trzeba kupić dwa foteliki, albo sprzedać jedno auto i dokupić drugie z takim samym system mocowania :)

Kiedy planujesz zakup fotelika ?


Te dwa na razie musza zostac, a zwlaszcza to auto problematyczne - Mercedes vito. Fotelik musze kupic jak najszybciej, bo mala w dluzsza trase juz nie usiedzi w tym 0-13kg. Ostatnio dlugie podroze byly juz ciezkie.
Moze w mercedesie pas by wymienili na dluzszy???
 
Moze w mercedesie pas by wymienili na dluzszy???

Nie słyszałem o takich przypadkach, ale nie jestem znawcą więc proponuję spytać w salonie, a konkretnie w autoryzowanym serwisie mercedesa - jeżeli jednak jest taka możliwość to było by fantastycznie :)
Jedynie obawiam się, że taka atrakcja wyjdzie Cie znacznie drożej niż kupno dwóch fotelików, ale obym się mylił ;)
 
Hej. Ja co prawda do zakupu fotelika samochodowego mam jeszcze sporo czasu ale nie wiem czy oglądałyście wczoraj program UWAGA na tvn. Robili tam testy jak sprawdzi sie fotelik w trakcie wypadku, przy 60kilku km/h i po prostu można się przestraszyć. Foteliki znanych firm np. Chicco wogóle sie nie sprawdzają, wyrywaja sie pasy albo koziołkuja w aucie, wiec przed zakupem fotelika warto poszukać crash testów i sprawdzić jak przechodzi je nasz fotelik. Wklejam Wam link to reportażu Uwagi. Pozdrawiam

Uwaga! TVN - Reportaże - Niebezpieczne foteliki samochodowe dla dzieci

 
Hej. Ja co prawda do zakupu fotelika samochodowego mam jeszcze sporo czasu ale nie wiem czy oglądałyście wczoraj program UWAGA na tvn. Robili tam testy jak sprawdzi sie fotelik w trakcie wypadku, przy 60kilku km/h i po prostu można się przestraszyć. Foteliki znanych firm np. Chicco wogóle sie nie sprawdzają, wyrywaja sie pasy albo koziołkuja w aucie, wiec przed zakupem fotelika warto poszukać crash testów i sprawdzić jak przechodzi je nasz fotelik. Wklejam Wam link to reportażu Uwagi. Pozdrawiam

Uwaga! TVN - Reportaże - Niebezpieczne foteliki samochodowe dla dzieci



Ja tylko male sprostowanie testowane byly konkretne modele wybranych marek. To nie oznacza,ze wszystkie foteliki danej firmy sa zle. W jednym wystarczylo pozbyc sie bazy i fotelik sprawowal sie znacznie lepiej.

Ja mysle, ze powinni wymienic wiecej nazw fotelikow, ktore sie nie nadaja do uzytku. Mysle glownie o tych tanich tandetach z supermarketow.
 
Ja tylko male sprostowanie testowane byly konkretne modele wybranych marek. To nie oznacza,ze wszystkie foteliki danej firmy sa zle. W jednym wystarczylo pozbyc sie bazy i fotelik sprawowal sie znacznie lepiej.

Ja mysle, ze powinni wymienic wiecej nazw fotelikow, ktore sie nie nadaja do uzytku. Mysle glownie o tych tanich tandetach z supermarketow.

Niestety ADAC testuje tylko foteliki dostępne na niemieckim i austriackim rynku. Więc o ct dla tych supermarketowych możemy zapomnieć.
 
reklama
Pomóżcie, myślę nad fotelikiem Cybex Pallas, niestety nie za dużo informacji jest na jego temat.

Cybex Pallas jest bardzo ciekawym produktem z innowacyjnym zabezpieczeniem zamiast uprzęży.
Proponuję obejrzeć: [video=youtube;LgAtYGRGrTA]http://www.youtube.com/watch?v=LgAtYGRGrTA[/video]
Niestety nigdzie nie widzę nigdzie wyników testów...
 
Do góry